elektryka w mojej wuesi

Odpowiedz
malek360
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-26, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175,SIMSON SR50,MZ 251
Lokalizacja: Nisko
Kontaktowanie:

elektryka w mojej wuesi

Post autor: malek360 » 2013-06-24, 19:21

Witam mam pytanie kupilem ostatnio wsk tzn silnik wsk 175 wiatr ale w ramie od innego moto , i mam pytanko gdyż moja wuesia jest strasznie słaba spokojnie mnie kolega simsonem bierze na starcie jak i dalej... , a teraz przedstawie jak to wyglada:

Nie mam org tłumika , jest zrobione tak że do orginalnego kolanka do spawana jest przedłużona rura o takiej samej grubosci co kolanko , a na koncu rury jest dospwana końcówka z Hondy XL 125 (4-suw). Elektryka wyglada też ze od zapłonu idzie 4-5 kabli jakos tak , i tylko jeden z nich jest podlaczony do cewki , mam instalacje 6V , posiadam akumulator , drugi kabelek idzie do masy do ramy jest przykręcony. Dlatego Nie wiem czy winą BARDZO ALE TO BARDZO SŁABEJ WSK , jest ta instalacja elektryczna ?, sprawdziłem stan Wału cylindru glowicy tłoku , Tłok jest w bdb stanie , cylinder też , głowica tez wydaje sie być ok , Wał nie ma luzów góra dół , ale ma na boki znacznie duży luz. Powiem też że jak kopie w kopnik(starter) to nie idzie ciężko , tak jak by komprechy nie było dużej , przedmuchy jakieś świsty idą z pod głowicy , ale czytajac na forum , nie slyszalem zeby była montowana jakaś uszczelka pod głowice...

gaznik mam Pegaz , dodam że z filtrem stożkowym przerywa go na wysokich obrotach i ogolnie , a bez niby na luzie ładnie gazuje itp , ale jest strasznie słaba... (w tej ramie którą mam obecnie tylko stozkowy sie miesci) innego narazie nie mam filtra..

POMÓŻCIE DORADZCIE JUZ 2 tygodnie WSK stoi i nie wiem co robić z nią

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: elektryka w mojej wuesi

Post autor: auriol77 » 2013-06-24, 19:29

Tłumik do wymiany na oryginalny jak trzeba.
Uszczelki pod głowicę nie ma ,ale połączenie cylinder/głowica musi być idealnie szczelne. Kompresja w zdrowym silniku 175 jest całkiem spora i kopniak powinien w gmp stawiać wyraźny opór.

Gaźnik wyreguluj jak trzeba. Punkt wyjściowy to zapinka iglicy na 3/4 rowku od góry , śruba od składu mieszanki wykręcona 3 obroty. Ustaw poziom paliwa na równi z osią śruby lub ciut powyżej.

Co do instalacji elektrycznej to wszystkie spięcia na krótko objawiają się prędzej lub później złą pracą silnika. Tutaj ci nie pomogę jeśli to jakaś wydumka jest.

Fatalne przyśpieszenie może również powodować ślizgające się sprzęgło.

malek360
Posty: 8
Rejestracja: 2013-05-26, 14:01
GG: 0
Moje maszyny: WSK 175,SIMSON SR50,MZ 251
Lokalizacja: Nisko
Kontaktowanie:

Re: elektryka w mojej wuesi

Post autor: malek360 » 2013-06-25, 00:22

czyli w moim przypadku bede musial zakupic uszczelke od cz350 , a co do gaznika bo mam pegaza ale on jakis taki nie mrawy ciezko go ustawic i nie dostaje paliwa cylinder , musze strzykawką podawac paliwo w glowice , a pozniej to juz jakoś załapie ... no i z filtrem stozkowym przerywa na wysokich a bez filtra w miare jest ok , czy moge odpalać wueske na samym kolanku ? bo nie mam jak przymocowac org. tłumika fo tej ramy obecnej , wiec na samym kolanku bym troche pojezdzil.. mozna tak ??

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości