WSK z białą blachą, ciągłością umów.Problem przy rejestracji

Odpowiedz
piotr_piatek94
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-05, 08:38
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3

Suzuki GSXR 600 SRAD
Lokalizacja: Zawiercie
Kontaktowanie:

WSK z białą blachą, ciągłością umów.Problem przy rejestracji

Post autor: piotr_piatek94 » 2015-02-27, 22:22

Witam serdecznie, kupiłem WSK 125 w dość dobrej cenie a co najważniejsze z papierami - biała blacha, dowód rejestracyjny. Osoba , od której ją kupiłem nie była osobą widniejącą w dowodzie rejestracyjnym, tylko 3 z kolei właścicielem, na co oczywiście była ciągłość umów i to z nim spisałem swoją umowę K/S. Udając się do urzędu w celu doinformowania się czy posiadam wszystko co jest potrzebne do rejestracji dowiedziałem się, że pierwsza umowa K/S jest niepoprawnie sformułowana :
1. Brak adresu sprzedającego- jest podana jedynie miejscowość, w której została umowa zawarta-ma pokrycie z dowodem rejestracyjnym.
2. Brak numeru pesel sprzedającego jak i kupującego - za to są podane ich serie i numery dowodów osobistych.
3.Wkradła się literówka - W treści umowy jest zapis, że kupującym jest Pan Her....., a podpisuje się jako Pan Har... W kolejnej umowie K/S, widnieje jako Pan Har.....

Brakujące dane sprzedającego widnieją na Dowodzie rejestracyjnym, a kupującego na kolejnej umowie K/S, na której sam jest sprzedającym. Umowa została zawarta w lutym 2008r. Pojazd w ewidencji widnieje jako zarejestrowany. Mam nadzieje, ze wg 2008r i jakichś ustaw z tamtych lat umowa jest kompletna inaczej będę w czarnej....

Pozdrawiam i proszę o odpowidź czy jestem w stanie z tak sformułowaną umową przerejestrować pojazd na siebie.
Ostatnio zmieniony 2015-02-28, 15:13 przez piotr_piatek94, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: WSK z białą blachą, ciągłością umów.Problem przy rejestr

Post autor: KoSzU » 2015-02-28, 14:55

Masz ewidentne braki tzn nie prawidłowo sporządzoną umowę K/S. Najlepiej szukać kontaktu z osoba z dowodu jeśli nie mieszka na drugim końcu polski. Jeśli dowód rejestracyjny jest współczesny będziesz miał tam też pesel właściciela.
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

Awatar użytkownika
Charlotta
Posty: 463
Rejestracja: 2013-11-22, 19:12
GG: 0
Moje maszyny: Osa M50, Osa M52, Shl M11
Lokalizacja: Kursko
Kontaktowanie:

Re: WSK z białą blachą, ciągłością umów.Problem przy rejestr

Post autor: Charlotta » 2015-02-28, 20:41

Brak adresu to jest problem, a nie literòwki, czy brak peselu. Jeżeli numer dowodu jest stary, to mogą chcieć nowy, ale nie ma obowiązku. Dopisz adres i daj parafki, reszta jest do wybronienia, jak odwołasz się do SKO.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości