Holowanie motocykla

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
Odpowiedz
seba101626
Posty: 65
Rejestracja: 2017-05-19, 20:13
GG: 0
Moje maszyny: SHL M11
Kontaktowanie:

Holowanie motocykla

Post autor: seba101626 » 2020-08-26, 17:20

Witam

Tak wstępnie, temat może być dla niektórych śmieszny, lub też obużający, no ale...

Czy kiedykolwiek przyszło Wam holować motocykl WSK / WFM / SHL lub podobny? Jak coś takiego wygląda w praktyce?
Niegdyś w testach na prawo-jazdy kat. A było napisane, że holować można "połączeniem giętkim z możliwością szybkiego odpięcia" no ale co to tak na prawdę znaczy? Trzeba trzymać sznurek / hol w ręce? A może jakoś zapiąć go do kierownicy? Czy to bezpieczne?

Pozdro

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Holowanie motocykla

Post autor: jjaworskyy » 2020-08-26, 19:19

seba101626 pisze:
2020-08-26, 17:20
Witam

Tak wstępnie, temat może być dla niektórych śmieszny, lub też obużający, no ale...

Czy kiedykolwiek przyszło Wam holować motocykl WSK / WFM / SHL lub podobny? Jak coś takiego wygląda w praktyce?
Niegdyś w testach na prawo-jazdy kat. A było napisane, że holować można "połączeniem giętkim z możliwością szybkiego odpięcia" no ale co to tak na prawdę znaczy? Trzeba trzymać sznurek / hol w ręce? A może jakoś zapiąć go do kierownicy? Czy to bezpieczne?

Pozdro
Owijasz liną np kierowicę i trzymasz ręką, w razie czego puszczasz reke i połączenie rozłącza się. Można też owinąć liną na gmolu (Jawa) i trzymać nogą, w razie czego puszczasz nogę, lina rozłącza się :)

Awatar użytkownika
VerteX
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-14, 20:26
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
GS500F
Kontaktowanie:

Re: Holowanie motocykla

Post autor: VerteX » 2020-08-26, 20:21

Najlepsze i najbezpieczniejsze to przywiązanie liny do kawałka relatywnie cienkiego drewna po środku i trzymanie po jednym lub dwoma palcami przy rączkach, wbrew pozorom da się holowac nawet ETZ przy 70kph, a najmniejsze zaburzenie czy dekoncentracja powoduje wysmykniecie się z jednej strony co calkowicie rozłącza połączenie, bardzo bezpieczne, testowałem wiele razy, ponadto cały czas obiema rękami mocno trzymasz kierownice

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości