Rozbiórka i ewolucja licznika

Artykuły i poradniki dodawane przez użytkowników
Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-03-31, 15:18

na pewno by się dało, ale teraz muszę zadać sobie pytanie czy się mi to opłaca zrobić, bo np te cyferblaty do 140 są popularne jak woda, więc chętnych może nie braknie, będą one wycinane z arkuszu m2 i wyjdzie z tego około 200 cyferblatów.. taka ilość może jeszcze być zdatna do sprzedaży, patrząc na to że trochę osób z forum by kupiło, a resztę sprzedał bym np na allegro, nie wiem jakie było by zainteresowanie blatami od starych wuesek, wydaje mi się że ta ilość by była bardzo mała, ale jak coś to jeszcze zobaczę, w końcu nie ma rzeczy nie możliwych..

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: z-tomek » 2010-03-31, 16:40

Spodobało mi się to podświetlenie puszczone w koło --> chyba dam taki patent w mojej 64 w liczniku do 100. Kolor podświetlenia dać by biały i elegancko by było. Swoją drogą to dziękuje za artykuł na pewno mnie i innym osobą się przyda

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 386
Rejestracja: 2008-04-01, 12:24
Moje maszyny: .....
Lokalizacja: pl
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Tukan » 2010-03-31, 17:02

Brat, art bardzo fajny ;-) ...ale błagam Cie, umieszczaj na przyszłość zdjęcia na czymś innym niż imageshack - nie dosyć, że się długo ładowały to na dodatek 1/3 ukazała się tylko do połowy.

Jeśli już tak bardzo chcesz imageshacka to używaj linku "Thumbnail for forums" ("Minitura Forum").

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-03-31, 18:05

to nie moja wina że IS nie kiedy gubi foty :( na fotosiku nie mogę wrzucać zdjęć, nie wiem czemu :/ pisze że mam wykorzystane wszystkie 100 wolnych miejsc w swoim koncie, chociaż wrzuciłem tylko kilka fot.. chciałem wrzucić także jako załączniki forum, i nawet to uczyniłem ale przy dodawaniu 41 obrazka wyskoczyło że max to 40 i wszystko poszło się "#$@$#Q@" więc wrzuciłem przez to na IS.

Miniaturek nie lubię bo są maciupkie no i trzeba w nie klikać czego nie na widzę, zresztą fotki wrzucam jako pełny obrazek mają rozdzielczość 980x745 więc wcale nie tak dużo, dzisiaj już nie znam nikogo kto używa innej rozdzielczości niż 1680x1050 (albo w tej okolicy) dla tego fotki wrzucane prze zemnie przy takiej rozdzielczości i tak są już dla mnie przymaławe.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-04-01, 18:09

Dziś rano z siostrą siedliśmy i zrobiliśmy projekt licznika na wersje ploterową, zajęło to trochę czasu ale na pewno było warto... dziś popołudniu plik zawiozłem do firmy zajmującą się reklamą i grafiką... myślałem że wytną mi to na poczekaniu, niestety mieli za dużo roboty i będzie gotowe dopiero na jutro.

Wszystko jest dokładnie tak samo jak w oryginale rozstaw linii, czcionka, rozmiary niestety brakuje tego małego znaczka poniżej ramki przebiegu... był w projekcie ale grafik powiedział mi że nie ma szans żeby ploter wyciął tak mały obrazeczek i wywalił go z projektu :(

brat cyferblat.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-04-02, 18:59

Tarcza testowa już jest, niestety nie dostałem na nią folii transportowej więc nie które kreseczki cyferek albo blatu się oderwały przy odklejaniu i nakładaniu ją na plexi nie stety to wersja testowa wiec cóż poradzić, zdarza się, ogólnie efekt jest świetny, wszystko jest bardzo ładnie wycięte, podświetlenie jest doskonale równomierne :)

Oczywiście wersja finalna która pójdzie na sprzedaż nie będzie miała żadnych ubytków...

Mam nadzieje że możecie jakoś dostrzec jak to jest wycięte, ja mogę dopowiedzieć że jest to zrobione świetnie...

Niestety w moim aparacie uszkodziła się matryca i zdjęcia są w paseczki i są gorszej jakości :(

Podrzucam takie fotki jakie mam, lepsze będą jak załatwię bądź kupie sobie inny aparat

Dodam że podświetlenie nie jest za mocne albo rażące, po prostu aparat to tak wychwytuje ...
123545.jpg
1325425.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-04-03, 21:41 przez Brat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konter
Posty: 154
Rejestracja: 2009-06-19, 03:07
GG: 1155228
Moje maszyny: B1 '69
B3 '77
Lokalizacja: Węgrów, Piastów
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: konter » 2010-04-02, 21:16

To od kiedy można zamawiać??

Kawał ale to naprawdę kawał wspaniałej roboty.
moja M06B1 obecnie i przed remontem

Awatar użytkownika
wafelson
Posty: 186
Rejestracja: 2007-10-10, 21:10
GG: 7571750
Moje maszyny: m06b3
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: wafelson » 2010-04-02, 21:17

Ja również byłbym chętny na tarcze do małego licznika. Dlatego już dwóch chętnych masz. :D

I ponawiam pytanie. Od kiedy można zamawiać?

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: PrzeMOC » 2010-04-02, 23:36

powiem tylko, że podoba mi się :)
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-04-02, 23:46

A więc zamawiać można nawet teraz, tzn bardziej zaklepać niż zamawiać (ale na razie tylko blaty te do 140, które przedstawiłem na fotkach, inne będą chwile później jeśli zbierze się naście osób.) Zamówiłem na początek wycięcie blatów z pól metra kwadratowego, wychodzi z tego około 65 blatów, będzie to prawdopodobnie gotowe na środę, w czwartek jadę do innej firmy która wycina w plexi laserem, i chce zamówić "spody" cyferblatów, nie wiem zupełnie ile to może kosztować :( mam nadzieje że nie dużo, i nie zajmie to wycięcie więcej niż 2 albo 3 dni, po tym jak będę mieć i plexi i folie, będę siedział i przyklejał cyferblaty do plexi myślę że nie będę miał napiętego grafiku zajęć i zrobię to max w 1 dzień, wtedy to już można zamawiać już na pewniaka i zaczną się pierwsze wysyłki.

Dla stałych forumowiczów cena będzie na pewno niższa niż na allegro, jednak teraz nie mogę określić dokładnej ceny bo nie wiem ile wyjdzie mnie wycięcie jednej sztuki plexi... na allegro cena na pewno wzrośnie o 2 albo 3 złote.

Wszystko będziemy załatwiać jak już wszystko będę miał w domu :)

Jeśli zainteresowanie będzie duże, a mam nadzieje że będzie, bo w końcu cena np 5 czy 6 zł za taki blat to chyba nie dużo ?? moim skromnym zdaniem nie, (tym bardziej że prawie nic na tym nie zarobie) bo robię to porostu z dobrej woli dla wueskowych forumowiczów, dopiero na allegro jakiś grosz zarobie za mój wysiłek :) wiec jak będzie więcej chętnych ( i na forum i na allegro) to złoże jeszcze jedno zamówienie...


Ps: jeśli było by zainteresowanie, to mogę w miarę niskiej cenie mieć jakieś breloczki albo inne gadżety sygnowane naszym forum, bądź czymś innym związanym z wueską :)

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Alien » 2010-04-03, 00:56

Ps: jeśli było by zainteresowanie, to mogę w miarę niskiej cenie mieć jakieś breloczki albo inne gadżety sygnowane naszym forum, bądź czymś innym związanym z wueską :)
Jak wyczarujesz jakiś brelok z logiem forum, albo nawet znakiem WSK - taki do przypięcia kluczyka stacyjki - to ja na pewno ustawię się w kolejce do kupna :D

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: xradusx » 2010-04-03, 01:32

Nie wiem brat nie żeby jakaś aluzja ale ja nie jestem za tymi tarczami czy podświetleniem wg mnie oryginał to oryginał wszystko ładnie pieknie jak ktoś chce sobie zrobić wt ale mi np szkoda by było rozbierać ori licznika bez przebiegu żeby cudować ale to tylko moje zdanie. Ale prawdę mówiąc plus za wkład pozdro

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: KoSzU » 2010-04-03, 08:15

Kurde wy ludzie jesteście .... Jakie WT?
A tobie Brat wielki szacunek za to co wykombinowałeś :) Byłbym chętny na tarcze licznika i jakieś brelok czy coś pewnie też :)
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-04-03, 11:19

xradusx tarcza jest zrobiona na wzór oryginału, jest tylko minimalnie ulepszona, bo jest przezroczysta, ty w ogolę mylisz pojęcie WT z usprawnieniem.. w końcu mój licznik nie trzyma się na drucie przypięty do półki.

Tą tarcze można porównać np do założenia altka od jawy to wt nie jest bo eliminuje problem prądu, moja tarcza umila życie bo cokolwiek na niej widać... pomimo tego nadal uważasz że jest to WT?? a co z tak rozchwytywanymi znaczkami PZL na bak ?? nie są one oryginalne i to też wt ?? czy wszystko co jest nieoryginalnym produktem też jest WT ??

WT - Wiejski Tunning, to chyba oznacza coś typowo wiejskiego nie ??

Oczywiście osoby które mają nowe liczniki, lub w stanie idealnym nie muszą ich sobie zmieniać, nikogo nie namawiam do przymusowej zmiany.

Jeśli chcesz mieć 100 % oryginalną wueskę to miej, jednak wydaje mi się że większość użytkowników jeździ na swoich motocyklach i woleli by w ciemnościach zobaczyć swoją prędkość bo to w 100% poprawia komfort. Zresztą każdy robi swój motocykl jak chce i jak ktoś będzie chciał taką tarcze licznika to kupi, kto nie będzie chciał to niech nie kupuje, nie ma w tym żadnej filozofi.

PS. z oryginalną tarczą nie ma w ogóle podświetlenia i nie jest wcale dobre
"wg mnie oryginał to oryginał wszystko ładnie pieknie"
bo takie podświetlenie to ani ładne ani piękne bo jak coś może być ładne jak go nie ma :razz:

Awatar użytkownika
xradusx
Posty: 460
Rejestracja: 2009-09-13, 19:25
Moje maszyny: TT600R
AWO425T
Lokalizacja: Münster
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: xradusx » 2010-04-03, 15:52

Heh brat ja tylko wyraziłem swoją opinie :P A nie neguje ciebie ale jak będą breloki to chętnie się skuszę :P
A tarcz hm no chyba że w pokoju sobie zawiesze :) pozdro

Awatar użytkownika
PrzeMOC
Posty: 92
Rejestracja: 2010-02-04, 03:33
GG: 3661413
Moje maszyny: MZ ETZ 250 / KOBUZ - znów w częściach
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka / Łódź
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: PrzeMOC » 2010-04-03, 20:07

Brat, nic nie słuchaj, żadne WT tylko rasowe jedno z usprawnień, żeby motocykl używać, a nie się na niego patrzeć :D
ta tarcza jest idealna dla takich osób jak ja - mam u siebie 3 liczniki ze zdezelowanymi ramkami, więc tylko zmienię tarczę i założę ramkę (już upolowałem, że do zrobienia ramki użyję wieka od puszki farby antykorozyjnej Dekorala) :D
Zastanawiam się teraz więc ile tych cyferbladów kupić (2 czy 3), ale to się okaże dopiero jak będziemy znali cenę :)
Hej, co zrobiłaś?
Jaka głupia byłaś!
KOBUZA spotkałaś,
pojechałaś...

Awatar użytkownika
konter
Posty: 154
Rejestracja: 2009-06-19, 03:07
GG: 1155228
Moje maszyny: B1 '69
B3 '77
Lokalizacja: Węgrów, Piastów
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: konter » 2010-04-05, 19:39

Ja zamawiam 2 cyferblaty do 140, 3 breloczki, i jeśli kiedyś będziesz robił blaty do starych wsk (do 100 km/h) to piszę się na jeden taki cyferblat.0
moja M06B1 obecnie i przed remontem

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 197
Rejestracja: 2009-05-23, 12:10
GG: 8246388
Moje maszyny: Kilka WSK
Komar
Pony 301
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Kamil » 2010-04-05, 20:37

Również jestem zainteresowany cyferblatem do 140 ;)

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: Brat » 2010-04-08, 22:32

A więc panowie odebrałem cyferblaty, zacząłem je składać w kupę, złożenie jednego cyferblatu zajmuje mi około 20 minut, wiem trochę dużo, ale szybciej się nie da, bo to bardzo złożone czynności ;)

Jak wyglądają każdy wie, nie są one nieskazitelne, ale wyszły naprawdę ładnie i jestem z tego dumny, ale wiecie... w końcu nie patrzy się na nie z odległości 5 cm, tak jak to przedstawiłem na fotkach.

Cyferblat jest wycięty z czarnej folii, potem przyklejony na 1 milimetrową plexi którą wycinam cyrklem a potem wkrętarką wiercę otwory ;) na sam koniec aby wszystko nie było przeźroczyste naklejam białą taśmę lecz będzie też możliwość wstawienia jakichś kolorów, które przedstawię jutro bo dziś nie zdążyłem...

Mam nadzieje że docenicie mój trud w ten projekt bo zabrał mi kupę mojego czasu, no i jeszcze zabierze, kosztów wymieniać nie będę bo nie wypada, ale powiem że same dojazdy do firmy kosztowały więcej niż kupno wszystkich rzeczy by cyferblaty ożyły, takich bezinteresownych ludzi jak Ja jest mało, dosłownie kilku, można pewno policzyć na palcach... więc jeśli masz pisać posty że wysiliłem się na marne bo efekt jest do bani albo coś pokrewnego, to proszę w ogóle się nie wypowiadać w tym temacie...

0d1e5dc45437fe86.jpg
b1e89446ff213cf6.jpg
4ef5142735a1a008.jpg
a2d18a97714f9efc.jpg
1cf1595d047bfe4d.jpg
c521de8a40c6dcbf.jpg
628e36f21cc6a0b8.jpg
bc31676f452cc717.jpg
421af9444ddf53cd.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SuLeK

Re: Artykuł o rozbiórce i ewolucji licznika Brata.

Post autor: SuLeK » 2010-04-08, 22:38

Ooo ja... zajedwabiste :D może się skusze na taki :P

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości