Ocena skrzyni biegów

Odpowiedz
Olek1
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-03, 18:09
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1
68r.
Lokalizacja: Krapkowice
Kontaktowanie:

Ocena skrzyni biegów

Post autor: Olek1 » 2015-04-19, 22:14

Witam,
rozebrałem mój silnik i prosiłbym o ocenę części skrzyni biegów. O ile to jest możliwe na postawie paru zdjęć. Zdjęć mam więcej jednak nie chciałbym zaśmiecać niepotrzebnie serwera. Robię generalny remont i chciałbym to zrobić raz a dobrze. Oczywiście najlepiej by było kupić wszystkie części nowe, najlepiej oryginalne, ale to jest trudne i kosztowne. Proszę o napisanie co na pewno powinienem kupić nowe. Na pewno muszę kupić wałek zdawczy, ale o to już postarał się poprzedni właściciel ( mój ojciec ) ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Ocena skrzyni biegów

Post autor: franq87 » 2015-04-19, 22:25

Zdawczy tak jak pisałeś, pośredni trzeba zmierzyć na czopach, ale wygląda na wypracowany, główny po zębach wygląda na niedługo eksploatowany, ale wartało by zmierzyć zużycie w miejscu gdzie pracuje w wałku zdawczym, koła zębate z-22, z-28 wyglądają dobrze, nie ma zdjęcia koła wciskanego na wałek pośredni ,tam sie ocenia zużycie zębów ,oraz czy nie ma złuszczeń, jednak przy wymianie wałka zdawczego na nowy obowiązkowo nalezy je wymienić. Ciekaw jestem jak wygląda koło pierwszego biegu, jednak one są dostępne oryginalne i to bardzo tanio , można założyć nowe.

Olek1
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-03, 18:09
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1
68r.
Lokalizacja: Krapkowice
Kontaktowanie:

Re: Ocena skrzyni biegów

Post autor: Olek1 » 2015-04-20, 23:10

Dzięki za odpowiedz. poniżej zdjęcia pozostałych zębatek. Pomiary postaram się zrobić jutro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości