Anodowane i modyfikowane tłoki

Modyfikacje oraz poprawa sprawności motocykla. Forum NIE popiera modyfikacji motocykli na crossy itp. Tematy będą usuwane bez uprzedzeń.
Awatar użytkownika
Alien
Moderator
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Kontaktowanie:

Re: Anodowanie tłoków

Post autor: Alien » 2013-04-10, 21:22

Z tłoka który już pracował nigdy nie osiągniesz idealnej powłoki, zawsze gdzieś pozostaną zatłuszczone pory które się nie wytrawią. I efektem jest taka jak to trafnie nazwałeś "sraka".
Ekipa Południe®
Moja Garbi '72
http://polskajazda.pl/Motocykle/WSK/175/128490

Awatar użytkownika
final
Moje maszyny: Simson S125

Post autor: final » 2013-04-11, 16:20

Ja w swojej mz tłok DDR anodowałem, oryginalny ddr 2k przebiegu i wyszło dużo lepiej. Po prostu mogłem sobie pozwolić na wytrawianie a w tym nie (bo i tak był przy mały i w .... wżerów miał a to by pogorszyło sprawę). Ale najfajniejsza rzecz to taka że mz nie brzęczy !! nie szumi. nie lubię tego metalicznego hałasu mz.
Ostatnio zmieniony 2013-04-12, 01:57 przez final, łącznie zmieniany 1 raz.
Anoduje tłok w wiadże i pokrwam je powłokom ze smaru od przegbów A potem wypalane w piekarnku xD

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
GG: 13668927
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-04-11, 22:10

final pisze:J a w swojej mz tłok DDR anodowałem oryginalny ddr 2k przebiegu i wyszło dużo lepiej. Po prostu mogłem sobie pozwolić na wytrawianie a w tym nie (bo i tak był przy mały i w .... wżerów miał a to by pogorszyło sprawę) Ale najfajniejsza rzecz to taka że mz nie brzęczy !! nie szumi. nie lubię tego metalicznego hałasu mz
Siemka kolego. Pisz poprawnie. Pozdr
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz z 1982
Kontaktowanie:

Post autor: szymon_wolebez » 2013-05-31, 01:23

Alien czy tłoki almot w wyniku obróbki skracasz? Bo przez to, że był taki tłoczek almotu odrobinę wyższy (podniesiony na sworzniu) od fabrycznego miałem problemy. Kombinowanie z grubszymi podkładkami pod cylinder nie jest elegancie bo podkładki jak się ścisną to wymiar leci i jest obawa, że będzie zaczepić o głowicę. Czy te denko trzeba toczyć po całości czy tylko z brzegu to już nie wiem.

Będę potrzebował tłok do (WSK 175) R3 albo R4 pomierzę pozostałe cylindry dla pewności i wybiorę.
Na tym almot przejechałem 4tys.km i nadal jeżdżę tylko już gładź mi dała ciała i trzeba będzie robić.
Więc pytam bo chcę założyć tłok i mieć pewność, że nie będzie opcji, że mi wali w głowicę.

Kto powinien robić fazki na okienkach, czy to nie fachowcy w zakładzie? Jak oglądałem okienka to wyglądały dość ostro a w innym cylindrze było widać, że są za tępione. Dobrze jest poczytać jak co powinno być, bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi podobnie jaz z pasowaniem tłoka, oddałem do zakładu i zrobili i tyle co wiedziałem. Teraz z odrobiną wiedzy powinno być lepiej.

PS. Masz może jakiś nadmiarowy/zapasowy tłok do odsprzedania.

Awatar użytkownika
final

Post autor: final » 2013-07-26, 09:05

W 175 Audio ponoć ma jakieś fajne tłoki. ObrazekUploaded with ImageShack.com Tutaj Od lewej WSK 175 Jakiś do simsona vertex po zatarciu i 60cc simson.
Anoduje tłok w wiadże i pokrwam je powłokom ze smaru od przegbów A potem wypalane w piekarnku xD

Awatar użytkownika
Alien
Moderator
Kontaktowanie:

Post autor: Alien » 2013-07-26, 09:37

Final, jaka metoda nakladasz powkole z dwusiarczku? I dlaczego tak oszczednie? :D ja rozumiem ze nie wychodzisz poza owal bo to teoretycznie nie powinno pracowac, ale jak dochodzi do zatarcia to wlasnie tam tez czesto lapie. I dokladnie na te ewentualnosc dobrze miec powloke z kazdej strony.

ps. Audio ma same fajne tloki bo robione przeze mnie. W paxdzierniku najprawdopodobniej zaczynam zabawe na nowo :)
Ekipa Południe®
Moja Garbi '72

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
www.mr16bp.blogspot.com
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-26, 09:42

Witam. Final ostano anodował mi tłok do 250 i efekt jest gorzej jak tragiczny. Powłoka MoS2 :lol: przykleiła się do REKLAMÓWKI w jakim miałem wysłany tłok. Ogólnie to opisze na forum jakie to cudo zrobił dla mnie final w większym artykule ;-) . NIE POLECAM NIKOMU KORZYSTANIE Z JEGO USŁUG BO POROSTU GOŚĆ NIE MA O TYM POJĘCIA. TAK SIĘ SKŁADA, ŻE WIDZIAŁEM TŁOK ALIENA NA ZLOCIE I TŁÓJ TŁOK FINAL TO JEST PO PROSTU ŚCIERWO. Żałuje, że skusiłem się na twoją ofertę bo nie jest warta 10 zł. Oczywiście zamieszcze też nasze wiadomości z pw żeby było jeszcze ciekawiej :mrgreen: Do usłyszenia.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
www.mr16bp.blogspot.com
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-26, 09:44

Alen działaj to wyśle ci tłok do poprawki po finale.
ps. Tłoki ze zdjęcia wyżej to jakaś paranoja. Tam gdzie może złapać zacier nie są w ogóle pokryte :lol: .

PS. CZEKAM NA OPIS POKRYWANIA TŁOKÓW MOS2 PRZEZ FINALA

Awatar użytkownika
final

Post autor: final » 2013-07-27, 10:36

Audio : Tak Mi się wygodniej nakłada . A jak masz owalizowany tłoczek to tam nie ma prawa nic trzeć . Młody jestem mało widziałem ale tłoka zatartego "na boku" (od stron sworznia) nie widziałem a jeździłem na tłokach bez owalizacji . Poza tym miałem kiedyś tłoczek który był grafitowany (dziadostwo :D) właśnie tak jak ja robię.

Sebastian440 : Może i tłoczek ścierwo ale przypominam że to twój tłok. Co Do Anody jakie są zastrzeżenia ? MoS2 było wyjaśniane pieniądze oddałem a że termin PANA gonił ja ja miałem problemy techniczne (jak pisałem piec nawalił) wysłałem na pana prośbę. Jestem W stanie Zrozumieć ze jest pan niezadowolony ALE DO DIASKA. JESTEŚ ADMINISTRATOREM a twoja wypowiedz jest bardzo krytyczna i ordynarna (gdybym nie rozmawiał przez telefon powiedział bym że góra 13 lat) a to TY masz świecić przykładem. Jeśli jest jakieś Ale to Bardzo chętnie wysłucham KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI bo jeśli coś spartoliłem to chciałbym to wiedzieć. W myśl twojej wypowiedzi odpowiedz na twoje pytanie dotyczące sposobu nakładania : Na Ślinę albo GÓWNO. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
www.mr16bp.blogspot.com
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-27, 10:45

Konstruktywna wypowiedź niebawem. Obecnie nie mam za bardzo czasu (remont mieszkania, dzieciak w drodze, remont mtxa) ale postaram się pokazać na zdjęciach jak pięknie pokryłeś mos2 reklamówkę. Pozdrawiam.

Ps. podejrzewałem, że na gówno bo tak wygląda twoja praca :) Gdybym takie cuda robił w pracy to pewnie od 8 lat byłbym bezrobotnym :papa:

Awatar użytkownika
final

Post autor: final » 2013-07-27, 11:51

A dzięki Dzięki reklamóweczka wyszła naprawdę nieźle starałem się. Człowieku z opisu widzę że masz ciężko i masz nie pohamowaną wręcz chęć Wyładowania swej frustracji.. na mnie. To było z miesiąc jak nie 2 temu i tłoków od tego czasu wyszło koło 20. Jakoś nikt się tak jak ty nie Przyjebał. Ja o całej sprawi zdążyłem już zapomnieć . Od Wueska było z kilkanaście tłoków i gdybym robił to tak jak mówisz weta poszła by błyskawicznie ,były problemy ale ty robisz z igły widły. Straciłeś coś ? Nie, Pieniądze dostałeś? Tak, Czy tłok jest zniszczony ? Nie. TYLE W TEMACIE. Jesteś adminem i jeśli chcesz zachować te wypociny proponowałbym przenieść to do osobnego tematu bo to nie jest mój temat tylko aliena a my go zaśmiecamy (dziw mnie bierze że muszę to pisać do ADMINISTRATORA)

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
www.mr16bp.blogspot.com
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-07-27, 13:17

Spokojnie po co te emocje. Wszystko niebawem. Ja po prostu opisze to co dostałem i opisze jaką usługę u ciebie zamówiłem. TYLE W TEMACIE.

ps. Przez telefon nie byłeś taki wygadany jak teraz.

raflo87
Moderator
Moje maszyny: WSK LC
Kontaktowanie:

Post autor: raflo87 » 2013-07-27, 13:51

Niewiem nie jestem w temacie ale tloki Aliena byly jak do muzeum pieknosci w porownaniu do tych.
Pislam + KK = średniowiecze

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Kontaktowanie:

Post autor: AudioBas » 2013-07-28, 10:18

Ciekawe za co teraz się zabierze. CDI nad którym forowicz pracowali długo już opierdalasz na alegro. Anode Alina też już chcesz przechwyc. Co będzie następne?
Promocja na profesjonalne zapłony CDI WSK 125 - 350 zł z wysyłką ---> KLIKNIJ :super:

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Kontaktowanie:

Post autor: Savier » 2013-07-28, 11:09

A czy to są jakieś patenty objęte prawa autorskimi czy jak? :D Dla mnie najważniejsze czy jakość i cena jest OK.

aramis
Moje maszyny: B1 `69
Kontaktowanie:

Post autor: aramis » 2013-07-28, 11:33

Alien pisze:W paxdzierniku najprawdopodobniej zaczynam zabawe na nowo :)
To ja się już piszę na tłoki do 175 :)

Awatar użytkownika
final

Post autor: final » 2013-07-29, 00:30

AudioBas pisze:Ciekawe za co teraz się zabierze. CDI nad którym forowicz pracowali długo już opierdalasz na alegro. Anode Alina też już chcesz przechwyc. Co będzie następne?
forowicz ?? wtf? Forumowicz ? Przechwyc ? Przechwycić ?

Nie Wiem w czym masz Problem audio. CDI Robię bo nikt inny tego nie robi a części i sposób podłączenia jest zupełnie inny niż twój.(rusz tyłek i wystaw jak ci moje przeszkadza) (notabene twojego nawet nie rozumiem :D) Udowodnij że korzystam z czegokolwiek z tematu o CDI (magneto impulsator iskrownik magneto regulator moduł i podstawka są inne niż proponowane przez np ciebie. Sam do tego doszedłem)
Anodę robiłem dla siebie i swojego forum a na tym nie ma nawet wpisu w usługach. Alien wraca więc będzie działał, Ja mam swoje forum i nikogo/niczego nie przechwytuje :D NASTĘPNY BĘDZIE SOPOT :D

Awatar użytkownika
Alien
Moderator
Kontaktowanie:

Post autor: Alien » 2013-07-29, 00:48

Mamy wolny rynek, więc niech sobie anodouje kto tylko chce - nic mi do tego :D

ps. temacie zrobił się syf, więc następne dygresje nie dotyczące powłok anodowych z radością nagrodzę ostrzeżeniem :papa:
Ekipa Południe®
Moja Garbi '72

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Kontaktowanie:

Post autor: AudioBas » 2013-08-01, 01:36

final pisze:forowicz ?? wtf? Forumowicz ? Przechwyc ? Przechwycić ?
Pisałem z komórki, która automatycznie poprawia, dodatkowo nie widząc tego co piszę...

final pisze:Udowodnij że korzystam z czegokolwiek z tematu o CDI (magneto impulsator iskrownik magneto regulator moduł i podstawka są inne niż proponowane przez np ciebie. Sam do tego doszedłem)
Skończ pier... :)
final pisze:Anodę robiłem dla siebie i swojego forum a na tym nie ma nawet wpisu w usługach.
:evil:
final pisze:Człowieku z opisu widzę że masz ciężko i masz nie pohamowaną wręcz chęć Wyładowania swej frustracji.. na mnie. To było z miesiąc jak nie 2 temu i tłoków od tego czasu wyszło koło 20.
Około 20? Też takich zjebanych? :D
final pisze:Jakoś nikt się tak jak ty nie Przyjebał
Z tego co Seba opowiadał, to masz szczęście, że nie stałeś przy nim jak otworzył tą paczkę...
Pewnie wsadziłby Ci ten tłoczek w... * Dobrze, że powłoka schodziła to byłby poślizg :D

CZEKAMY NA FOTORELACJĘ SUPER HIPER ANODOWANYCH TŁOKÓW BY finał!
Seba kiedy światu pokażesz? :D

* - czapkę.
Promocja na profesjonalne zapłony CDI WSK 125 - 350 zł z wysyłką ---> KLIKNIJ :super:

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
www.mr16bp.blogspot.com
Kontaktowanie:

Post autor: Sebastian440 » 2013-08-01, 10:15

NArazie składam MTXa, będzie kiedyś trochę wolnego czasu to wrzucę foty, pokrytej smarem do przegubów reklamówki ;-)

Odpowiedz