Identyfikacja konsoli

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-10, 21:35

Liczyłem, ze się odezwiesz 😉. Najpierw chciałbym wiedzieć od jakiego jest modelu, potem pomyślę o sprzedaży.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-03-12, 20:29

Nie pasuje mi tylko środek tego układu ,więc nie jestem pewien ,poza tym mam sporo dokumentacji ,a mniej wyrobów gotowych, nie mam takiej w swoich zbiorach. Ogólnie podobne konstrukcje były w motocyklach Niemieckich ( Niemcy zachodnie nie DDR), ale też to co mam w rysunkach technicznych ze Świdnika, pokazuje podobne prototypowe konstrukcje. W fabryce najpierw powielano
dawne rozwiązanie Angielskie ( większość gum, układy manetek i osprzętu , potem lata 70-te to raczej fascynacja Italią, a dalej to mieszanka różnych motocykli europejskich z tamtych lat, bardzo rzadko to Japonia ( nie ustaliłem dlaczego, może przez, bariery technologiczne ) Gdybym tę konsolę miał w rękach i dobrze to z wymiarował, to może wyrobił bym sobie jakieś zdanie. Niestety nie posiadam całości dokumentacji z prototypowni z Fabryki tylko niewielką maleńką cześć, która wpadła przypadkiem tylko w moje ręce, więc nie wszystko niestety wiem, a raczej wiem że niewiele wiem, to taka raczej kolejność.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-12, 20:47

Przeglądałem sporo fotografii konsol i nie pasuje mi to do żadnej. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, żebym ją do Ciebie wysłał - obejrzysz, obmierzysz - może na coś wpadniesz... Oczywiście zwrot obowiązkowy:)

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-03-13, 19:38

Samoróbką to może , ale tylko w środkowej części, ta dolna to raczej nie, bo wykonanie tego elementu to prasa i wykrojnik wykrojniki to drogie części, nie amatorskie oczywiście zagięcia można wspawać i potem to obrobić, dlatego potrzebne jest dokładne obejrzenie tych części. Zobaczymy to może dojdziemy do tego im więcej opinii tym lepiej ,trzeba też oglądnąć wszystkie wersje np. Herkulesa, lub NSU , ZNAJDZIEMY NA PEWNO :D

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-13, 21:41

NSU chyba nie - produkcja to moim zdaniem późne lata 70-te. Może faktycznie któryś z Herculesow... konsole miały na pewno ale muszę poszukać fotek.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-03-17, 12:47

Tak masz rację NSU to 1969 jak zamknięto produkcje, pomyliłem się, ale nadal bym szedł tropem niemieckich NRF motocykli, tyle że tych z lat 1970-1980, bo konstrukcje trójdzielne i podobne rozwiązania, motocykle Włoskie z tamtych lat mają podobne konstrukcje, ale są znacznie lepiej skonstruowane i więcej plastiku w tych konstrukcjach, więc włochy bym wykluczył. Zostaje jednak jeszcze ZSSR , to może być dobry trop,tyle że wschód małpował DUŻO od nas i od DDR-w. Mam informację, że manetki i przełączniki zespolone no i konsola w Mińsku, jest kalką polskich rozwiązań podanych Rosjanom dla zmyłki i oni to prawie identycznie wdrożyli w Mińsku. Nasz zespół specjalnie pomniejszył konstrukcje podzespołów, po to żeby Ruski mam tego nie ukradli. Najbardziej jednak konstrukcja tej konsoli przypomina mi Polskie jednak rozwiązania tyle że, nie mam takiej części, tylko cześć rysunków technicznych. Dlatego muszę to mieć w ręku. Grzesiek Doroba pisze nową książkę o polskich prototypach i opracowaniach które nie zeszły z deski kreślarskiej i fazy rysunku, nie zdradzam nowości, bo w rozmowie ze mną mówił mi o tym i nie zastrzegał że nie wolno , czekamy na tę pozycje, może ona dużo nam wyjaśni. A po pierwszej swojej książce po uwagach słusznych i nie słusznych co do niej, na pewno bardzo się do pracy przyłoży, to może być bardzo ciekawe.

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-17, 13:37

Może książka faktycznie coś wyjaśni - pozostaje czekać. Dzięki...

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-03-24, 00:53

Dobrze chciałem popisać trochę i z prowokować jakąś dyskusje, ale widać nie da się szkoda :x :x ( musiałem dać tę uwagę może znów oberwie mi się na czerwono ;) ) , konsola ta Twoja moim zdaniem jest nasza polska od WSK, nie napiszę niestety, czemu tak sądzę i skąd to wiem, bo może kogoś urażę albo może będę za wulgarny, niestety nie wiem jak mam pisać żeby kogoś nie urazić a zachęcić do dyskusji, no nie wiem szkoda .

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-24, 09:47

Tak jak kiedyś pisałem- masz na tyle dużo wiedzy o WSK że większość Twoich wpisów to będą monologi- po prostu nie wiadomo co można dodać... Co do konsoli moim zdaniem nie jest to samorobka i pasuje raczej do modeli z ostatnich lat produkcji. Nie mam metalowych półek od 175 i 125 nie mam jak ich przymierzyć niestety...
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym obrażaniem i wulgarnoscią ale na Forum chyba nie ma delikatnych panienek żeby zaraz strzelały focha🙂.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-03-24, 18:18

Tak też sądzę że to nie wyrób jednostkowy i samoróbka i z tego co się orientuję, to są tu na tym forum paru kolegów, którzy najlepiej wiedzą, że nie jest to jedyny egzemplarz i mogą porównać ten Twój ze swoimi. Nie wiem czemu to robią i poco te podchody ( no raczej to wiem , taka opinia ostatnio jest modna, że lepiej nie opisywać i nie pokazywać i nie tłumaczyć, bo ceny wzrosną ,jak to ma miejsce z niektórymi częściami, czy to od Perkozów, czy też przykład metalowych boczków) no i istnieje też możliwość że się zniechęcisz i oddasz to za bezcen, tak jak to wyłudzono od K. Komendy przedni błotnik z jego motocykla, taki marny przekręt. Na marginesie z tymi delikatnymi panienkami to jedna chyba jednak , jest na forum :lol: :lol: No i znów narozrabiałem, może koledzy od konsoli sami się odezwą przywołani do tablicy :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-03-24, 21:29

Sprzedam ją tylko wtedy jeżeli okaże się że nie poradzę sobie z odbudową motocykla w jakim była stosowana no nie ma sensu żeby zbierała kurz na półce... Jeżeli jej nie zidentyfikuje będzie nadal spokojnie leżeć w kartoniku - może ktoś coś kiedyś podpowie...

Awatar użytkownika
DaViD
Posty: 402
Rejestracja: 2012-06-18, 21:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK Lelek '76
WSK Dudek '76
WSK '71
WSK S1 '75
WSK S2 '75
Lokalizacja: Opoczno
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: DaViD » 2019-03-29, 17:12

Nie miałem jej w rękach ale wygląda na zgrabną samoróbkę albo niewielki nakład robiony ręcznie. Ranty w niektórych miejscach są zbyt kwadratowe. Lewy otwór pod korek lagi zdaje się nie być okrągły. Widać przy rantach od spodu niedoskonałości i nierówności. Górna część z jakiego materiału jest wykonana? WojtekW - mam nadzieję, że to nie ja jestem tą panienką ;D

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-04-05, 22:21

DaViD pisze:
2019-03-29, 17:12
Nie miałem jej w rękach ale wygląda na zgrabną samoróbkę albo niewielki nakład robiony ręcznie. Ranty w niektórych miejscach są zbyt kwadratowe. Lewy otwór pod korek lagi zdaje się nie być okrągły. Widać przy rantach od spodu niedoskonałości i nierówności. Górna część z jakiego materiału jest wykonana? WojtekW - mam nadzieję, że to nie ja jestem tą panienką ;D
Nie zgadzam się z tą opinią o samoróbce, nie mam wykształcenia ślusarskiego, czy technicznego w pracach przy metalu , ale to moim zdaniem bardzo pochopna opinia, nie będę tłumaczył się ze swojego zdania, nie bardzo to ma sens no i nie warto . Już wyżej napisałem, że ta konsola jest wykonana w paru istniejących egzemplarzach i że takie konsole w częściach dolnej i w kubkach jest idealna z wymiarami od WSK, no i ma ją co najmniej parę osób na tym forum. Nie zostałem upoważniony do tego żeby wyjawiać, kto to ma, niech się sami wyjawią. Nie znam powodu dlaczego tego nie robią , mogę tylko przypuszczać że o nie informowanie i nie wyjawianie niektórych informacji chodzi, może też o kasę itp. Nie wnikam, chciałem podzielić się swoją wiedzą na temat WSK ,ale odebrane to przez niektórych a może też przez większość na forum, zostało jako przechwalanie i jakieś inne nieznane mi, a wmawiane jako nie szczere, niby moje intencje . To przestaje się wysilać, widać wiedza niektórych przeraża, zniechęca i wzbudza zazdrość. Jeśli ktoś z Was na forum WSK pisze że nie wypowiada się, lub nie zadaje pytań na forum o WSK-ACH bo nie ma wiedzy ,to moim zdaniem o czym ma się wypowiadać jeśli nie o WSK-kach to ma się o słownikach pisowni polskiej wypowiadać :evil: :evil: ??????? Nie poradzę niestety na to, że to się maluczkim nie podoba. Panienką to może nie jesteś, wyjaśniałem to w innym miejscu, tam gdzie dawałeś mi rady o szukaniu w słownikach, ale "panienka" czenkate czy jakoś tam inaczej, to wykasował to się nie dowiesz. Taka na koniec maleńka rada od starego, jeśli w jednym miejscu piszesz że nie pisał byś i nie odpowiadał na pewien rodzaj mojego wypisywania, bo takie to obraźliwe i beee ,to czemu tu mnie zaczepiasz , powinieneś być bardziej jednorodny. :lol: Możliwe że to maleńka panienka, moderator, znów to wywali, ale może ktoś to jeszcze zdąży przeczytać, to będzie mieć swoje własne zdanie . ;D


...WojtekW dziel lub nie dziel się swoją wiedzą wedle swego uznania ale skończ w końcu z tym dogryzaniem, bo staje się to już po prostu żenujące. Nie rozumiem Twojej frustracji - zresztą po treści korespondencji jaką otrzymałem na pw nawet nie mam ochoty zrozumieć...

...dla Twojej satysfakcji nie będę edytował tego posta, ale spowoduję, że każdy następny, w którym celowo będziesz rozwodził się nie na temat lub w podobny jak wyżej w złośliwy i uszczypliwy sposób odnosił się niezależnie czy do mojej osoby czy do kogokolwiek innego zostanie usunięty...

Awatar użytkownika
DaViD
Posty: 402
Rejestracja: 2012-06-18, 21:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK Lelek '76
WSK Dudek '76
WSK '71
WSK S1 '75
WSK S2 '75
Lokalizacja: Opoczno
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: DaViD » 2019-04-06, 20:42

WojtekW pisze:
2019-04-05, 22:21
Nie mam aż tak wielkiej wiedzy na temat WSK, tym bardziej prototypowych ale wydaje mi się, że sporo wiem. Co do wypowiedzi o słowniku to tylko wtrącenie bo nie pasowało mi coś z tym frazeologicznym - jestem wyczulony na poprawną polszczyznę (sam nie jestem idealny). Co do tego, że nie odpisywał bym Ci na posty to też nie do końca bo nie mam perkoza i w żaden sposób mnie nie obraziłeś (o byle co się nie obrażam i w języku codziennym używam łaciny :evil: ) wręcz przeciwnie bo zaintrygowałeś kontrowersyjnością. Chciałbym, żebyś podzielił się swoją wiedzą, którą jak wynika z komentarzy masz sporą i to już pokazałeś w temacie przełączników do perkoza. Na forum jest już spadkowa tendencja jeśli chodzi o dzielenie się wiedzą a chciałbym, żeby było jak dawniej. Także "make love not war" ;D

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-04-06, 21:44

Nie jest istotnym, czy ktoś ma wiedzę w temacie WSK-i, nikt wielkiej czy też całkowitej wiedzy o WSK nie ma...... . Przez to że w latach 90-tych większość materiałów zamiast trafić do Archiwum Państwowych, została w fabryce zniszczona, zmielona, spalona, lub odesłana na makulaturę. Naprawdę to w większości, to została spalona niestety. Więc tak naprawdę wielkiej wiedzy o WSK-ach, to nikt nie ma ( kto sądzi inaczej, jest niestety ignorantem , a prościej to gamoniem) Dlatego niestety nie mam dużej, a raczej kompletnej w temacie Wsk wiedzy, mam sporo nagromadzonego materiału który zdołałem zabezpieczyć, a reszta to doświadczenie zdobywane od 26 czerwca 1980 roku troczę to czasu jest. To właśnie te doświadczenie daje mi pewność np. dlaczego motocykle WSK PERKOZ, jeśli kupuje się teraz od któregoś z kolei właściciela, albo dokładniej handlarza to są np. bez przełączników zespolonych ,niektórzy twierdzą że nie miały takich w chwili sprzedaży, a prawda jest niestety inna bardziej przyziemna . No i w tym miejscu kończę, bo żeby była dyskusja , to trzeba się zapytać, zadać pytanie, nawet jak się nie ma wiedzy w temacie , czemu tak myślę ???

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Kosa » 2019-04-07, 20:15

Panowie jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy i elokwencji ale wróćmy do konsoli:) DaVid - cała konsola jest metalowa - żaden element oprócz kontrolek nie jest z tworzywa. Raczej nie jest to samoróbka bo kształt spodu jest bardzo regularny a krańce są zagięte idealnie na całym obwodzie i nie widać miejsca łączenia. Tak jak pisałem kiedyś - poprzedni właściciel twierdził, że pochodzi od 175 ale nie pamiętał od konkretnie jakiego modelu. Ja z kolei nie mam WSKi 175 ani "zwykłej" B3 żeby sprawdzić dopasowanie do półki górnej - do Kosa na pewno nie pasuje...

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-04-09, 21:55

Kosa pisze:
2019-04-07, 20:15
Panowie jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy i elokwencji ale wróćmy do konsoli:) DaVid - cała konsola jest metalowa - żaden element oprócz kontrolek nie jest z tworzywa. Raczej nie jest to samoróbka bo kształt spodu jest bardzo regularny a krańce są zagięte idealnie na całym obwodzie i nie widać miejsca łączenia. Tak jak pisałem kiedyś - poprzedni właściciel twierdził, że pochodzi od 175 ale nie pamiętał od konkretnie jakiego modelu. Ja z kolei nie mam WSKi 175 ani "zwykłej" B3 żeby sprawdzić dopasowanie do półki górnej - do Kosa na pewno nie pasuje...
Teraz wracając do tematu. Widzisz nie przejmuje się nikt, no bo się nie wypowiada i nie zadaje pytań, tym wątkiem naszej wymiany zdań w sprawie zatajania czy niechęci ujawniania szczegółów. Niema odzewu od właścicieli takiej podobnej konsoli jak Twoja, chociaż sprawdzałem aktywność i nic z tego . To mnie akurat nie dziwi w sprawie innej w innym miejscu też przywołani do wypowiadania się na forum mimo aktywności nic i nikomu, bo po co ????? . Dla mnie to oczywiście, za styl pisania, niby nic ,ale sprawa oszusta z allegro znikła, bo moderator uważał za ważniejszy styl pisania czy też go brak, a nie sprawa oszusta, producenta szkiełek, a nie kontrolek. I tu masz podobnie nic i po co, może lepiej nic nie pisać??? . Poszukam w swoich zbiorach zdjęć które otrzymałem do konsultacji muszę je mieć, to porównamy zdjęcia. No chyba że mnie zabronią pokazać, to się namyśle co zrobić. Podaj mi adres na PW to wyślę Ci części od zawieszenia, to po przymierzasz i zrobisz zdjęcia . PS treść tego całego mojego postu będziesz mieć w wiadomość na Pw tak dla pewności że będzie nie wykastrowany. :evil:

Texas Ranger
Posty: 1444
Rejestracja: 2014-06-30, 12:40
GG: 0
Moje maszyny: szukam WSK Lelek
Lokalizacja: Chrzęsne
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: Texas Ranger » 2019-04-10, 10:45

Niestety takie czasy, że ktoś ma coś bardziej unikatowego to woli schować i się nie wypowiadać, ale przeglądać forum i czerpać wiedzę to i owszem. Rozwaliła mnie kiedyś wypowiedź jednego znawcy w temacie wuesek sportowych, albo jakichś tam, dokładnie nie pamiętam. Ktoś zadał kiedyś pytanie odnośnie takiej ramy a jeden znawca zapytał to skąd ten pytający czerpie wiedzę na ten temat i w odpowiedzi usłyszał, że chyba z Wikipedii. W odpowiedzi na to tenże znawca napisał, że skoro z Wikipedii to nie ma o czym rozmawiać. Wniosek z tego taki, że jak ktoś ma większą wiedzę, to zaraz czuje się lepszy i traktuje innych jak idiotów. Pisze tylko po to aby pokazać, albo zapytać po co teraz fora (niektóre), bo ja się trochę gubię.
W temacie konsoli się nie wypowiadam bo się na tym nie znam, ale temat jest ciekawy. Na forum Osiarzy po to trwają dociekania na temat jakiegoś przedmiotu aby któryś z forumowiczów zaczął to dorabiać i korzystają na tym wszyscy forumowicze, ale nie wszędzie tak jest.

Awatar użytkownika
WojtekW
Posty: 171
Rejestracja: 2015-04-16, 21:04
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 125 WSK M06B3 PAK WSK M21W2 WSK M21W2 KOBUZ
Lokalizacja: Świnoujście
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja konsoli

Post autor: WojtekW » 2019-04-12, 20:47

Bardzo dobrze że jeszcze ktoś wypowiada się w tym temacie dzięki Texas R . Można by w tym miejscu zastanowić się, jak to było w WSK-ce w Fabryce, z konsolami i ich opracowaniami . Nie mam wykształcenia politechnicznego inżynierskiego, niestety więc prosił bym kolegów o sprostowanie, jeśli coś oceniam błędnie, bo to takie moje zdanie w temacie wysnute z wielu przeglądanych materiałów z tamtych lat i porównań do konstrukcji zagranicznych. Niestety mało popartych dokumentacją fabryczną informacji, a więcej takich moich spekulacji w tym temacie. Konsola w pierwszej WSK-ce Sport to blacha mocowana bezpośrednio na półkę zawieszenia. To bardzo prosta konstrukcja, czyli wyprofilowana blacha i zamocowane dwa oddzielne kubki na prędkościomierz i na stacyjkę . Nic nowego i bardzo proste ,podobne rozwiązania, to motocykle włoskie i angielskie z tych lat . Niestety licznik prędkościomierza ma wymiar podobny jak rozwiązania z dawniejszych lat i już we wcześniejszych latach siedemdziesiątych konstrukcje i DDR-oskie i Czechosłowackie jak i Japońskie i Niemieckie Zachodnie, to jeden wymiar i znacznie szerszy, a osprzęt jest technologicznie bardziej zaawansowany. Nasz w tym czasie niestety nadal malutki, bo to konstrukcja sięgająca lat pięćdziesiątych. To że to stara konstrukcja związane jest z tym że na początku lat 70 firma Mera -Poltik dopiero powstaje jako samodzielna firma i nie posiada jeszcze swoich opracowań. Niestety w latach późniejszych konstrukcje tej firmy nadal odbiegają od Światowych konstrukcji, chociaż przez współprace z Fiatem i włoskimi opracowaniami i tak to poszło technologicznie znacznie do przodu. ( pod koniec 1967 roku licencja Fiata i powstaje sporo firm Polskich dla przemysłu motoryzacyjnego.)
Niestety w sprawie motocykla nic się nie zmienia. Konsola obudowa w pojedynczym opracowaniu w sportowych motocyklach, też jest mocowana do otworów półki i niestety też na sztywno. W tym czasie na świeci dużo się więcej nie dzieje ale tam idzie w inną stronę więcej w estetykę i ergonomie, u nas nadal prostota i namiastka motocykla.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości