Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
Mazik15
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-21, 12:09
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 1977
Lokalizacja: Uherce Mineralne
Kontaktowanie:

Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: Mazik15 » 2016-10-23, 13:45

Witam Wszystkich. Mam kilka pytan do bardziej obeznanych w temacie. Poniewasz dopiero zaczynam przygodę z wsk wolę się poradzic.
Udalo mi sie kupic za nie wiele wsk jak dobrze rozszyfrowalem to bd to 77r.
Proszę o opinie na temat tej mojej ruiny czy jest warta odbudowy czy lepiej ja sprzedac i szukac czegos w leprzym stanie. Dostalem do niej drugi silnik nie kompletny z przeznaczeniem na czesci wsk nie odpala i jeszcze nawet nie probowalem bo bak jest nie podlonczony i wyciekło sporo oleju przy transporcie. Nr obu silników nie są zgodne z tabliczkę i lampa z licznikiem raczej tez nie od tego motoru podchodzą. Może ktos podac jakies zdjecie jak wsk wygladala jako kompletny orginal i moze uda wam się okreslic co to za model i co w nim brakuje do kompletnego motoru jako orginal?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: daroohd » 2016-10-23, 14:50

Niezła perła ci się trafiła po lampie i liczniku to chyba Perkoz.. ;-)
Reanimować warto bo już tego nie produkują. Ramę masz, koła też silnik, bak wiec już dużo nie zostało.
Powinna wyglądać jak moja Czarna B3 na 1 stronie w moim poście

Awatar użytkownika
kuba063
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-09, 22:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 9szt
MZ 5szt
Jawa TS
SHL M11
WFM
Mińsk 125
CZ 175 ZZr
Lokalizacja: Waganiec-Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: kuba063 » 2016-10-23, 16:02

Pewnie że warto. Części które Ci brakują są dosc łatwo dostępne- lampa, podnóżki tył, lampa tył, wahacz, manetki chyba. Poza tłumikiem posiadam te cześci gdyby Cię interesowały. Porób dokładniejsze zdjęcia to podpowiemy więcej.
Kupie wraki motocykli PRLu. "Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren"

Mazik15
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-21, 12:09
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 1977
Lokalizacja: Uherce Mineralne
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: Mazik15 » 2016-10-23, 21:40

Zegary to raczej z czegoś innego bo jest na nich wybite made in Czechosłowacja. Nie wiem z jakiego motoru by to mogo byc ale wsk raczej nie byla tam robiona. A inne pytanie jeszcze. Na jednym z boczkow zachowal się napis kobuz czy mozliwe ze to bd kobuz ? Byly takie z silnikiem 125 ? Postaram sie zrobic wiecej zdjec w lepszym świetle. A jaki bylby mniej wiecej koszt skompletowania tych elementów co brakuje?

Awatar użytkownika
kuba063
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-09, 22:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 9szt
MZ 5szt
Jawa TS
SHL M11
WFM
Mińsk 125
CZ 175 ZZr
Lokalizacja: Waganiec-Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: kuba063 » 2016-10-23, 21:52

Myślę że nie więcej niż 300zł. Nie, to jest WSK M06 B3, tkz "garbuska". W linku poniżej na dole strony masz zdjęcia WSKi takiej jak Twoja w nienaruszonym stanie. http://www.polskiemotocykle.mik.pl/m06b3-zaw.html (oprócz stopek głównych i kolanka
Kupie wraki motocykli PRLu. "Garbus nie gubi oleju, on znaczy swój teren"

Awatar użytkownika
yazimoo
Posty: 560
Rejestracja: 2014-03-11, 21:11
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06 58'
WSK 125 73'
WFM M06 59'
Lokalizacja: Dynów
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: yazimoo » 2016-10-23, 21:54

Jak najbardziej warto ją ratować. Lampa wraz z licznikiem są od CZ.
Co do boczka to pewnie ktoś przełożył od kobuza, tłumik tak samo jest od 175 :)

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: Adam_Ga » 2016-10-24, 08:55

Mazik15,Ty chyba jeszcze ruiny nie widziałeś :lol:

Moim zdaniem to dobra baza do odbudowy, nie jeden tutaj na forum chciałby kupić taką bazę "za nie wiele".
Jednak musisz być świadomy żę to nie jest tania zabawa. Tak jak koledzy napisali wyżej koszt skompletowania braków to kilka setek. doprowadzenie tego do stanu "jak wyjechała ze Świdnika" to minimum 2000zł jak jesteś złota rączka, realnie nawet pod 4000zł. Jeśli przeraża cię taka kwota to najlepiej sobie odpuść bo B3 to jeden z modeli najtańszych w odbudowie.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Mazik15
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-21, 12:09
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 1977
Lokalizacja: Uherce Mineralne
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: Mazik15 » 2016-10-24, 11:25

Kwota mnie nie przeraża zdaje sobie sprawe ze to bd troche kosztować. Na pewno nie zrobie wszystkiego na raz chcial bym powoli odbudowywać wszystko od podstawy. Tylko musze zaglembic temat rejestracji bo nie posiadam do niej dokumento i jak nie bd opcji rejestracji to musze się wtedy zastanowic czy bd to reanimowal czy szukać czegos z dokumentami. Wołał bym odbudować wfm lub dworamowke. Ale to jest ciężkie do kupienia. A jeszcze pytanie o silnik czy te dekle z logo zdm bd pasowaly do tego silnika co jest w ramie z logo predom ?

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Co to za wsk i czy warto to remontowac?

Post autor: Adam_Ga » 2016-10-24, 12:31

Temat rejestracji jest wyczerpująco opisany na forum, w twoim przypadku w grę wchodzi tylko rejestracja na zabytek. Co urząd to inne podejście, jedni rejestrują od ręki inni musza się trochę pobujać.

Jeśli wolisz coś starszego to możesz się zastanowić się nad sprzedażą tej (tylko ją skompletować), dołożyć kasy i kupić dwuramówkę.Z resztą podkarpacie to jedno z niewielu miejsc w kraju gdzie jeszcze są pochowane takie sprzęty po szopach, trzeba tylko dobrze szukać.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości