Zanim napiszesz - przeczytaj!

Artykuły i poradniki dodawane przez użytkowników
Zablokowany
Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Zanim napiszesz - przeczytaj!

Post autor: Savier » 2011-05-11, 17:26

Dział został stworzony, aby umiejscowić tutaj wszystkie poradniki czy artykuły, jak kto woli, na forum.

Jak napisać poradnik? Należy stworzyć temat roboczy o odpowiedniej nazwie w tym dziale.

Co to jest temat roboczy? Jest to miejsce, gdzie potencjalny użytkownik chcący napisać artykuł wspomni o czym chce pisać, w jaki sposób to przedstawi itp. Co najważniejsze - nie musi przedstawiać od razu całości swojej pracy! Jak głosi nazwa "temat roboczy", toteż możemy przedstawić tylko część swojego artykuły, który zostanie poddany mojej ocenie i innych użytkowników. "Pisarz" bogaty w nowe doświadczenia być może zmieni coś w swoim poradniku i inaczej skonstruuje dalsze części. Po dodaniu wszystkich części (lub po wysłaniu całości za jednym zamachem) artykuł podlega ogólnej ocenie i ewentualnie jest poprawiany; jeżeli będzie dopracowany w 100%, Administracja postara się umieścić go na portalu. Po wszystkich poprawkach temat roboczy zostanie zmodyfikowany tak, aby pierwszym postem był kompletny poradnik: dalsze wypowiedzi będą przedstawiać wcześniejsze oceny.

Nazwa tematu musi być odpowiednia! Trzeba pamiętać oczywiście o podstawowych zasadach ortograficznych, ale mam nadzieję, że nie będę musiał więcej o tym wspominać. Najważniejsze jest to, aby nazwa tematu roboczego była związana z tym co jest w środku. Nie można np. poradnika o myciu motocykla nazwać "mój poradnik", ale "Mycie motocykla - co i jak". Tak samo w innych przypadkach.

Zdjęcia mogą być zamieszczane na darmowych portalach - po dopracowaniu w 100% artykułu i tak trafią na nasz serwer, więc linki się podmieni. Na co trzeba zwrócić uwagę - zdjęcia nie mogą być za duże. Największa wielkość zdjęcia wynosi 1024x768, lecz dla ukazania jakichś szczegółów można użyć kilka fotek w rozmiarze 1600x1200. Najlepiej dobrać linki np. do imageshacka tak, aby zdjęcia wyświetlały się normalnie (bez klikania w link). Oczywiście trzeba to pominąć, jeżeli fotek będzie 156 - wtedy ładowanie strony zajmie kilka dobrych minut.

To już chyba wszystko. Zapraszam do wyrażania opinii w TYM temacie ;-).

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości