Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Wał korbowy, tłok, cylinder, głowica
Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-01, 22:46

Zakupiłem tłoki Aliena, które wyszły z murów Almota ze stopku AK20.

Wysokość tłoka łącząc sworzniem Aliena i Gorzyca jest w zasadzie taka sama, ale są pewne różnice:

- pierścienie zaczynają się wcześniej, są wyżej osadzone o jakieś 1,5mm.
- płaszcz jest krótszy o jakieś 2mm
- rowki prezentują się albo tak samo, albo lepiej niż w Gorzycach ( mam 5 gorzyckich tłoków ).
- wykonanie stoi na zbliżonym poziomie ze wskazaniem na Gorzyca, choć te późniejsze Gorzyce FG są najładniej wykonane,
- rowki na segery super! Gdzie w Gorzycach bywa różnie,
- rowki na pierścienie - okrągłe, gdzie w gorzyckich są na kwadratowe,
- niestety na tą chwilę nie mam info czy jest rozjazd w pomiarze rzeczywistym średnicy, a tym podanym na denku tłoka,
- Tłoki Aliena są również nieco cięższe - R1 ALiena 128g, R1 Gorzyce 119g. W przypadku R3 Aliena już nie ma takiej różnicy bowiem dla R3 Aliena waga to 132g, dla R4 Gorzyca to 133g.

- Ciekawi mnie jednak jedna rzecz, skoro Alien otworzył zapisy wraz końcem stycznia na tłoki to skąd data na denkach 15/01/2015 i czy może to stanowić poddanie pod wątpliwość fakt, że są one ze stopu AK20. Kolor również jest inny niż w tłokach oryginalnych MZ o stopie AK 20 , gdzie tam tłoki są ciemniejsze oraz matowe. Pytania nie wiążą się z zarzutami, lecz wynikają z chęci pogłębienia wiedzy na ich temat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 15:10 przez BikerDS, łącznie zmieniany 5 razy.

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20

Post autor: jannex » 2015-04-02, 09:17

Tłoki Mz Ts mają taki sam kolor. Mam jasnego almota i jest błyszczący jak łyżeczka, te są ciemniejsze.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20

Post autor: Alien » 2015-04-02, 09:27

Przepraszam bardzo, ale co ma w ogóle data do stopu?? I kto powiedział ze zamówiłem serie tłoków dopiero po zapisach? W przeciwieństwie do większości inicjatyw na forum ja najpierw produkuje a pózniej sprzedaje, lista była tylko do określenia nadwymiarow. Pierwsza serie zrobiłem do 175 zrobiłem tak samo, nie czekałem aż mi ktoś obieca zakup na forum bo większość takich akcji kończy sie niczym.

Data na denku jest data odlewu a nie data obróbki maszynowej, to jest rozpiętość kilku tygodni w czasie.

Zanim poddasz w wątpliwość stop który sprzedaje to miej chociaż jakiś sensowny powód. Daj go do laboratorium na badania składu to porozmawiamy.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 10:20

Alien, po co te nerwy, przecież napisałem w formie pytania czy może to stanowić jakieś wątpliwości, ja nic nie stwierdzałem. Dla Ciebie sensownym powodem, aby zapytać Ciebie na forum jest podanie wyników z laboratorium. Uważam, że po to jest forum, aby rozmawiać. W ani jednym momencie nie dementowałem Twojej pracy. Chociażby z szacunku do Twoich prac. Skoro wiele osób miało podobne pytania do moich, umieściłem je tutaj. Zwykłe pytanie, easy....

Sam temat założyłem, bo uważam że zasługują one na dużą uwagę i miejsce na forum do szerokiej dyskusji.

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Gondek » 2015-04-02, 13:42

Alien nie musisz się od razu unosić i zasłaniać jakimiś tam forumowymi i nie do końca spełnionymi inicjatywami, przecież nie robiłeś tego charytatywnie.Zresztą nie ma co się zasłaniać forum, mamy kapitalizm i teraz jest dużo kapitalistów i tak pewnie tłoki wylądowały by na allegro. Kolega BikerDS zresztą założył temat w formie przemyśleń i wolnej dyskusji nic więcej.Nie rozumiem po co te emocje...

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: franq87 » 2015-04-02, 14:15

Uuu jakie wzburzenie. Alien nie sądziłeś chyba, że zaczniesz coś produkować, opiszesz to pro ,kox, super i każdy kupi, podziękuje ,pocałuje w rękę i wszystko będzie fajnie. Produkcja,oraz handel ma to do siebie, że oferowany przedmiot zazwyczaj trafia do ludzi o różnych oczekiwaniach. Trudno oczywiście sprostać każdemu, nie mniej jednak jeżeli ktoś zadaje pytanie odnośnie oferowanego przedmiotu, ze względu na szacunek dla potencjalnego klienta wypada ,aby na wszystkie odpowiedzieć .Odpowiedź powinna być zwięzła w miarę swojej wiedzy wyczerpująca, zdania twierdzące. Jak by nie patrzeć zależy ci na sprzedaży ,więc wszelkie przejawy agresji, lub olania tematu działają na niekorzyść sprzedającego. I nie opowiadaj ,że robisz to dla użytkowników ,bo zyski trafiają na twoje konto( i bardzo dobrze o to w handlu chodzi). Kiedyś mi odpisałeś, że nie nie jesteś w stanie na każde pytanie odpowiedzieć, bo nie śledzisz wszystkiego na forum. Z całym szacunkiem, pomimo że nie ma takiego obowiązku ,powinieneś się zdajesie interesować swoim wyrobem ,nie wierzysz chyba w jego ideał.
A teraz na temat. Wizualnie materiał z którego wykonany jest tłok wygląda na silumin AK20(widać jak się obrabia). Miałem to już wcześniej pisać, (jednak nie chciałem reakcji jak zwykle) tłoki "twarde" nieładnie pracują w "twardym" żeliwie, czyli większość polskich cylindrów ZMD.Chodzi głównie o hałas zwłaszcza przy luźniejszym pasowaniu(co ciekawe niemieckie cylindry mają tuleje jakiegoś miększego żeliwa ,najlepiej widac to podczas honowania ,bardzo łatwo idą te tuleje i w tych tłoki z AK20 nie brzęczą tak). Zaznaczam, że są to tylko moje spostrzeżenia. Jeśli chodzi o wykonanie widać ,że nie odbiega ono od seryjnego almota, ja jestem bardzo ciekaw jak te tłoki się będą sprawować w silniku, czy nie będą się zacierać jak almoty przy ostrzejszym traktowaniu ,bo zdaje się o to głównie chodzi.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Alien » 2015-04-02, 14:37

Skoro BikerDS na podstawie daty na denku(!) stwierdzil ze stop jest inny niz deklaruje to znaczy to ze oszukuje ludzi sprzedajac im ten sam chlam z ladnym napisem na denku. Tak, zirytowalem sie mocno.

Tak, zarabiam na tych tlokach - nie jestem instytucja charytatywna.

Tak, moje tloki nie sa idealne. Jestem w stanie wyprodukowac lepsze, ale nie w takiej cenie. To co sprzedaje i tak uwazam za ekstraklase na rynku tych motocykli.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Alien » 2015-04-02, 14:48

Co do pytan na ktore nie odpowiadam - dopoki sa porozrzucane na forum w roznych tematach do ktorych po prostu nie zagladam to trudno abym sie wypowiedzial.

A tlokow nie ma na allegro z tego samego powodu dla ktorego nie przegladam calego forum, nie mam czasu po prostu.

Skoro temat juz sie rozkrecil to ewentualne watpliwosci mozemy przedyskutowac tutaj. W swieta powinienem zlozyc manuala do tlokow.

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: franq87 » 2015-04-02, 15:11

Twój cytat z pierwszego posta informującego o twoim wyrobie( pozwolę sobie skomentować):

"Hej,

dziewicza seria tłoków rowerowych ze stopu AK20 trafi pod strzechy już z początkiem marca 2015, tym samym oficjalnie otwieram zapisy ;-)

Tłoki będą świeżo odlane, skład stopu jest pewny, owalizowane, po podwójnej kontroli jakości (raz na produkcji, a później u mnie :-P ), solidnie zapakowane do transportu. Kupując taki tłok wiesz, że nie dostaniesz koślawego bubla. Niestety tym razem nie bedzie możliwości zamówienia wersji anodowanej."

Zacznę może od szczegółu ,który pierwszy rzuca się w oczy "Tłoki będą świeżo odlane" - Nieprawda. (nie obniża to jednak ich poziomu jakości)
"Po podwójnej kontroli jakości" - nie widzę żadnej kontrolki, metki.
"Kupując taki tłok wiesz, że nie dostaniesz koślawego bubla" - nie wiem, chciał bym aby ktoś mnie przekonał faktami.
"seria tłoków rowerowych ze stopu AK20 trafi pod strzechy" - rozumiem humor, ale czy każdy go rozumie?
Alien zejdź między ludzi, porozmawiajmy spokojnie aby każdy miał wiedzę co dokładnie kupuje.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 15:19

Alien pisze:Skoro BikerDS na podstawie daty na denku(!) stwierdzil ze stop jest inny niz deklaruj.....
Ja napisałem:
BikerDS pisze:czy może to stanowić poddanie pod wątpliwość fakt, że są one ze stopu AK20
Alien, ja zrobiłem zbiorczy temat, zapytałem jak człowieka, a Ty czując się przywołany do tablicy, zamiast odpowiedzieć konstruktywnie, odpierasz jakieś wyimaginowane zarzuty, zresztą nieprawdziwe. Nie róbmy tu śmietnika. Nie taki był cel. Skończmy ten offtop.

Gondek
Posty: 158
Rejestracja: 2013-03-18, 17:44
GG: 0
Moje maszyny: jawa
shl
gnom
perak
sport 2(sprzedany )

Velorex 560
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Gondek » 2015-04-02, 15:31

Alien pisze:Skoro BikerDS na podstawie daty na denku(!) stwierdzil ze stop jest inny niz deklaruje to znaczy to ze oszukuje ludzi sprzedajac im ten sam chlam z ladnym napisem na denku.
Nie no zaraz zaraz, chce byc obiektywnym ale w ktorym zdaniu kolega BikerDS oczernil czy tez napisal TWIERDZACO ze pan Alien robi inny stop tloka a tym samym oszukuje forumowiczow? Sory ale to juz jest pomowienie, sledze ten watek od poczatku i w pierwszym poscie niczego takiego nie odebralem.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Sebastian440 » 2015-04-02, 15:40

Gondek spokojnie, bo zaraz komisje sejmową założymy. Sprawa niedomówień chyba wyjaśniona. Niech aleien po świętach opisze co i jak i gitara. Nie nakręcajcie się niepotrzebnie ;-) Dobrze, że coś się dzieje i mamy możliwość wyboru między ak12 i ak20.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 16:18

Dokładnie tak :) Ja sam uważam, że obok szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa na forum, tłoki Aliena mogą również troszkę namieszać w świecie WSK :) Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
minister
Posty: 46
Rejestracja: 2012-10-17, 22:44
GG: 0
Moje maszyny: komar na pedały
Lokalizacja: kalinówka
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: minister » 2015-04-02, 19:15

Nikt nie powinien słowem się odezwać, że coś źle itd. Trzeba wspierać i podziwiać takich ludzi. Te osobniki co mają jakieś "ale" niech pokażą co potrafią i zrobią lepsze. Czekam z niecierpliwością na efekty.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 19:39

Minister, czemu nie wspierasz ? Nie widzę Cię na liście osób kupująch. Zresztą temat dotyczy tłoków, a nie Aliena. Nie chodzi o narzekactwo, chodzi o dyskusję, którą akurat Ty aktualnie próbujesz sprowadzić do niskiego poziomu. Sam Alien zwyczajnie mnie źle odebrał zapewne. Za chwilę z Aliena zrobisz osobę, która nie chce o tym rozmawiać na zasadzie sprzedał - zapomniał.

Awatar użytkownika
grzechu212
Posty: 404
Rejestracja: 2013-07-03, 10:45
Moje maszyny: WSK KOBUZ 175
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: grzechu212 » 2015-04-02, 20:22

przez BikerDS » 2015-04-02, 16:18
Dokładnie tak :) Ja sam uważam, że obok szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa na forum, tłoki Aliena mogą również troszkę namieszać w świecie WSK :) Trzymam kciuki.
Jeżeli chodzi o pomysł to audio tylko i wyłącznie udoskonalał CDI do 125 i 175, a prekursorami byli inni koledzy z forum ;).
Destroyers of the system

Awatar użytkownika
ewaldino
Posty: 170
Rejestracja: 2012-10-04, 20:10
Moje maszyny: Kobuz '77 , SHL M11W '67
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: ewaldino » 2015-04-02, 20:23

minister pisze:Nikt nie powinien słowem się odezwać, że coś źle itd. .
Co za brednie, nikt nie oczernia. Dyskusja jest o nowych tłokach i moim zdaniem normalna sprawa, żeby o nich pogadać itd.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: BikerDS » 2015-04-02, 20:36

grzechu212 pisze:
przez BikerDS » 2015-04-02, 16:18
Dokładnie tak :) Ja sam uważam, że obok szerokiej sprzedaży CDI zapoczątkowanej przez AudioBasa na forum, tłoki Aliena mogą również troszkę namieszać w świecie WSK :) Trzymam kciuki.
Jeżeli chodzi o pomysł to audio tylko i wyłącznie udoskonalał CDI do 125 i 175, a prekursorami byli inni koledzy z forum ;).
Zgadza się, chodziło mi o to, że wprowadził je do szerszej sprzedaży, z dobrym wsparciem etc.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: Sebastian440 » 2015-04-02, 21:24

Ok temat dalej kontynuujemy tylko na temat tłoków. Offtop aż za dużo.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
minister
Posty: 46
Rejestracja: 2012-10-17, 22:44
GG: 0
Moje maszyny: komar na pedały
Lokalizacja: kalinówka
Kontaktowanie:

Re: Tłoki Aliena AK20 WSK 125

Post autor: minister » 2015-04-02, 21:39

BikerDS nie sprowadzę się do niskiego poziomu aby z tobą dyskutować na takie tematy to raz. Tłoków mam z zielonymi, czerwonymi, żółtymi, różowymi i sinokoperkowobrązowymi kropkami na najbliższe kilka lat to dwa(dziadek pracował na tokarni na linii wsk, drugi dziadek był mistrzem na linii wsk, jedna babka robiła wiązki później awansowała na siodła, druga jeździła wózkiem na galwanizerni, wujek jeden drugi i trzeci stryjek spawali ramy Bóg wie co jeszcze. Ojciec na praktykach segregował blachę nad wielką lupą- co lepsza to na śmigłowiec, a jak gorsza z ubytkami to na motocykl, matka w biurowcu piła kawę z resztą załogi, ciotka opracowywała rysunek techniczny nie tylko do motocykli). Nie ma nad czym dyskutować to trzy. Proponuję abyś głowę pochylił do dołu i zamilkł w tym temacie bo niesmaczne są twoje wywody wywyższania się na tematy o których nie masz za wiele pojęcia. Nie zaczynaj ze mną dyskusji w takich tematach i nie szukaj zaczepki z ludźmi. Na liście z zamiennikami i replikami nigdy mnie nie będzie. Żebym za tłok oryginalny miał zapłacić trzysta zł to w ogóle mnie to nie zaboli i stać mnie na to. Popieram myśl tworzenia na nowo takich detali, zawszę będę za i będę cenił tych ludzi, że nie siedzą i pierdzą w stołek oraz, że nie krytykują innych tylko działają sumiennie nie robiąc nikomu nic złego. Nie zachowuj się jak księżniczka na ziarnku grochu. Nie podejmuj więcej ze mną takich zaczepek.
Po raz kolejny udowadniacie i da się to odczuć, ze ALIEN powinien te tłoki oddać wam za darmo. Zapewne i on też tak odczuł. Powiedzmy sobie szczerze, że wielu z was nie ma nawet na zapałki. Wychodzi na to, że próbujecie zgłaszać pretensje i marzycie o tym że odda wam kasę za to, że coś jest nie tak. Zero honoru, zero szacunku, zero pomyślunku.

BikerDS powiem Ci tak. Gdybym nawet zamówił dwadzieścia tych tłoków i każdy był by wadliwy, nie nadających się do użytku to napisał bym prywatną wiadomość do Aliena i powiedział mu grzecznie po koleżeńsku, że taka i taka sprawa... słuchaj są słabe popraw to i to. Automatycznie zamilkł bym i więcej słowem się nie odezwał ale po krótkim czasie zamówił bym kolejne dwadzieścia bo wiedział bym, że będą lepsze. Jestem człowiekiem honoru i tak do tego podchodzę. Nie ma co ukrywać, że przewrócił Ci życie do góry nogami tymi tłokami. Wyluzuj wszystko będzie dobrze i pamiętaj, że wsk nie kończy się na tłoku.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości