Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Post autor: Brat » 2008-04-19, 21:46

Witam Oto mój nowy nabytek :

Wypatrzyłem go na allegro odrazu po wystawieniu aukcji (akurat sie tak trafiło ze przypadkiem weszłem na ta aukcje bo chciałem zobaczy junaczka jakiego sprzedaje ten gosc ale w czasie czytania opisu doczytałem sie ze ma tez wsk... i na ostatnim zdjeciu zobaczyłem to co teraz posiadam), odrazu zadzwoniłem do goscia ze ja biorę, telefonicznie stargowałem sie do ceny 300 zł ( wydaje mi sie to dosc niską cena jak na wsk sport), i dzis po nia pojechałem podróż dosc wyczerpująca bo w jedna stronę miałem około 170 km do tego doszło ze kilka razy sie zgubilismy itp , wiec za sam gaz zapłaciłem prawie 100 zł

Ale wkoncu czego sie nie robi dla wsk.

Gdy przyjechałem go gościa pokazał mi owa wsk nawet sie nie zastanawiałem tylko odrazu zapakowałem na pakę, gdy już włożyliśmy wsk do przyczepki poszliśmy z kumplami oglądać inne jego pojazdy a miał ich pełno od najstarszych wfm po kilka modeli wsk a nawet wsk 150 wszystkie w świetnym stanie z oryginalnymi lakierami !!! sam nie mogłem uwierzyć w to co widziałem... miał 2 junaki, panonie, wsk, jakiegoś mega starego simsonka na pedały na kołach bodajże 21 i torpedo w tylnym kole i stertę części 3 albo 4 silnik do junaków, silników z wsk 125 to mi sie nawet liczyć nie chciało by było ich na pewno ponad 10, i całkiem przypadkiem w tych częściach wypatrzyłem sie silniczka 175 odrazu pytam gościa ile za silnik powiedział ze moge sobie go wziasc do wsk co sie okazało jest to silnik (a tak naprawdę to co z niego zostało czyli kartery ze szkrzynia, sprzegło wał (który jest w idealnym stanie) oryginalnym silnikiem wsk 175 sport 2, na zapłon szwedzki sem. Co sie okazało dokładnie od tej wsk bo numery na całe szczęście sie zgadzają z tabliczka znamieniową :).

Silnik aktualnie założony w tej wuesce to silnik z shl czyli 175 na magneto co mnie bardzo ucieszyło bo miałem kiedyś taki silnik i dużo lepiej pracuje jak dla mnie od zwykłej 175 na wirnik. Niestety w silniku sa braki takie jak dekiel od zapłonu i popychacza sprzęgła (automatu sprzegła)... :(

Co do stanu ramy jestem 10000% zadowolony nie spodziewałem sie ze będzie w tak dobrym stanie i w takiej skali oryginalności
czyli :
*osłona pod silnik
*zegary
*oryginalna cewka sem oczywiście na tym oryginalnym uchwycie od jej mocowania
*przednia lampa z płaskim kloszem firmy (zelmot ?? halogen, pisze made in poland wiec pewnie jest oryginalny)
i inne części charakterystyczne dla tej wsk..

Wadami jakich sie dopatrzyłem to :
*urwana blokada ogranicznika skrętu ( ta blaszka pod tabliczka znamieniową żeby kierownica miały określony skręt)
*do tylnego wahacza dospawane klocki zeby była wyższa
*przedni błotnik ma minimalne pękniecie od śrubki ok 1 cm z tego co wiem to częste zjawisko.


Z tego co mnie dziwi jest bak jest on taki jak w 125 tylko wlew ma wyskoki a sam bak jest węższy od zwykłego z 125 ...

Do tego troszkę powierzchownego nalotu rdzy gdzie nie gdzie ale wszytko do wyczyszczenia i prze polerowania :)

więcej wad sie nie dopatrzyłem ;)

Z tego co widać odrazu to nie oryginalna kierownica z klamkami od rowera,
Na szczęście mam oryginalna kierownice do sporta czyli taka płastsza i szersza ale niema w niej oryginalnie poprzeczki (po rozmowie z jednym gościem dowiedziałem sie ze nie które sportowe wsk też miały takie kierownice bez poprzeczki)

Oczywiście wszystkie nie dociągnięcia będą poprowione/zmienione a oczywiście cała wsk zostanie odrestaurowana.

Jak na razie nie mam do tej wsk dokumentów ale ten Pan od którego ja kupiłem powiedział ze sprobuję je załatwić, ponieważ ta wsk była w nad leśnictwie (Tatry) tam pracował jego bodajże kuzyn którego ta wsk wcześniej była i który posiadał owe dokumenty, w najbliższym czasie sie dowiem czy te dokumenty będą.

a oto kilka fotek na zdjęciach trochę nie za ciekawie wyszła ale tak naprawdę wszystko wygląda dużo lepiej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Z chęcią bym kupił dekiel i automat sprzęgła do tego silnika 175 z magnetem
jesli ktos by chciał sprzedac na 100% kupię.

Jesli macie jakies pytanie albo nurtujące was wypowiedzi proszę pisać :)


Dodam ze dzięki wypowiedzi fenixa w temacie "koło 21 cali" po przemyśleniu wypowiedzi o puzzlach w worku i poszukaniu czegoś innego za 200 zł więcej.....dostałem natchnienia i zacząłem bez przerwy obserwować na allegro takie cukierki jak wsk sport, i inne rzadkie motocykle w tym oczywiście zaglądnięcie w aukcje junaka i dzięki temu teraz mam ta wsk... Wiec wielkie dzięki !!

Do tego : kilkanaście dni temu dowiedziałem sie od jednego starszego pana ze w takiej jednej szopie leży w sianie oryginalny junak... wiec to jest mój następny cel... mam zamiar zdobyć ta maszynkę za wszelka cenę wiec mam następny upatrzony cel :)

Pozdrawiam.

erni
Posty: 37
Rejestracja: 2007-06-09, 21:58
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: erni » 2008-04-19, 22:07

no kolego gratuluje;) przyznam ze szcesciak z Cb. Musisz wlozyc duzo pracy .Ja tesh mam na oku S2 gosciu nie wie co ma ale nie chce sprzedac ani zamieniac sie (nawet na kobuza :D) ale w krotkim czasie bede posiadaczem Bąka :)

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 561
Rejestracja: 2007-01-15, 21:00
GG: 8665055
Moje maszyny: Dudek Sport
Kobuz
Kos
M06B3
WFM, SHL, Komarki ,itd
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Maciek » 2008-04-19, 22:56

Ten płaski klosz ZELMOT jest od szperacza ciągnikowego w którym były takie same czasze lampy jak w sportowych modelach WSK.(Już to gdzieś opisałem)

Bak nie powinien Cie dziwić ponieważ jest orginalny w WSK-ach z serii ptaków były właśnie takie baki tj. z podniesionym wlewem, zwężony w sumie nie weim czemu bo żadna piękność to nie jest

Kierownica też jest orginalna dużo szersza od zwykłej i bez poprzeczki
(z poprzeczką SPORT 1 i niektóre S2)

Cóż za ta cenę nie ma co wybrzedzać ale czeka Cie długa i droga do świetności

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: soltys_16 » 2008-04-19, 23:16

A oponki Continentale ? Jeśli tak to całkiem super trafiłeś - pogratulować. Jednak można za małe pieniądze znaleźć coś na allegro :P

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-19, 23:23

łooo bąk fajna sprawa moj ojciec kiedyś miał bąla kupił nówkę w polmozbycie mówił ze przez 6 lat nią jeździł ciągle do szkoły i nigdy nic z nią nie robił nawet nigdy dekla od zapłonu nie sciagnał od nowosci... potem sprzedał ta wsk jakiemuś kolesiowi co nawet niedaleko odemnie mieszka kiedys miałem sie wybrac do tego domu i zapytać czy nie ma tej wsk.... ale jakoś ojciec nie może zbyt dobrze zlokalizowac tego domu to tylu latach :( ale i tak wieze ze znajde ten dom i sie dowiem co z ta wsk :)

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Alien » 2008-04-19, 23:28

Hehe...jakby tego było mało to jeszcze W2A siedzi w ramie :evil:

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-19, 23:32

hmmm oponki chyba nie continental z przodu na pewno barum czy jakoś tak a z tyłu nie zwróciłem uwagi najwyżej jutro zerknę ;) a co do sporej roboty to będę z nią robić powoli bo mi sie nie spieszy mam jeszcze wsk125 na chodzie to sobie nią będę pomykać a ta wsk oddam do piaskowania i polamule wszystkie elemety profesjonalny lakiernik:)

a mam pytanie czy golenie sa oryginalne ?? bo skoro błotnik jest przyczepiany do półki to po co uchwyty takie jak w 125 do dolnego błotnika ?? mi sie wydaje ze tych uchwytów przy goleniach nie powinno być.


W2A czyli 175 na magneto z tego mam rozumieć ?? miałem kiedyś taki silniczek w 175 i wiem ze bardzo ładnie pracuje ucieszyłem sie jak sie dowiedziałem ze ten silnik jest w tej wsce a nie taki zwykły na wirnik bo tych W2A to jest mało wiec szczęście w szczęściu :)

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-19, 23:49

to ten płaski klosz jest oryginalny czy nie ?? bo już nie wiem :P

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 561
Rejestracja: 2007-01-15, 21:00
GG: 8665055
Moje maszyny: Dudek Sport
Kobuz
Kos
M06B3
WFM, SHL, Komarki ,itd
Lokalizacja: Łowicz
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Maciek » 2008-04-19, 23:55

NIE a przednie koło 19' ?

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-20, 01:55

wiec tak obydwie opony sa barum a przednie koło ma 19 cali lecz niestety jest kilka pękniętych szprych przydało by sie je wymienić, wiecie może od czego mogą pasować ?? bo rawka ma jeszcze ładny nikiel i nie warto szukać innego koła...

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: wueskajarka » 2008-04-20, 13:05

Skoro kupiłeś S2 to bardziej by pasował sprawny silnik od S2 (Bing, SEM) a nie W2A.
Co do szprych to pasują od WSK M06Z na kołach 19 cali (były kilka razy na allegro - maja długość ok. 182 mm, podczas gdy do koła 18 cali mają 163 mm). Możesz też dorobić (mi zrobił gość z Bydgoszczy idealne i polerowany ocynk - jak chrom się świecą).
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-20, 14:24

hehe nie mam zbytnio kasy na kupno sema i binga bo te części sa takie drogie ze nie wchodzi w rachubę no chyba ze ktoś by chciał sprzedać owe za jakieś sensowne dla mnie pieniądze... ale wątpię ze ktoś by był chętny...



Panowie a moze takie szprychy beda pasowac do mojego koła przedniego... ??


http://allegro.pl/item346816654_orygina ... _inne.html

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-22, 09:16

Wiec dowiem sie czy te szprychy mi spasują do mojego koła ?? bo nie chciałbym kupować na ślepo i tracić pieniądze na coś co mi sie nie przyda...

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: wueskajarka » 2008-04-22, 19:32

Kapitanie, te szprychy maja 180 MM więc się nadadzą do S2 na przód.
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Alien » 2008-04-22, 20:21

http://www.bartnik.bigduo.pl/

Kupując tutaj będzie ładniej i taniej niż na allegro ;-)

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Mój nowy nabytek wsk s2

Post autor: Brat » 2008-04-23, 20:15

aha będę pamiętał o tej stronce ;) a dostane odpowiedz na pytanie o golenie ?? czy one nie powinny być gładkie ?? tzn z 1 uszkiem do hamulca a nie takie jak w 125 na dolny błotnik

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Post autor: Sebastian440 » 2008-04-25, 00:38

Tak to są orginalne lagi od S2, jak widzisz błotnik mocowany jest do półek więć dolne mocowania są niepotrzebne.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Post autor: Brat » 2008-04-25, 07:11

no ale skoro jest u góry błotnik to dlaczego przy goleniach mam te uchwyty na dolny błotnik to sie mija z celem....:( mam nie oryginalne golenie ?? czy to dla obniżenia kosztów było zostawione ??

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Post autor: wueskajarka » 2008-04-25, 11:49

Ja tez tak mam w Lelku. Po prostu oryginalne mogły paść i ktoś założył zwykłe. Ja zamierzam ucharatać te uchwyty i ładnie wyszlifować i będzie OK.
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
Brat
Posty: 874
Rejestracja: 2008-03-13, 23:50
Moje maszyny: Wsk m21w2 "Kobuz"
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Kontaktowanie:

Re: Kapitangestykrzak i jego nowy nabytek WSK SPORT 2

Post autor: Brat » 2008-04-25, 21:32

Mam pytanie dziś rozłożyłem ta wsk s2 żeby zacząć remont ale nie wiem czy tylne kolo jest oryginalne tzn to na dole fotki było przy tej wsk i zębatka jest taka jak w 125 tzn podstawa zębatki ma walce które wchodzą w koło i jest przy niej zębatka chyba 55 albo 56 zębów tzn dość duża, a w tym 2 kole tym u góry (czerwonym) które jest z kobuza ma w podstawce zębatki takie 3 płaskowniki z aluma co w chodzą pierw w gumę a potem do koła. Wiec teraz pytanie które kolo będzie oryginalne i które założyć ?? tzn oczywiście po renowacji :P :)

Obrazek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości