Anodowane i modyfikowane tłoki

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-04-10, 21:22

Z tłoka który już pracował nigdy nie osiągniesz idealnej powłoki, zawsze gdzieś pozostaną zatłuszczone pory które się nie wytrawią. I efektem jest taka jak to trafnie nazwałeś "sraka".

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-04-11, 16:20

Ja w swojej mz tłok DDR anodowałem, oryginalny ddr 2k przebiegu i wyszło dużo lepiej. Po prostu mogłem sobie pozwolić na wytrawianie a w tym nie (bo i tak był przy mały i w .... wżerów miał a to by pogorszyło sprawę). Ale najfajniejsza rzecz to taka że mz nie brzęczy !! nie szumi. nie lubię tego metalicznego hałasu mz.
Ostatnio zmieniony 2013-04-12, 01:57 przez final, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-04-11, 22:10

final pisze:J a w swojej mz tłok DDR anodowałem oryginalny ddr 2k przebiegu i wyszło dużo lepiej. Po prostu mogłem sobie pozwolić na wytrawianie a w tym nie (bo i tak był przy mały i w .... wżerów miał a to by pogorszyło sprawę) Ale najfajniejsza rzecz to taka że mz nie brzęczy !! nie szumi. nie lubię tego metalicznego hałasu mz
Siemka kolego. Pisz poprawnie. Pozdr
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 416
Rejestracja: 2012-08-22, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: kiedyś - WSK 175 Kobuz z 1982
obecnie - Honda Transalp 650
Lokalizacja: Korsyka- Francja
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: szymon_wolebez » 2013-05-31, 01:23

Alien czy tłoki almot w wyniku obróbki skracasz? Bo przez to, że był taki tłoczek almotu odrobinę wyższy (podniesiony na sworzniu) od fabrycznego miałem problemy. Kombinowanie z grubszymi podkładkami pod cylinder nie jest elegancie bo podkładki jak się ścisną to wymiar leci i jest obawa, że będzie zaczepić o głowicę. Czy te denko trzeba toczyć po całości czy tylko z brzegu to już nie wiem.

Będę potrzebował tłok do (WSK 175) R3 albo R4 pomierzę pozostałe cylindry dla pewności i wybiorę.
Na tym almot przejechałem 4tys.km i nadal jeżdżę tylko już gładź mi dała ciała i trzeba będzie robić.
Więc pytam bo chcę założyć tłok i mieć pewność, że nie będzie opcji, że mi wali w głowicę.

Kto powinien robić fazki na okienkach, czy to nie fachowcy w zakładzie? Jak oglądałem okienka to wyglądały dość ostro a w innym cylindrze było widać, że są za tępione. Dobrze jest poczytać jak co powinno być, bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi podobnie jaz z pasowaniem tłoka, oddałem do zakładu i zrobili i tyle co wiedziałem. Teraz z odrobiną wiedzy powinno być lepiej.

PS. Masz może jakiś nadmiarowy/zapasowy tłok do odsprzedania.

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-07-26, 09:05

W 175 Audio ponoć ma jakieś fajne tłoki. ObrazekUploaded with ImageShack.com Tutaj Od lewej WSK 175 Jakiś do simsona vertex po zatarciu i 60cc simson.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-07-26, 09:37

Final, jaka metoda nakladasz powkole z dwusiarczku? I dlaczego tak oszczednie? :D ja rozumiem ze nie wychodzisz poza owal bo to teoretycznie nie powinno pracowac, ale jak dochodzi do zatarcia to wlasnie tam tez czesto lapie. I dokladnie na te ewentualnosc dobrze miec powloke z kazdej strony.

ps. Audio ma same fajne tloki bo robione przeze mnie. W paxdzierniku najprawdopodobniej zaczynam zabawe na nowo :)

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-26, 09:42

Witam. Final ostano anodował mi tłok do 250 i efekt jest gorzej jak tragiczny. Powłoka MoS2 :lol: przykleiła się do REKLAMÓWKI w jakim miałem wysłany tłok. Ogólnie to opisze na forum jakie to cudo zrobił dla mnie final w większym artykule ;-) . NIE POLECAM NIKOMU KORZYSTANIE Z JEGO USŁUG BO POROSTU GOŚĆ NIE MA O TYM POJĘCIA. TAK SIĘ SKŁADA, ŻE WIDZIAŁEM TŁOK ALIENA NA ZLOCIE I TŁÓJ TŁOK FINAL TO JEST PO PROSTU ŚCIERWO. Żałuje, że skusiłem się na twoją ofertę bo nie jest warta 10 zł. Oczywiście zamieszcze też nasze wiadomości z pw żeby było jeszcze ciekawiej :mrgreen: Do usłyszenia.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-26, 09:44

Alen działaj to wyśle ci tłok do poprawki po finale.
ps. Tłoki ze zdjęcia wyżej to jakaś paranoja. Tam gdzie może złapać zacier nie są w ogóle pokryte :lol: .


PS. CZEKAM NA OPIS POKRYWANIA TŁOKÓW MOS2 PRZEZ FINALA
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-07-27, 10:36

Audio : Tak Mi się wygodniej nakłada . A jak masz owalizowany tłoczek to tam nie ma prawa nic trzeć . Młody jestem mało widziałem ale tłoka zatartego "na boku" (od stron sworznia) nie widziałem a jeździłem na tłokach bez owalizacji . Poza tym miałem kiedyś tłoczek który był grafitowany (dziadostwo :D) właśnie tak jak ja robię.

Sebastian440 : Może i tłoczek ścierwo ale przypominam że to twój tłok. Co Do Anody jakie są zastrzeżenia ? MoS2 było wyjaśniane pieniądze oddałem a że termin PANA gonił ja ja miałem problemy techniczne (jak pisałem piec nawalił) wysłałem na pana prośbę. Jestem W stanie Zrozumieć ze jest pan niezadowolony ALE DO DIASKA. JESTEŚ ADMINISTRATOREM a twoja wypowiedz jest bardzo krytyczna i ordynarna (gdybym nie rozmawiał przez telefon powiedział bym że góra 13 lat) a to TY masz świecić przykładem. Jeśli jest jakieś Ale to Bardzo chętnie wysłucham KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI bo jeśli coś spartoliłem to chciałbym to wiedzieć. W myśl twojej wypowiedzi odpowiedz na twoje pytanie dotyczące sposobu nakładania : Na Ślinę albo GÓWNO. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-27, 10:45

Konstruktywna wypowiedź niebawem. Obecnie nie mam za bardzo czasu (remont mieszkania, dzieciak w drodze, remont mtxa) ale postaram się pokazać na zdjęciach jak pięknie pokryłeś mos2 reklamówkę. Pozdrawiam.

Ps. podejrzewałem, że na gówno bo tak wygląda twoja praca :) Gdybym takie cuda robił w pracy to pewnie od 8 lat byłbym bezrobotnym :papa:
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-07-27, 11:51

A dzięki Dzięki reklamóweczka wyszła naprawdę nieźle starałem się. Człowieku z opisu widzę że masz ciężko i masz nie pohamowaną wręcz chęć Wyładowania swej frustracji.. na mnie. To było z miesiąc jak nie 2 temu i tłoków od tego czasu wyszło koło 20. Jakoś nikt się tak jak ty nie Przyjebał. Ja o całej sprawi zdążyłem już zapomnieć . Od Wueska było z kilkanaście tłoków i gdybym robił to tak jak mówisz weta poszła by błyskawicznie ,były problemy ale ty robisz z igły widły. Straciłeś coś ? Nie, Pieniądze dostałeś? Tak, Czy tłok jest zniszczony ? Nie. TYLE W TEMACIE. Jesteś adminem i jeśli chcesz zachować te wypociny proponowałbym przenieść to do osobnego tematu bo to nie jest mój temat tylko aliena a my go zaśmiecamy (dziw mnie bierze że muszę to pisać do ADMINISTRATORA)

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-27, 13:17

Spokojnie po co te emocje. Wszystko niebawem. Ja po prostu opisze to co dostałem i opisze jaką usługę u ciebie zamówiłem. TYLE W TEMACIE.

ps. Przez telefon nie byłeś taki wygadany jak teraz.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
raflo87
Posty: 357
Rejestracja: 2013-03-07, 08:44
Moje maszyny: WSK LC
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: raflo87 » 2013-07-27, 13:51

Niewiem nie jestem w temacie ale tloki Aliena byly jak do muzeum pieknosci w porownaniu do tych.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: AudioBas » 2013-07-28, 10:18

Ciekawe za co teraz się zabierze. CDI nad którym forowicz pracowali długo już opierdalasz na alegro. Anode Alina też już chcesz przechwyc. Co będzie następne?
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Savier » 2013-07-28, 11:09

A czy to są jakieś patenty objęte prawa autorskimi czy jak? :D Dla mnie najważniejsze czy jakość i cena jest OK.

aramis
Posty: 24
Rejestracja: 2012-11-27, 21:21
GG: 0
Moje maszyny: B1 `69
Lokalizacja: powiedzmy, że Będzin
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: aramis » 2013-07-28, 11:33

Alien pisze:W paxdzierniku najprawdopodobniej zaczynam zabawe na nowo :)
To ja się już piszę na tłoki do 175 :)

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-07-29, 00:30

AudioBas pisze:Ciekawe za co teraz się zabierze. CDI nad którym forowicz pracowali długo już opierdalasz na alegro. Anode Alina też już chcesz przechwyc. Co będzie następne?
forowicz ?? wtf? Forumowicz ? Przechwyc ? Przechwycić ?

Nie Wiem w czym masz Problem audio. CDI Robię bo nikt inny tego nie robi a części i sposób podłączenia jest zupełnie inny niż twój.(rusz tyłek i wystaw jak ci moje przeszkadza) (notabene twojego nawet nie rozumiem :D) Udowodnij że korzystam z czegokolwiek z tematu o CDI (magneto impulsator iskrownik magneto regulator moduł i podstawka są inne niż proponowane przez np ciebie. Sam do tego doszedłem)
Anodę robiłem dla siebie i swojego forum a na tym nie ma nawet wpisu w usługach. Alien wraca więc będzie działał, Ja mam swoje forum i nikogo/niczego nie przechwytuje :D NASTĘPNY BĘDZIE SOPOT :D

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-07-29, 00:48

Mamy wolny rynek, więc niech sobie anodouje kto tylko chce - nic mi do tego :D

ps. temacie zrobił się syf, więc następne dygresje nie dotyczące powłok anodowych z radością nagrodzę ostrzeżeniem :papa:

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4112
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: AudioBas » 2013-08-01, 01:36

final pisze:forowicz ?? wtf? Forumowicz ? Przechwyc ? Przechwycić ?
Pisałem z komórki, która automatycznie poprawia, dodatkowo nie widząc tego co piszę...

final pisze:Udowodnij że korzystam z czegokolwiek z tematu o CDI (magneto impulsator iskrownik magneto regulator moduł i podstawka są inne niż proponowane przez np ciebie. Sam do tego doszedłem)
Skończ pier... :)
final pisze:Anodę robiłem dla siebie i swojego forum a na tym nie ma nawet wpisu w usługach.
:evil:
final pisze:Człowieku z opisu widzę że masz ciężko i masz nie pohamowaną wręcz chęć Wyładowania swej frustracji.. na mnie. To było z miesiąc jak nie 2 temu i tłoków od tego czasu wyszło koło 20.
Około 20? Też takich zjebanych? :D
final pisze:Jakoś nikt się tak jak ty nie Przyjebał
Z tego co Seba opowiadał, to masz szczęście, że nie stałeś przy nim jak otworzył tą paczkę...
Pewnie wsadziłby Ci ten tłoczek w... * Dobrze, że powłoka schodziła to byłby poślizg :D






CZEKAMY NA FOTORELACJĘ SUPER HIPER ANODOWANYCH TŁOKÓW BY finał!
Seba kiedy światu pokażesz? :D



* - czapkę.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Sebastian440 » 2013-08-01, 10:15

NArazie składam MTXa, będzie kiedyś trochę wolnego czasu to wrzucę foty, pokrytej smarem do przegubów reklamówki ;-)
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości