Poziom forum.

Awatar użytkownika
rafalgb
Posty: 479
Rejestracja: 2011-02-16, 05:20
GG: 6822956
Moje maszyny: wsk175
wsk125
junak m10
XTZ 750
Lokalizacja: 64-980 trzcianka
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: rafalgb » 2012-12-04, 21:05

Jestem tez za tym aby każdego nowego kierować do powitalni aby napisał coś o sobie a nie od razu wali we wszystkie tematy po kolei tylko nie tam gdzie trzeba i już przy pierwszych wpisach byłby ustawiony do pionu a później już się potoczy niektórzy nie administratorzy traktują to forum jak swoje to chyba tez coś nie tak. Jest tu grupa ludzi którzy są naprawdę aktywni bez nich to forum nie byłoby tym samym ale mogli by tez włączyć czasami hamulec.
WSK 175 CDI POWER
Wysłane z mojego Laptopa :)

Awatar użytkownika
Szczepan
Posty: 1771
Rejestracja: 2009-05-14, 15:05
Moje maszyny: B3 Promot
Lokalizacja: Gródki k.Działdowa
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Szczepan » 2012-12-04, 21:08

Wyluzujcie, wyciągacie sobie jakieś gówna z przeszłości spinacie sie jak guma w gaciach. Lepiej wymyśleć jak naprawić / ulepszyć to co jest teraz. Ja bym pokombinował ze zmienionym systemem aktywacji, jakaś bardziej wymagająca , a nie podaj zmyślony wiek zamieszkanie i tyle.
Ekipa WSKTurbo.pl
Dawniej Borewicz.

Awatar użytkownika
piotrBe
Posty: 492
Rejestracja: 2012-06-26, 23:01
GG: 0
Moje maszyny: ~
`77 B3 Red Garbi
`75 Komar 2350-2
`75 M21W2 059
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: piotrBe » 2012-12-04, 23:09

ja w starych ranach nie zamierzam grzebać....

Odnośnie "teraz":
Borewicz pisze:...Ja bym pokombinował ze zmienionym systemem aktywacji, jakaś bardziej wymagająca , a nie podaj zmyślony wiek zamieszkanie i tyle.
W sumie to nic więcej wyciągnąć nie można od rejestrującego się. Jest wyjście ale nie wiem czy jest to do zrobienia z poziomu PHP.

Jak już się ktoś zarejestruje ma tylko dostęp do działu "przedstaw się" i tylko tyle. Do tego informacja "aby mieć dostęp do pozostałych działów musisz się przedstawić-zostanie to zweryfikowane" czy coś takiego. Po tym będzie mieć odblokowany dostęp przez Admina/Moda(raz dziennie np o 21 wejdzie sprawdzi i odblokuje) do pozostałych działów po zweryfikowaniu jego treści. Tak wiem ale z tym się wiążą dodatkowe czynności, zakrzątanie głowy i trzeba pamiętać, ale tym można się podzielić - w ten tydzień sprawdzam np ja a przyszły np Savier.
Alien pisze: Można by też zawiesić forum na powiedzmy 3 dni w czasie weekendu z wywieszonym obwieszczeniem na czerwono: "Forum zamknięte czasowo ze względu na bluzgi, brak gramatyki i niski poziom wypowiedzi" - pod spodem regulamin skrócony z wyszczególnieniem co nie będzie tolerowane. Kto się będzie logował to poczyta...a później znowu warny, terrror i jakoś to bedzie :D
Dobrze prawisz. Ja bym się skłonił ku zawieszeniu na cały ten piątek do 9 grudnia g.22 (niedziela) bez uprzedniego informowania reszty użytkowników. W sumie można taką akcje urządzać z nienacka raz w miesiącu, bo użytkowników będzie ciągle przybywać...

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Savier » 2012-12-04, 23:24

Taki sposób aktywacji ogarniają na forum Yamahy DT ;).

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Skinder » 2012-12-04, 23:30

Z łaski swojej, weźcie kur** czasem aktywujcie użytkowników...

Awatar użytkownika
Mtx50
Posty: 247
Rejestracja: 2007-10-15, 16:45
GG: 2188809
Moje maszyny: WSK i inne
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Mtx50 » 2012-12-05, 17:31

A ja nie dostałem koszulek, które zamówiłem, pewnie dlatego, że mieszkam w Bydgoszczy. U mnie na FB nie ma takiej lipy, poza tym, że ostatnio jakieś "polskie motocykle sportowe" promują się przez forumowy profil.
Moje propozycje
1.finansować forum z marży nałożonej na forumowe gadżety porobić kalendarze, znaczki, kubeczki, koszulki już są (ja nie dostałem)
2.wpuścić na forum reklamy komercyjne i pobierać opłatę za banery.
3.tak jak dotychczas składka za to ci co zapłacą mogą liczyć, że dostaną koszulki, za które też zapłacili.(ja nie dostałem)

Sposób na palantów, szczurów i dzikich tunerów oraz krasomówców
1.Obowiązkowo po rejestracji akceptacja regulaminu z wyszczególnieniami za co ban na stałe (np. jak ktoś jest dobrym sprzedawcą), a za co np. na tydzień (jak klnie i pisze z błędami) i skończą się pretensje.
2. Zrobić też listę z podstawowymi tematami z którymi nowy user powinien się zapoznać zanim zacznie pisać na forum.
Polskie motocykle ymmm klasa :-)

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Johnny » 2012-12-05, 21:04

Moim skromnym zdaniem na forum nie ma skutecznej moderacji praktycznie w ogóle. Wszyscy się skarżą na terror ale ja osobiście jakoś go nie widzę. Później każdy narzeka, że syf i kto to będzie sprzątał ale niestety jak forum ma trzymać pion - bo rozumiem, że już jest tak źle, że na razie rozmawiamy o poziomie, to moderacja musi być skuteczna :!:

Mogę, ale nie chcę tego robić, podać przykłady, w których ogólnie pojęta grupa trzymająca władzę wkładała przysłowiowy kij w szprychy żeby "było wesoło". A jak zrobiła się z tego "akcja" to pada hasło: "na żartach się nie znacie". Forum ma charakter TECHNICZNY, a w technice nie ma miejsca na żarty tylko na konkrety. Dlatego skuteczna moderacja powinna dążyć również do wycinania głupich postów mających na celu tylko głupie komentarze - sam takie posty pisałem bo skoro innym wolno to gorszy nie będę. Robienie sobie jaj i owszem ale w przeznaczonych do tego wątkach. Weźmy watek o S2 - stare posty trzymają jakiś porządek i konkret - czym nowsze tym większy syf. Pojawia się zdjęcie S2 z pytaniem czy to jest coś warte i za ile można sprzedać - po dwóch dniach i zapisaniu jednej strony postami, administrator straszy banami za robienie syfu - to ja pytam a gdzie była moderacja dwa dni wcześniej - sprawę trzeba było ukręcić od razu a nie pozwalać ludziom rozwijać skrzydła. Uprzedzając pytanie kto to ma robić, odpowiadam od razu, że nie wiem.

Kolejna poruszona kwestia dotyczyła młodych gniewnych. Niestety jak zauważył Kapii WSK to nie Sokół 1000 i można ją mieć za 200zł co automatycznie rzutuje na "materiale" udzielającym się na forum. Nie wiem czy uda się pokonać, jakże charakterystyczną dla młodych ludzi (oczywiście nie wszystkich), że wszystko się wie najlepiej. Znowu nawiążę do techniki, która jak mawia mój kolega, uczy SOPLICY (wymoderowano) (bez skojarzeń). Dlatego w wątkach dotyczących aspektów technicznych moderatorami powinny być osoby o dużej i niepodważalnej przez innych wiedzy technicznej, którzy jako eksperci odsieją plewy od ziarna i wypunktują słabe i mocne punkty zawarte w postach innych. Czy takich ludzi mamy to już inna sprawa.

Podsumowując - na forum trafiają ludzie, dla których jest to pierwszy kontakt z techniką, zabytkami, motoryzacją dlatego trzeba ich ukształtować :!: Forum w tym względzie musi przejąć rolę dydaktyczną być może kosztem ograniczenia swobody wypowiadania się takich osób na początku.

Tyle z mojej strony - pewnie tradycyjnie zostanie to odebrane jak czepianie się z mojej strony, ale na prośbę Skindera wyraziłem swoją opinię.

Awatar użytkownika
Mtx50
Posty: 247
Rejestracja: 2007-10-15, 16:45
GG: 2188809
Moje maszyny: WSK i inne
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Mtx50 » 2012-12-05, 21:14

Wpis zadziałał błyskawicznie dziś dostałem koszulki :-)
Polskie motocykle ymmm klasa :-)

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Alien » 2012-12-05, 21:27

Johnny na morderatora!

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Wężu » 2012-12-05, 22:08

Moim skromnym zdaniem raczej mentalności nie zmienisz. Wpisujesz w Google "forum wsk" i pyk, drugi link to Nasze forum. Wielu z Nas trafiło tutaj właśnie w taki sposób. Tak samo jest z wszystkimi, którzy kupili/dostali/znaleźli Wueskę i teraz chcą ją w jakiś sposób uruchomić, naturalnie rzecz biorąc traktują to jako zwykły sprzęt do jazdy po lesie/polu/ujebach, a nie jako zabytek.
Jedynym logicznym sposobem było by zadawanie podczas rejestracji kilku prostych pytań np. "kiedy wyprodukowano pierwszy motocykl WSK"; "kiedy zakończono produkcję"; "jaki model jest następcą modelu B1" itd. Z drugiej strony ma on jednak swoje wady. Co jeśli ktoś kupił Wueskę, chce ją odrestaurować, lecz jest kompletnie zielony w tych sprawach, nie ma pojęcia nawet jaki model posiada.
Reasumując, zostają chyba zaostrzenia związane z dawaniem ostrzeżeń, bądź usuwaniem użytkowników.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4115
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: AudioBas » 2012-12-05, 23:21

Wężu, ale zobacz koleś kupił WSKę za 200 zł, która miała iść na złom, niech sobie chłop pojeździ po wiosce/lesie i niech ma frajdę.
Lepiej, aby zrobił sobie jakiegoś ulepa niż miałaby zgnić na złomie ;)


Pytania to poroniony pomysł :)
Ciekawe na ile byś odpowiedział mając wiedzę z dnia 2007-06-26 :)
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Wężu » 2012-12-06, 07:45

Czy ja wiem, wbrew pozorom niewiele części, które trafiają ba złom idą o huty.

Na kilka bym odpowiedział. Dlatego trzeba się określić. Forum dla wszystkich czy dla zaawansowanych.
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
rafalgb
Posty: 479
Rejestracja: 2011-02-16, 05:20
GG: 6822956
Moje maszyny: wsk175
wsk125
junak m10
XTZ 750
Lokalizacja: 64-980 trzcianka
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: rafalgb » 2012-12-06, 10:49

Wężu pisze: Forum dla wszystkich czy dla zaawansowanych
forum dla wszystkich tylko bez przeklinania i wyzywania
WSK 175 CDI POWER
Wysłane z mojego Laptopa :)

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Kapiii » 2012-12-06, 11:08

Mtx50 pisze:Wpis zadziałał błyskawicznie dziś dostałem koszulki :-)
Nie kłam. Post z 5 :P A tak to jest, jak się mówi, że się odbierze a nic mi się nie powie. :P

:D Prawda jest taka, że jesteś z Bydgoszczy, a ja z Torunia. W dodatku kocham PiS, a ty PO
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
WSK
Posty: 423
Rejestracja: 2009-02-21, 12:47
GG: 9912702
Moje maszyny: Kilka..
Lokalizacja: Łąki
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: WSK » 2012-12-06, 23:44

Johnny pisze:Podsumowując - na forum trafiają ludzie, dla których jest to pierwszy kontakt z techniką, zabytkami, motoryzacją dlatego trzeba ich ukształtować :!: Forum w tym względzie musi przejąć rolę dydaktyczną być może kosztem ograniczenia swobody wypowiadania się takich osób na początku.
Witam, pozwolę sobie na wypowiedź dotyczącą tematu, Johnny, idealnie odzwierciedliłeś koncepcję którą widzę jakoby forum bardziej spełniało swoje funkcję "ukształcające" i resocjalizujące nowych userów którzy dopiero zaczynają przygodę w naszej społeczności. My jako elita i kompendium wiedzy powinniśmy wspierać i szerzyć rolę dydaktyczną w miarę własnego zaangażowania, pamiętamy dobrze, iż wiedza jest cały czas przekazywana przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją i tego musimy się trzymać, każdy przecież kiedyś zaczynał od przysłowiowego "zera", nie możemy pozwolić sobie na izolację tak istotnych informacji poprzez wprowadzanie szeregu opłat bądź zaostrzonego rygoru ponieważ nie daj Boże staniemy się samotną wyspą która popadnie w skrajny egoizm i choć będzie chciała, nie będzie mogła już przekazać informacji nikomu ponieważ nikt nie będzie chciał ich uzyskać! (Wprowadziłem trochę elementu grozy)

Proponowane nowelizacje:

-Demokratycznie przeprowadzone wybory dodatkowej grupy moderatorów.

-Wprowadzenie dobrowolnych opłat na rzecz forum dla wszystkich (tak jak coroczna zbiórka), oczywiście tzw "starzy wyjadacze" powinni bardziej poczuć się do tego jako obowiązek.

-Rozprzestrzeniane kultury forum poprzez skuteczne moderowanie i przekierowywanie.

Osobiście pragnę stwierdzić, że i tak forum zmierza cały czas ku lepszemu dążąc do perfekcji, mamy materiały, mamy wiedzę, mamy użytkowników, potrzeba jedynie zaangażowania i akceptacji oraz sprawnego aparatu do walki z herezją

P.S: Skończyłem wywód, proszę hejtować ;-)
MoTór nie umiera nigdy!- MoTór jest wieczny!
"make love, not war"

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Kapiii » 2012-12-07, 23:42

WSK pisze:Demokratycznie przeprowadzone wybory dodatkowej grupy moderatorów.
Nie mogę znaleść ochotników, a mówisz o ludziach z wyboru?
WSK pisze:"starzy wyjadacze" powinni bardziej poczuć się
Teoretycznie tak, jednak w sumie powinno być wprost proporcjonalnie odwrotnie, zgadza się?
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Savier » 2012-12-08, 01:38

Rozwiązała się ta bitwa Wrocław-Lubicz?

Kapiii, jak już zabrałeś mi te uprawnienia bez żadnej konsultacji to ściagnij rangę moderatora z okna profilu, bo ktoś może ode mnie wymagać czegoś niemożliwego :D.

Awatar użytkownika
Alien
Posty: 1981
Rejestracja: 2007-03-13, 00:06
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 '72, Romet Komar typ 100, Kobuz '82
Lokalizacja: Słomniki/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Alien » 2012-12-08, 01:41

Nie rozumiem czemu Savier nie jestes modem - i tak sporo siedzisz na forum to przy okazji byś coś pozamiatał :D ja sie nie czuje w pełni dyspozycyjny więc jak nie możemy mieć modów w dyspozycyjnosci to moze podreperujemy to iloscią.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Skinder » 2012-12-08, 01:57

Prawda jest taka, że chętnych na moderatorów jest brak, bo nikt się nie chce użerać z idiotami. To samo powiedziałem przez telefon Wam, i cały czas to podtrzymuje. Młodych nie wezmą, starzy nie chcą i koło się zamyka. Apropo opłaty, kiedy upływa termin ?

Awatar użytkownika
Kapiii
Założyciel
Posty: 601
Rejestracja: 2007-01-01, 23:11
GG: 2256655
Moje maszyny: .
WSK MR16T
WSK 2.66
Promot NC125
MTX 3-03
SKM 250
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Poziom forum.

Post autor: Kapiii » 2012-12-08, 02:20

Co do Saviera, nie bez konsultacji jednak wydaję mi się, że zmienianie grup codziennie jest nie dla mnie. Skoro wchodzę a ty dalej niebieski no to ok. Przecież sam to zmieniłeś w sumie.
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: kapiii@o2.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość