kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Odpowiedz
nadamus
Posty: 156
Rejestracja: 2015-06-04, 14:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk1970
Lokalizacja: białystok
Kontaktowanie:

kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Post autor: nadamus » 2019-07-07, 14:17

mam słutną wiadomość- sejm przyjął projekt ustawy o karze administracyjnej dla posiadaczy pojazdów którzy nie przerejestrują go w terminie 30 dni od zakupu. teraz ustawa trafi do senatu i póżniej (jeżeli bedą poprawki- a powinny być bo jest silny nacisk od dealerów) znowu do sejmu. ale prawdopodobnie ustawa wejdzie w życie z dniem 01.01.2020r. tak więc trzeba się spieszyć z remontami i rejestracjami naszych bolidów ;)

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Posty: 2044
Rejestracja: 2011-09-25, 20:51
GG: 0
Moje maszyny: M06B3
KoBuz
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Post autor: jjaworskyy » 2019-07-07, 16:59

Z tego co piszesz to będzie się to tyczyło pojazdów które zakupisz w dzień w którym weszła ustawa, prawo nie działa wstecz. Ciekawy jestem jak to będzie z pojazdami które nadają się tylko do remontu, a jak wszystkim wiadomo bez przeglądu nie przerejestrujesz...

Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 1883
Rejestracja: 2016-07-30, 07:00
GG: 0
Moje maszyny: WSK Kos
WSK Z2
WSK L
Komar Sport
Komar 2350
Motorynia
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Post autor: Kosa » 2019-07-07, 17:00

Mam nadzieję że zrobią jakieś wyłączenia bo inaczej kiepsko...

nadamus
Posty: 156
Rejestracja: 2015-06-04, 14:16
GG: 0
Moje maszyny: wsk1970
Lokalizacja: białystok
Kontaktowanie:

Re: kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Post autor: nadamus » 2019-07-07, 19:10

jak znam życie bedzie dotyczyło wszyskich którzy nie zarejestrują pojazdu 30 dni po zakupie tzn jeżeli kupiłeś pojazd i nie zarejestrowałeś przed wejsciem ustawy to ... ukarzą że po wejsciu nie przerejestrowałeś. ale jeżeli kupiłeś np 2 lata temu i wtedy nie przerejestrowałeś ale sprzedałeś po 1,5 roku -czyli w momencie wejscia ustawy już go nie miałeś to wtedy nic nie zrobią. ale jeżeli bedziesz dalej włascicielem to już mogą bo ... złamałeś ustawę. na razie jednak to tylko projekt ustawy (co prawda przegłosowany przez sejm) ale nie obowiązujący. zostanie jeszcze vacatio legis ( a wiec chyba od nowego roku) ale trzeba się sprężyć. przegranymi będą też dealerzy samochodów bo oni kupują samochody a następnie dopiero je sprzedają (wiec bedą łamać ustawę) bo muszą mieć samochody w salonach aby klienci muszą widzieć co kupują ;) chyba że (przez przypadek) zmieni się rynek i nie bedzie salonów z prawdziwego zdarzenia i bedziemy zamawiać (i oglądać) pojazdy tylko w necie. Wiec raczej zrobią wyjątek dla dealerów. ale osoby fizyczne będą na straconej pozycji. zresztą - zobaczymy.

cyqor
Posty: 16
Rejestracja: 2019-05-16, 14:10
GG: 0
Moje maszyny: WFM 125 M06-L 1964
YZ250F 2009
Kontaktowanie:

Re: kara administracyjne - nieprzerejestrowanie pojazdu

Post autor: cyqor » 2019-07-08, 15:55

Narazie ustawa nie została zatwierdzona, także poczekajmy. Ile to już czasu czekamy na zmienię wzoru dowodu rejestracyjnego, żeby nie trzeba było go zmieniać co 6 lat i dalej nie ma. Taki kraj cudowny mamy. Znając naszych rodaków, zaraz będzie sposób na obejście przepisu, zresztą już wymyśliłem. Kupuję moto na żula spod sklepu, a jak już będzie po remoncie to odkupuję do niego. Niech się martwi żul który za 0,5 litra podpisał co mu dali

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości