Łańcuch w oleju .

Odpowiedz
Awatar użytkownika
lukaszmilicz
Posty: 25
Rejestracja: 2007-12-20, 22:49
GG: 0
Lokalizacja: Milicz
Kontaktowanie:

Łańcuch w oleju .

Post autor: lukaszmilicz » 2008-02-05, 16:14

Zauważyłem że w mojej wuesce łańcuch jest cały urypany od oleju , bardzo mocno tak że w trakcje jazdy rozrzuca się to na oponę i felgę . Czego to wina ??? Proszę o pomoc
Jak restaurować to restaurować ....

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch w oleju .

Post autor: Wojtek » 2008-02-05, 16:33

Może masz wyciek spod wałka zdawczego. Sprawdź uszczelniacz. Jeśli oleju jest dużo to napewno chlapie na koło ale nie obawiałbym się raczej tego że opona będzie zaolejona.

Łańcuch powinno się raczej smarem stałym smarować aby uniknąć tego chlapania. No i smarujemy od wewnętrznej strony a nie na wierzchu. Siłą odśrodkowa rozprowadzi smar po całych rolkach.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Łańcuch w oleju .

Post autor: soltys_16 » 2008-02-05, 17:09

Dokładnie jak napisał Wojtek, musisz odkręcić zębatke, potem 3 śrubki i zdejmujesz blaszke z simmeringiem, zwróć uwagę na tulejke która wchodzi na simmering, jak zmienisz i problem sie powtórzy (ja np. tak miałem) to wspomniana tulejka, wałek zdawczy lub wałek główny (chociaż rzadko) może mieć dość.

Byłbym zapomniał, sprawdź również wlew oleju do silnika, korek posiada dziurkę która wyrównuje ciśnienie i musi być to czyste ( po prostu dziurka przetkana :D ) simmeringi mogą puszczać też przez to.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość