Wsk 125 nie pali na ciepłym silniku

Artykuły i poradniki dodawane przez użytkowników
Odpowiedz
lyzwa19
Posty: 34
Rejestracja: 2013-10-26, 12:10
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175 i wsk 125
Lokalizacja: Niegowonice
Kontaktowanie:

Wsk 125 nie pali na ciepłym silniku

Post autor: lyzwa19 » 2019-02-28, 13:05

Witam mój problem polega na tym że moja wieśka jak. Jest zimna pali na dotyk po przejechaniu trochę km i postoju kilku minutowym wsk nie odpala od kopki muszę ją pchnac wtedy zaskoczy odrazu dodaz że zapłon ustawiony jest idealnie wsk nie przerywa nie gaśnie trzyma obroty na ciepłym jak i zimnym silniku pływak jest nowy filtr powietrza nowy świeca daje super iskre przerwa na platynkach ustawiona dobrze silnik po remoncie simeringi wymienione

Awatar użytkownika
Kuba1325
Posty: 71
Rejestracja: 2014-10-05, 21:20
GG: 0
Moje maszyny: m06 b3 '74
Lokalizacja: Czestochowa
Kontaktowanie:

Re: Wsk 125 nie pali na ciepłym silniku

Post autor: Kuba1325 » 2019-05-19, 13:05

ja miałem identyko objawy na świecach Iskra
''A potem popłynął na wyspę władcy wiatrów gdzie władca wiatru trzyma w worku swoje wiatry''

Awatar użytkownika
VerteX
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-14, 20:26
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
GS500F
Kontaktowanie:

Re: Wsk 125 nie pali na ciepłym silniku

Post autor: VerteX » 2019-06-27, 11:55

ha, miałem zbliżone objawy, 20 lat temu, po wielu mękach doszedłem co mogło być przyczyna ale sam problem obszedłem ,---- przebicia miedzy-zwojowe na cewce zapłonowej i/oraz kablu do masy----, reperacją było zmniejszenie odstępu na elektrodach świecy poniżej zalecanego minimum do mniej niż milimetr, odwrotnie niz chłopski rozum podpowiadał, odległość dobrałem eksperymentalnie, nie zalewało WSK - wbrew pozorom, po prostu zagrzany kabel HV i/lub cewka zaczynala przebijać (przebijac do masy) i napięcie spadało, ale nie na tyle aby go nie było, w cylindrze jest wyższe ciśnienie wiec iskra krótsza niż na powietrzu, wiec testy ok, a nie paliła

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości