Tajemniczy radziecki skuter z lat 50'

Tylko przedmioty wyjątkowe, modele unikatowe, małoseryjne. Obowiązkowo dodawanie zdjęcia przedmiotu i szerszego opisu.
Regulamin forum
Obowiązkowo w przypadku nowego wątku należy dodać do postu załącznik w postaci zdjęcia przedmiotu bądź też zrzutu strony oraz opisać przedmiot.
Odpowiedz
Adam_WFM
Posty: 16
Rejestracja: 2012-07-17, 11:41
GG: 9615892
Moje maszyny: WFM M06 1965
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Tajemniczy radziecki skuter z lat 50'

Post autor: Adam_WFM » 2014-04-08, 20:56

Witam wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Szukam ciekawych motocykli które mogłyby wzbogacić moją kolekcję i natknąłem się na coś bardzo interesującego...
Pewien pan zgłosił się do mnie z informacją że posiada radziecki kibel Tuła T200 z 1954 roku. Jest bez dokumentów ale cóż zrobić . Pojechałem, obejrzałem i wstępnie jestem zainteresowany. Ale tu pojawia się malutki problem. Na portalach aukcyjnych nie ma praktycznie tego modelu. Nie mam odniesienia co do ich ceny. Sam osobiście wyceniam różne stare motocykle ale tutaj nie mam zielonego pojęcia :/

Moja prośba mianowicie jest taka: chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tym ciekawym skuterze, tzn ile i jak długo je produkowano, wszelkie dane techniczne, rysunki poglądowe ich budowy oraz najważniejsze - wartość cenowa.

Pan powiedział że co do ceny się dogadamy ale chcę wiedzieć na czym stoję i jaką wartość tego mogę oszacować. Osobiście bardziej interesuje mnie polska Osa, lecz jeżeli Tuła okaże się być gratką to i ją przygarnę.

Sprzęt ten wygląda tak (nie mylić z nowszymi wersjami), dwa pierwsze zdjęcia:

http://www.tulamoto.de/modell_uebersicht.html

Dziękuje z góry za wszelkie informację.

picek
Posty: 749
Rejestracja: 2008-07-13, 13:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK, itp.
Lokalizacja: Zwoleń-Mazowieckie
Kontaktowanie:

Re: Tajemniczy radziecki skuter z lat 50'

Post autor: picek » 2014-04-10, 10:21

kiepsko z częsciami ale są te skutery w polsce. mój kumple kiedyś miał coś takiego, muszę zadzwonić czy sprzedał czy nie.

trollfireblade
Posty: 682
Rejestracja: 2012-09-08, 00:05
GG: 0
Moje maszyny: gazela 69, pannonia 63, pic,75 shl m1161,
WSK S1 74'
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Tajemniczy radziecki skuter z lat 50'

Post autor: trollfireblade » 2014-04-12, 11:04

na ukrainie można kupic w ładnym stanie kompletny z lat 60' za max 1000zł.
https://www.google.pl/search?q=%D0%9F%D ... l:official

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości