Problem z rejestracją na zabytek

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
2piksi2diksi
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-24, 14:15
GG: 0
Moje maszyny: DWIE WSK 125 , ROMET OGAR, MZ TROPHY
Lokalizacja: ELBLĄG
Kontaktowanie:

Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: 2piksi2diksi » 2016-04-29, 19:20

WITAM!!
Proszę o pomoc !!! W 2015 r kupiłem dwie WSK 125 na umowę od jednego właściciela napisał i popisał mi oświadczenie jedna była jego wujka ale nie ma żadnej umowy z nim spisanej druga jakiegoś kolesia od którego kupił za cenę złomu też bez umowy . Motocykle odrestaurowałem , zrobiłem białe karty opinie rzeczoznawcy wpis u konserwatora zabytków i przegląd . I zaczęły się schody w WK . Chcą szukać czy ta osoba od której kupiłem była jedynym właścicielem a wiem że nie była i nie ma umów z poprzednim właścicielem . Ale moim skromnym zdaniem jeżeli kupiłem kupę złomu wyciągniętą ze stodoły i nikt nie szukał tych motocykli przez ostatnie 30 lat a ja je przywróciłem do stanu kolekcjonerskiego mam umowę i oświadczenie że sprzedał mi motocykle bez tablic i dowodu rejestracyjnego i że jest ( był ich właścicielem ) To czego jeszcze szukają ??
Sami powiedzieli mi WK że pewnie nie uda im się odnaleźć historii tych motocykli !
Czy miał ktoś taką sytuację czy są jakieś podstawy prawne że mogę się na nie powołać i muszą mi zarejestrować WSK
PROSZĘ O POMOC !!!
POZDRAWIAM !!

sbanys
Posty: 1153
Rejestracja: 2013-12-29, 20:10
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B,WSK M06B1,WSK M150,WSK M06-64,
WSK M06L,WSK M06Z2
Lokalizacja: Wolbrom
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: sbanys » 2016-04-29, 19:48

Na jakiej podstawie mieli by Ci to przerejestrować, bez dowodu czy jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego własność.
Jeśli by to było takie łatwe to mozna było by rejestrować jakikolwiek sprzęt pez papierów wystarczyła by umowa z byle kim.
Moim zdaniem jedynym wyjściem jest sprawa przez zasiedzenie ale jeśli mnie pamięć nie myli musisz mieć potwierdzone iż nabyłeś sprzęt conajmniej dwa lata wstecz, potem sprawa do sądu i sąd wydaje orzeczenie iż jesteś prawowitym właścicielem.
Temat był chyba poruszany a forum jak to zrobić przez zasiedzenie.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: daroohd » 2016-04-29, 20:08

Skontaktuj się z nim , Tanio nie jest ale daje gwarancje załatwienia sprawy.
http://oldtimerbazar.pl/o-nas/kontakt

chris.lkr
Posty: 124
Rejestracja: 2015-09-01, 15:14
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175 Kobuz, WSK 125 M06 B1
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: chris.lkr » 2016-04-29, 21:04

daroohd pisze:Skontaktuj się z nim , Tanio nie jest ale daje gwarancje załatwienia sprawy.
http://oldtimerbazar.pl/o-nas/kontakt
Korzystałeś z jego usług, czy wiesz tylko z opowiadań?

halcik
Posty: 2232
Rejestracja: 2015-11-30, 09:25
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS 85 i inne
MZ ES 250/2 i inne
WFM OSA M52 i M50
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Re: Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: halcik » 2016-04-29, 22:16

Jestem w trakcie podobnej historii, daj sobie luz i do nikogo nie dzwoń, chyba, że masz dużo kasy to dzwoń do mnie :) Jesteś właścicielem w dobrej wierze (myślałeś że kupujesz od właściciela i chciałeś zarejestrować). Do zasiedzenia potrzeba jednak 3 lat.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z rejestracją na zabytek

Post autor: daroohd » 2016-04-30, 07:05

chris.lkr pisze:
daroohd pisze:Skontaktuj się z nim , Tanio nie jest ale daje gwarancje załatwienia sprawy.
http://oldtimerbazar.pl/o-nas/kontakt
Korzystałeś z jego usług, czy wiesz tylko z opowiadań?
Korzystał znajomy i sprawa załatwiona bezproblemowo, szybko i na temat chciał robić sam jak pisali na forach ale sprzęt o wiele więcej wartym niż wsk a i chciał mieć gwarancje ze nie umoczy worka kasy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości