Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Odpowiedz
janosik2801
Posty: 10
Rejestracja: 2012-05-20, 19:30
GG: 0
Moje maszyny: wsk175kobuz 1983
wsk125
Lokalizacja: mielec
Kontaktowanie:

Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: janosik2801 » 2013-02-04, 19:09

Witam. może mi ktoś doradzić który pokrowiec będzie lepszy? http://moto.allegro.pl/pokrowiec-wsk-12 ... 35243.html lub: http://moto.allegro.pl/pokrowiec-siedze ... 97508.html . jestem w trakcie prac nad swoją B3.

Awatar użytkownika
iron_bird
Posty: 629
Rejestracja: 2011-09-29, 20:25
GG: 9680903
Moje maszyny: M06B3 83r
M21W2 Kobuz 76r
Lokalizacja: Zagórów - PSL
Kontaktowanie:

Re: siedzenie

Post autor: iron_bird » 2013-02-04, 23:05

Ten od Tapicera-11 zdecydowanie lepiej wygląda. Generalnie większość ludzi z forum kupuje od niego pokrowce.

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: siedzenie

Post autor: Savier » 2013-02-04, 23:10

39zł to trochę sporo :). Ja będę testował konkurencję, bo mam trochę tych siedzeń.

Awatar użytkownika
peter125-175
Posty: 1336
Rejestracja: 2012-08-05, 21:59
Moje maszyny: 50 sztuk
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: peter125-175 » 2013-02-04, 23:23

Mam takie pokrowce w kilku wsk i wygladają ładnie http://moto.allegro.pl/pokrowiec-siedze ... 97508.html. Nie zawsze droższe lepsze.

Awatar użytkownika
góral
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-22, 10:12
GG: 0
Moje maszyny: 2xWSK M06 B1 1968 rok
Fazer 600, WSK B3
KOBUZ 82
Dniepr mt9
Lokalizacja: Szczawa
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: góral » 2015-03-24, 21:30

dołącze się do tematu żeby nie zakładać nowego, jestem na kupnie dwóch pokrowców do b1, wiekszość tutaj bierze i poleca od tapicera11 (koszt 39 zł + ok 10zł przesyłka), a w skuter dębica są też i taniej (34 zł kosztuje) , pytam dla tego że po świętach i tak sie tam wybieram to juz bym pare złotówek zaoszczedził,. co polecacie? chodzi mi głownie o jakośc i jak ogólnie sie prezentuje ten od skuteraD,

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Adam_Ga » 2015-03-25, 08:12

Moje zdanie na temat pokrowców z allegro: dno i pięć metrow mułu.
Do dwuramówki skaj najtańszy, cienki, przy naciąganiu potrafi sie rozerwać. Do oryginalnej gąbki pasuje w 90% (górny rant za szeroki). Materiał jest o 2-3cm za krótki co utrudnia naciągnięcie na rant podstawy. Jedyna zaleta to cena, wyglada ładnie ale tylko z daleka.

U tapicera dałem 2x więcej a efekt 100x lepszy. Zrobię zdjęcia i sami ocenicie.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1298
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: czankete » 2015-03-25, 09:53

gramsiu pisze:Moje zdanie na temat pokrowców z allegro: dno i pięć metrow mułu.
...hmmm, nie za bardzo jednak wieszać wszystkich na jednym sznurku - podaj Kolego konkretnie u kogo zakupiłeś te denne pokrowce a będziemy wiedzieć kogo omijać?

...na temat pokrowców z tego portalu było już w jakimś temacie ale powtórzę - jeżeli chodzi o allegro to z czystym sumieniem polecić mogę zakup albo u tapicer-11 albo u Cudowianek. Goście ci sprzedają naprawdę przyzwoite pokrowce. Kupiłem po kilka sztuk u jednego i drugiego, założone w niektórych motocyklach (i używane) od dobrych dwóch lat - zero problemu z trwałością czy jakością wykonania - poza tym szybciutka realizacja. Ten pierwszy robił mi też kanapę na indywidualne zamówienie. Dodam jeszcze, że oferowane przez nich są bardzo dobrze skrojone, z odpowiedniego materiału i starannie zszyte ;-) .

Awatar użytkownika
Sarmat
Posty: 375
Rejestracja: 2013-11-01, 15:11
Moje maszyny: WSK 125 B1
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Sarmat » 2015-03-25, 13:13


Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Adam_Ga » 2015-03-30, 13:58

Witam,

na wstepie zaznaczam że nie chcę robić nikomu ANTYreklamy, wrażam tylko swoje zdanie jako konsumenta.
Jak będziecie mieli zrobione siedzenia to tylko wasz wybór!

Pokrowiec z allegro kupiłem jakieś 2 lata temu. Kupowałem od tapicer-11, tak jak piszesz po pochlebnych opiniach innych.
Sam czas realizacji i kontakt bez zarzutu. Czar prysł kiedy wyjąłem pokrowiec z paczki. W oczy się rzuca materiał świecący jak psu jajca, po bliższych oględzinach grubośc i jakość materiału też na kolana nie powala. Ale myślę sobie dobra za ok.50zł nie ma co oczekiwać alcantary ;-)
Dodatkowo w kilku miescach materiał się rozerwał, ale to moja wina. Choć gdyby materiał był mocniejszy... Nie ważne :-?

:arrow:
materiał.jpg
Prawidzwy problem pojawil się przy zakładaniu. Na oryginalnej gąbce z '63 okazał się... za duży! Nie szło go tak naciągnąć żeby było równo. Jak nie z przodu to z tyłu biza (to to białe) schodziła poza rant siedzenia. Boczne ranty wychodziły OK. Było już sporo po czasie żeby odsyłać, a do tego odkupiłem od znajomego gąbkę współczesnej produkcji. Tutaj na długość było OK, ale z kolei boki gąbki musiałem docinać bo tez nie pasowało. Wtedy wydawało mi się lepiej ciąć replikę niż nową, a trzeba było od razu dać do tapicera.

:arrow:
kanapy.jpg
Trzecia kwestia to jakość wykonania. OK może tutaj już się czepiam szczegółów, ale jak pakuję kilka tysięcy w remont motoru od A do Z to nie ma miejsca na buble. W pokrowcu z allegro szew przedni i tylny są podwójne - w oryginale jest pojedyńczy! Możecie powiedzieć że jest mocniejszy, ale... Po co? Tapicer który mi robil czarne siedzenie używa jakiś tam specjalnych nici, mocne jak jasna ch***ra, porównywalnie z plecionką wędkarską (to wędkuje ten wie o co chodzi). Więc jaki jest sens podwójnego szwu? Czyżby nici byly tak kiepskie? Może materiał się rwie? Nie wnikam...
Jeszcze jedno, czepiania ciąg daleszy. Różnica ceny bizy cieńkiej i grubszej jest liczona w groszach za metr. Ta z allegro jest cieńsza od tej jaka była używania w tych siedzeniach. Jak się robi hurtowo to te kilka groszy chyba nie robi, co?

:arrow:
szwy.JPG
Może powiecie że przesadzam, ale moim zdaniem jakość tych pokrowców jest po prostu kiepska. Zarówno materiału jak i wykonania. Nie będę gdybał po ilu sezonach popękają czy nawet rozpadną. Fakt jest taki, że przy cenie pokrowca 50zł + 5zł nity, wolę dopłacić i mieć zrobiony na tip top. Chyba że robimy po kosztach byle jeździło albo żeby ładnie wyglądało do sprzedaży. Wtedy OK :-)

PS. Czarne siedzenie wyszło 120zł na gotowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1298
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: czankete » 2015-03-30, 14:47

Kolego bez urazy ale przyglądając się foto nr 1 widzę, że nity mocujące pokrowiec "allegro" do płyty siedziska zostały zamocowane niechlujnie (najprawdopodobniej przy pomocy kombinerek a nie odpowiedniej nitownicy) i nie widzę w tym winy osoby, która ten pokrowiec uszyła. Po drugie na kolejnych dwóch zdjęciach jeżeli chodzi o dopasowanie to widać, że przede wszystkim coś nie tak jest z kształtem i rozmiarami gąbki (zapewne jest to współczesny bubel udający oryginał), pomijam już w tym momencie fakt, że porównujesz dwa różne siedzenia.
Poza tym z doświadczenia dodam, że do założenia pokrowca potrzeba mimo wszystko potrzeba trochę wprawy i czasami sporo cierpliwości. Najlepsze efekty w równomiernym zakładaniu daje użycie zacisków - osobiście wykorzystuję 20-24 żabek plastikowych kupionych w tesco. Dopiero po właściwym dopasowaniu przystępuję do nitowania ;-) .

Awatar użytkownika
Adam_Ga
Posty: 1324
Rejestracja: 2011-10-16, 17:51
Moje maszyny: 125 & 175 & 350
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Adam_Ga » 2015-03-30, 15:10

czankete pisze:Kolego bez urazy ale przyglądając się foto nr 1 widzę, że nity mocujące pokrowiec "allegro" do płyty siedziska zostały zamocowane niechlujnie (najprawdopodobniej przy pomocy kombinerek a nie odpowiedniej nitownicy) i nie widzę w tym winy osoby, która ten pokrowiec uszyła.
zgadza się, robiłem to pierwszy raz i wyszlo jak wyszło dlatego napisałem że to moja wina.
czankete pisze:Po drugie na kolejnych dwóch zdjęciach jeżeli chodzi o dopasowanie to widać, że przede wszystkim coś nie tak jest z kształtem i rozmiarami gąbki (zapewne jest to współczesny bubel udający oryginał), pomijam już w tym momencie fakt, że porównujesz dwa różne siedzenia.
Przecież napisałem o tym! Obecnie jest na współczesnej gąbce. Nie mam zdjęć jak wyglądał na oryginalnej gąbce, ale uwierz że beznadziejnie. Jakbyś nie pasował to z tyłu lub przodu wisiało 2cm, nie ważne jakbyś naciągał z boku. Przy dopasowaniu używam metalowych zacisków do papieru, idealnie przymają i nie puszczają.

Dopasowanie to jedno, a jakość to drugie. Masz rację że wymaga to wprawy i cierpliwości - z tym pierwszym bylo u mnie słabo, z drugim dość dobrze. Jednak dalej obstaje przy tym że materiał z jakiego wykonane są te pokrowce jest kiepski - to jest najtańszy skaj. Jak napisałem wcześniej każdy ma wybór. Kupiłem i wyrób nie spełnia moich oczekiwań. Jeśli dla ciebie jest OK to dobrze że jesteś zadowolony.

Pozdrawiam
"Jak się dba to się i jedzie, jak się nie dba to się nie będzie jechało"

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: BikerDS » 2015-03-30, 23:25

No tylko, że średnio wyszło Ci całe porównanie, bo mimo złego wykonania przez siebie tej czynności to te aspekty w głównej mierze ukazałeś. Wiadomo, że wprawny tapicer od zera zrobi to lepiej, ale to też nie zawsze. Bo i nie zawsze zgodnie z oryginałem i nie koniecznie ogarnie temat gąbki. Temat dotyczy jaki pokrowiec kupić, a nie u jakiego tapicera wykonać usługę.

Ja sam zakupiłem u "tapicera" pokrowiec i jestem bardzo zadowolony, choć mógł zostać zrobiony z grubszego skaju, ale czego oczekiwać w tej cenie. Namotałem się z biurowymi klamerkami na początku, ale było warto, już 2 rok bez problemu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Olek1
Posty: 33
Rejestracja: 2015-02-03, 18:09
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1
68r.
Lokalizacja: Krapkowice
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Olek1 » 2015-04-09, 11:02

Witam,
też się zastanawiam nad nowym pokrowcem. Jednak myślę nad pokrowcem ze skóry naturalnej.
Dzwoniłem do tapicera, który się zajmuje tapicerkami samochodowymi i wycenił wstępnie ok 300 zł za siedzenie.
Trochę drogo ale na pewno by to ładniej wyglądało niż te ze skaju. Mam jednak problem bo nie wiem jakie były by to się sprawowało na co dzień. Minusem jest oczywiście cena ;-), ale może są jeszcze jakieś inne minusy.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1298
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: czankete » 2015-04-09, 11:55

Olek1 pisze:Witam,
też się zastanawiam nad nowym pokrowcem. Jednak myślę nad pokrowcem ze skóry naturalnej.
Dzwoniłem do tapicera, który się zajmuje tapicerkami samochodowymi i wycenił wstępnie ok 300 zł za siedzenie.
Trochę drogo ale na pewno by to ładniej wyglądało niż te ze skaju. Mam jednak problem bo nie wiem jakie były by to się sprawowało na co dzień. Minusem jest oczywiście cena ;-), ale może są jeszcze jakieś inne minusy.
...hmmm, 300zł to myślę trochę wygórowana kwota ale jak masz takie życzenie to dlaczego nie? Od siebie dodam tylko, że minusem jest konieczność systematycznej konserwacji skóry - bez tego po pierwszym mocniejszy zamoczeniu / deszczu pokrowiec będzie wyglądał nieciekawie ;-)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jaki wybrać pokrowiec na siedzenie?

Post autor: Savier » 2015-04-09, 11:58

Tylna część ciała może się pocić :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości