Anodowane i modyfikowane tłoki

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Odpowiedz
final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-08-01, 21:47

Serio.... Żal dupę ściska jak się was czyta. Jeden się czepia o to że był na tyle niekumaty żeby zrobić gotowe zestawy C.D.I (a sam zjebał z 10 żeby jeden złożyć). A Drugi się czepia że miał tłok w "smarze" . Przecież to jest śmieszne ^^ :hah: .

Audio to jeszcze pomocą merytoryczną służy (filmiki i zdjęcia posty całkiem nie od czapy) ale Seba no to niestety wybacz nic dla wski nie robisz (oczywiście wiemy że remontujesz MTX :hah: ).

Ludziska Drogie Adaptuje Zapłony CDI; Anoduje i obrabiam Tłoki(i smaruje smarem reklamówki :hah: ) ; Piaskuje szkiełkuje i remontuje ku chwale naszych WSK. ALE CZŁOWIEKIEM JESTEM I POPEŁNIAM BŁĘDY !!!

Awatar użytkownika
raflo87
Posty: 357
Rejestracja: 2013-03-07, 08:44
Moje maszyny: WSK LC
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: raflo87 » 2013-09-01, 10:17

Niema co się wyżywać jak kasa lekko zwrócona i da się dogadać chyba że robiłeś z tym problemy to nie fajnie.
Wkurza że czeka się ileś tam i jest się niezadowolonym i pare słów musi polecieć a kasy za bezcelowe czekanie nikt nie odda .
Co do tego anodowania , są postępy do przodu jakieś ? lepiej Ci to wychodzi? tak żeby już byli zadowoleni.Doszłeś do wprawy?
Miałem sam robić do swojej WSK ale podziękowałem. Jakbyś już ogarnał i robił to dobrze to byłbym chętny.

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-02, 22:19

Pisałem Przepraszałem że to była Jednorazowa Wpadka. Wychodzi całkiem nieźle na co dowodem jest Luz 4 setki w moim secie. Fakt Faktem była jeszcze jedna wpadka na innym forum bo zeżarło mi kołki ^^(jakiś vertex z bardzo cienkimi pierścieniami nie szło zabezpieczyć kołków) Ale przeniosłem je w inne miejsce (żeby nie jeździły po oknach ) a za całą sprawę nie wziąłem ani grosza. Facet był bardzo zadowolony. Pojawili się złośliwcy którzy uważają że Dwusiarczek który nakładam to olej przekładniowy ^^ w sumie ciekawa teoria ,ale tak na serio to Czyste MOS2 z dodatkiem grafitu i oleju ^^ Ostatnio miałem Tłoczek od PARALOTNI po zatarciu i z tego co wiem facet wciąż Żyje więc Idzie nieźle :D

Awatar użytkownika
raflo87
Posty: 357
Rejestracja: 2013-03-07, 08:44
Moje maszyny: WSK LC
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: raflo87 » 2013-09-02, 23:00

Tzn mi chodzi już o taką usługę dobre jakości np. żeby Ci to wychodziło mniej więcej jak u aliena. Mówisz że lepiej ale nie brzmisz przekonująco :] wrzuć kiedyś zdj by przekonać niedowiarków i zeby zaufanie było itp

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Skinder » 2013-09-02, 23:23

final pisze:Ale przeniosłem je w inne miejsce (żeby nie jeździły po oknach ) a za całą sprawę nie wziąłem ani grosza. Facet był bardzo zadowolony.
Mowa o tym tłoku ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://bikepics.com/pictures/2565906/

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-03, 00:03

TŁOK HOPITA :D Dziada poznam z daleka chwalił mi się że udało mu się zatrzeć (to nawet sie nie zatarło tylko zdarło a mimo to jeździło do totalnej anihilacji) Przysłał Mi tłok i cyla Tłoczek Robiony a Szlif z zakładzie. Nie ma to jak 0.05 setek luzu jodła jak papier ścierny, seryjne ożebrowanie i...set kręcący 13k obrotów i tutaj wiśnia na torcie ZERO DOCIERANIA ^^ (a ostrzegałem że jak nie będzie docierać to na bank zatrze bo inaczej się nie da ^^) Tłoczek nie miał łatwego życia najpierw Napierdzielał w Kartery (za długi) a potem Łogień ^^ Hopit zdawał mi relacje na bieżąco.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-09-03, 00:16

Final, pokaż zdjecia swoich wyrobów bo za bardzo nie wiadomo o czym rozmawiamy.

ps. już w październiku Anodowany Alien wraca do gry :D

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-03, 23:21

Pare Fotek już pokazałem. Nie mam innych fotek. Ale będę robił 2 tłoczki, to jak nie zapomnę to strzele sweet focie.
Ostatnio zmieniony 2013-09-03, 23:45 przez final, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Savier » 2013-09-03, 23:35

Sorry, że się dopieprzam, ale gdybym ja coś sprzedawał to starałbym się pisać normalnie, a Ciebie ciężko zrozumieć. Masz te 22 lata w końcu to jakoś zrozumialej pisz co chcesz przekazać ;-) .

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-05, 08:43

Swoją Drogą wpadłem na bardzo fajny pomysł. A jak by Anodować Ślimak w pokrywie. Nie dość że wystarczyła by kapka oleju to sprzęgło chodziło by lżej (mowa o wsk 3)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Savier » 2013-09-05, 13:26

Ślimak jest stalowy...

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-05, 17:11

Dobrze wiedzieć bo wydawało mi się ze cała pokrywa jest aluminiowa...

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Savier » 2013-09-05, 17:50

Co to zmienia, czyżbyś chciał poanodować całą pokrywę, bo nie chce Ci się smarować ślimaka czy tam ciężko sprzęgło Ci chodzi? :-)

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-09-05, 18:20

Prosiłbym o nie robieniu tu większego śmietnika niż jest. Do pewnego momentu temat był dość merytoryczny i podobno dotyczył anodowania tłoków..

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-05, 18:32

A to Przepraszam. Prosiłbym bym moderatora aby usunął wszystkie posty od moje go o ślimaku to tego włącznie.

Awatar użytkownika
raflo87
Posty: 357
Rejestracja: 2013-03-07, 08:44
Moje maszyny: WSK LC
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: raflo87 » 2013-09-12, 00:50

Final ta powloka MoS2 to jak ma sie trzymac? Widzialem dzis Twoj wyrob i ogladalem z kazdej strony .Cale rece upitolilem ta powloka, noi starlem ja palcem . W sumie nic prawie nie zostalo MoS2. O co w tym chodzi? Anoda chyba wyszla bo wkladalem do dotartego cylindra i fajnie ciasno wchodzilo. Org tlok o wiele luzniej. Dobrze ze rece sie myly z tego MoS2

Matej
Administrator
Posty: 734
Rejestracja: 2012-01-18, 22:11
GG: 2507850
Moje maszyny: Wsk MR16 T
Wsk 125 Kos,
Wsk 175 kobuz,
Romet chart 211
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Matej » 2013-09-12, 08:39

to nie żaden MoS2 tylko zwykły smar do przegubów

final

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: final » 2013-09-12, 09:22

MOS2 Wchodzi w anodę a to co da się zdrapać to nadmiar( i to nie ma się dobrze trzymać to ma się roznieść po całym cylku)(zobacz czyste miejsce i tam gdzie można zdrapać) , Ja zostawiam nadmiar bo to suchy smar (i to jeden z najlepszych) . Smalec do przegubów już dementowałem (nawet podałem co tam jest) ale matej "znafca" wie lepiej w końcu on by dał smar do przegubów . Owszem mogę ten nadmiar zrobić twardym (mam taki "utwardzacz" czy co to jest) TYLKO PO CO . Nie daj bóg kawałek odpadnie(w zależności od zakładu każdy szlif jest innym i są takie rodzyny jak ostra krawędź ssącego jeżdżąca po płaszczu) i wpadnie w łożysko i zamiast smarować (jak jest teraz) łożysko szlak trafi. A taki smalec działa i się sprawdza. Kto założył ten wie jak cicho chodzi cylinder zaraz po złożeniu (zamiast szumu i brzdęku) CISZA <3

Awatar użytkownika
grzechu212
Posty: 404
Rejestracja: 2013-07-03, 10:45
Moje maszyny: WSK KOBUZ 175
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: grzechu212 » 2013-09-12, 19:18

Wrzucę Wam zdjęcia anodowanego tłoka final'a i jego słynnej powłoki MOS2...Dorobiłem 2 takie tłoki u niego skuszony reklamą na tablicy.pl ,,,jeden na pewno był gorzycki a drugi sam nie wiem :-? ,jeden mam w silniku aktualnym który jest systematycznie katowany i o dziwo jest ok!!!!.Tłok wytrzymuje wszelkie obciążenia i wkręcania na hiper obroty przez dłuższy czas,,,widać że go nigdzie nie łapie,,,robota całkiem inaczej wygląda od anody Alien'a gdzie można by ją określić jako arcydzieło,ale tłok final'a jakoś daję radę....Powłoka MOS2 oczywiście znikła szybciutko :-? ... trochę na rękach zostało przy zakładaniu, a reszta rozeszła się po cylindrze ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destroyers of the system

Awatar użytkownika
Muciek
Posty: 1466
Rejestracja: 2010-08-22, 23:28
Moje maszyny: Yamahy RD250 75 76 78
Lokalizacja: Radziechowa
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Muciek » 2013-09-12, 19:57

Raflo ma FSO bez anody i też się jakoś trzyma :evil: MOS2 to są te ciemno żółte plamki?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości