Jak zakolcować oponę w WSK/MZ/SHL

Artykuły i poradniki dodawane przez użytkowników
Odpowiedz
Awatar użytkownika
guziec583
Posty: 243
Rejestracja: 2013-02-25, 18:29
GG: 0
Moje maszyny: Shl M11W
Wsk M06B3
M06B3
Romet Pony
ogar 200
Honda Dominator
Lokalizacja: Olecko
Kontaktowanie:

Jak zakolcować oponę w WSK/MZ/SHL

Post autor: guziec583 » 2017-01-25, 01:20

https://www.youtube.com/watch?v=PjahQA8Azoc&t=8s Trochę wyrozumiałości za błędy to mój pierwszy taki filmik .
[*]Kupię stare motocykle i części[/color] [/b] ( MZ , WSK , WFM , ROMET ) okolice Olecka , Suwałk, Ełku

Mr KJ
Posty: 42
Rejestracja: 2016-11-20, 18:12
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 B3
Lokalizacja: Międzylesie Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Jak zakolcować oponę w WSK/MZ/SHL

Post autor: Mr KJ » 2017-02-02, 00:59

Śrubowałem sobie opony do enduro, wg mnie:

Opon z grubym bieżnikiem jak najbardziej się nadaje, kwestia gdzie wycelujemy otwory zależy od nas
wiertło o 1 mm grubsze niż śruba
od środka opony wpychamy dwa klocki wtedy pomiędzy nimi mamy dość miejsc żeby łatwo przebijać śruby, szkoda kciuków
śruby do starej szosowej opony to raczej 5 mm, 6 mm czy większe mają zbyt wysoki zamek, zrobi się luźno, ja mam 6 w tylnej ale to jest stara opona enduro, centymetr klocka
tak na moje oko w oponie założonej na moto masz mało śrub na boki, może puścić w złożeniu
wg mnei na 18 cali powinno wejść 180-200 śrub, im więcej tym mniejsze siły na pojedynczej śrubie
góra pięć mm śruby powinno być ponad nakrętką, po pierwsze nie potrzeba więcej, po drugie im krótsze tym dłużej potrwa zanim odetną nogę w razie gdyby się w ich okolice dostała :-)
ja bym mocniej dokręcał te śruby
zdecydowanie w takim sprzęcie jak WSK warto zwiększyć przełożenie przekładni łańcuchowej, kolce wymagają więcej momentu obrotowego
do jazdy z kolcami polecam jak cholera solidne buty enduro
z braku spawarki dawałem nakrętkę i kontrę na klej do gwintów "permament" czyli nierozłączny, spawanie owszem lepsze.

KJ
Mr KJ
WSK 125 M06B3 '84

Awatar użytkownika
guziec583
Posty: 243
Rejestracja: 2013-02-25, 18:29
GG: 0
Moje maszyny: Shl M11W
Wsk M06B3
M06B3
Romet Pony
ogar 200
Honda Dominator
Lokalizacja: Olecko
Kontaktowanie:

Re: Jak zakolcować oponę w WSK/MZ/SHL

Post autor: guziec583 » 2017-02-02, 13:15

Według mnie opona z grubym bieżnikiem taka jak stomil jest za miękka i troche sie nie nadaje ale opony typu enduro jak najbardziej (z kolegą robiliśmy do enduro i sa o wiele twardsze ).Co do śrub to mogły do stomila być 5 mm to fakt ale na 6 mm nie ma tragedii . Z oponą na motocyklu to wiem troche jest za malo ale też daje rade . Drugą już jak widziałeś zrobiłem na gęsto śrub około 180 sztuk
[*]Kupię stare motocykle i części[/color] [/b] ( MZ , WSK , WFM , ROMET ) okolice Olecka , Suwałk, Ełku

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości