Zaplot nowych obręczy

Odpowiedz
Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-14, 00:28

Siemka nie wiem czy w dobry dziale ale oby tak.Mam problem z zaplotem nowych obręczy http://allegro.pl/obrecz-kola-felga-wsk ... 38998.html i teraz nie wiem czy ja jestem jakiś niedorozwinięty czy coś z tą obręczą jest nie tak ,z tego co widziałem to ma inaczej wyprowadzone otwory na szprychy ale wydaje mi się że to nie powinien być problem próbowałem to zapleść najpierw lewa potem prawa strona potem znowu lewa i wszytko wydaje być się okej a jak zaczynam kończyć prawą to wychodzi coś nie tak ;/ czytałem już o tym zaplocie sporo wydawało mi się to proste a tu taki problem ;/ jak coś proszę o jakąś pomoc nie wiem czy ja coś rorbie nie tak czy ta obręcz się nie nadaje
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 19:20 przez Bartimk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filip518
Posty: 350
Rejestracja: 2014-07-01, 21:33
GG: 0
Moje maszyny: M21W2 Kobuz '76
M06B1 '68
Komar 2330 '74
Suzuki RG80 '92
Lokalizacja: Wartkowice
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Filip518 » 2015-02-14, 16:19

Możliwe, że to obręcz do WSK Kos, która ma inaczej ułożone otwory na nyple i szprychy, tj. otwory skierowane w inną stronę. Musisz poszukać innej obręczy, bo na tą nie zapleciesz. ;)

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-14, 16:56

No to Peszek bo rzeczywiście otwory mają inne rozmieszczenie tzn wszystko wygląda okej ale otwór pierwszy od wentyla rozpoczyna się po innej stronie niż w oryginalnej obręczy więc to jest na pewno główny problem? Jak tak to gdzie mam dostać tą obręcz tak jak w oryginale ? myślałem że skoro do wsk to będzie pasować nie myślałem że otwory na szprychy mają inny bieg :/

Awatar użytkownika
brobmw
Posty: 432
Rejestracja: 2014-10-15, 20:30
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 Kos
WSK 175 Kobuz
Lokalizacja: Piaseczno
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: brobmw » 2015-02-14, 17:17

Jeśli to faktycznie obręcz od Kosa to mogę odkupić ja od Ciebie jak by coś to pisz PW.
Ostre zakręty Ty lecisz nieugięty.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: czankete » 2015-02-15, 13:29

Bartimk pisze:No to Peszek bo rzeczywiście otwory mają inne rozmieszczenie tzn wszystko wygląda okej ale otwór pierwszy od wentyla rozpoczyna się po innej stronie niż w oryginalnej obręczy więc to jest na pewno główny problem?
...przy dobieraniu obręczy samym otworem wentyla tak do końca nie sugeruj się. Zwróć uwagę co jest tu najbardziej istotne - jak układają się kolejne "czwórki" przetłoczeń na łby nypli i kierunki otworów na nyple bo to odpowiada za to czy po późniejszym przełożeniu szprych obręcz będzie Ci pasować do piasty ;-) .
Jeżeli chodzi o 18" obręcze od "zwykłej" wsk a obręcze od kosa to przede wszystkim to je właśnie różni poza inną średnicę otworów na nyple i widoczną gołym okiem różną głębokością przetłoczeń w których są osadzane nyple.

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-15, 23:46

A wie ktoś z was gdzie mogę dobrać takie jakie są mi potrzebne ?

Awatar użytkownika
wujcio
Posty: 1764
Rejestracja: 2008-06-25, 01:03
GG: 0
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: wujcio » 2015-02-16, 21:29

Tu Was za skocze przecież obręcz od kosa jest identyczna jak w zwykłej wuesce.
Ja mam założoną z przodu obręcz włoską która kiedyś była w Debicy dostępna i można było ją zastosować do zwykłej WSK i do bębna z KOS'a.

Do zaplecenia w ten system nie trzeba innych kątów.
Te dwa systemy zaplatania szprych które są w kosie i zwykłej wuesce są wymiennie stosowane różnica jest jedynie w długości szprych.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: czankete » 2015-02-16, 22:04

wujcio pisze:Tu Was za skocze przecież obręcz od kosa jest identyczna jak w zwykłej wuesce.
Do zaplecenia w ten system nie trzeba innych kątów.
....powiem tak, mam trzy oryginalne koła do kosa i obecnie samą obręcz, którą po odmalowaniu i odnowieniu szprych ponownie będę zaplatał. Różne są głębokości gniazd na nyple (nyple w kosie są większej średnicy) i pod innym kątem "patrzą" otwory przez które przechodzi szprycha w odpowiednie miejsce w piaście - to powoduje, że nie są to identyczne obręcze jak w zwykłej wsk - tyle z moich spostrzeżeń ;-)
wujcio pisze:Te dwa systemy zaplatania szprych które są w kosie i zwykłej wuesce są wymiennie stosowane różnica jest jedynie w długości szprych.

....niestety ale porównując ułożenie szprych w kole kosa i zwykłej wsk z tym się nie zgodzę - przed chwilą miałem nawet oba koła w rękach i mogłem je jeszcze raz porównać ;-)

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-17, 00:27

Powiem wam szczerze że ja już sam nie wiem kto ma rację, różnice jakie ja zauważyłem w obręczy którą kupiłem są takie że nowa ma inaczej wyprowadzone otwory na szprychy i jest szersza od strony wewnętrznej.Szerokość zewnętrzna jest prawie identyczna ,próbowałem to zapleść nie mając wcześniej o tym zielonego pojęcia i mi się nie udało chociaż myślałem że to takie proste skoro obok leży oryginalne koło.Postanowiłem zawieść to do zaplecenia do rowerowego z tego co mówili mi fachowcy od kół rowerowych to nie powinno być problemu tłumaczyłem im na czym polegają różnicę w obręczach ale twierdzili że skoro jest taka sama ilość otworów w obręczy jak i w piaście to nie będzie problemu.Zobaczymy jutro co Ci inżynierowie wymyślą :)

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: czankete » 2015-02-17, 08:28

Bartimk pisze:Postanowiłem zawieść to do zaplecenia do rowerowego z tego co mówili mi fachowcy od kół rowerowych to nie powinno być problemu tłumaczyłem im na czym polegają różnicę w obręczach ale twierdzili że skoro jest taka sama ilość otworów w obręczy jak i w piaście to nie będzie problemu.Zobaczymy jutro co Ci inżynierowie wymyślą :)
...Koledzy na siłę nikogo nie zamierzam przekonywać - opisałem po prostu widoczne gołym okiem różnice, które napotkałem przy renowacji i ponownym zaplataniu :-) .
Jeżeli jednak jak napisałeś "fachowcy od kół rowerowych" jako jedyne kryterium prawidłowego dopasowania obręczy stwierdzają po takiej samej ilości otworów to zaczynam powątpiewać w to, że mogą znać się na rzeczy ;-) .

Jeśli będziesz potrzebował fotek - daj znać na pw a je zrobię i Ci podeślę ;-) .

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-19, 20:16

Panowie a wiec tak.Nowa obręcz którą kupiłem na allegro niestety nie będzie pasować.Otwory wyprowadzone są inaczej,idzie to zapleść ale nie tak jak w oryginale ,jedna strona zapleciona jest oryginalnie a druga wychodzi całkiem inaczej tzn ułożenie szprych jest takie same po obydwu stronach ale jak zaczynamy zaplot z drugiej strony zaplot wychodzi w przeciwnym kierunku niż w oryginale żeby dokładnie to zobaczyć musiał bym zrobić zdjęcie i objaśnić ale ten kto jest w temacie wie o co chodzi.Teraz stwierdziłem że zaplote sobie koło na oryginalnych obręczach,chcę tylko dać nowe szprychy bo nyple odzyskałem z oryginału .Tylko teraz pytanie gdzie kupić dobre szprychy które podpasują pod stare nyple ? albo gdzie kupić po prostu dobre szprychy z nyplami bo z tego co widziałem na allegro itd to ciężka sprawa dostać coś dobrego sam szit

Awatar użytkownika
Kamil*
Posty: 164
Rejestracja: 2011-04-25, 19:08
GG: 4510460
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 79'
WSK 175 M06B3 86'
YAMAHA DT 125 98'
Lokalizacja: Świeżawy
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Kamil* » 2015-02-20, 12:31

Ja zaplatałem te nowe obręcze, jedną stronę zaplotłem jak w ori , drugą też, ale potraktowałem otwory pilnikiem żeby szprychy mogły się swobodnie nakierować. :)

Awatar użytkownika
Wojtek3362
Posty: 198
Rejestracja: 2013-07-13, 17:32
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B3
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Wojtek3362 » 2015-02-20, 23:59

Da się zapleść a nawet wycentrować. Potwierdzone info, miałem taki przypadek :)

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-21, 01:29

Nikt nie mówił że się nie da tylko czy tak jak w oryginale ? z tą obręczą którą ja mam się nie da.

Awatar użytkownika
Kamil*
Posty: 164
Rejestracja: 2011-04-25, 19:08
GG: 4510460
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 79'
WSK 175 M06B3 86'
YAMAHA DT 125 98'
Lokalizacja: Świeżawy
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Kamil* » 2015-02-23, 21:52

Tak jak w oryginale się da , tylko trzeba potraktować te otwory pilnikiem, żeby się szprychy nakierowały i było można swobodnie nyple nakręcić. Jutro właśnie odbieram swoje z centrowania, koleś dzwonił dziś że zrobione jak nie zapomnę to fotkę wstawię .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1300
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: czankete » 2015-02-24, 14:25

Kamil* pisze:Tak jak w oryginale się da , tylko trzeba potraktować te otwory pilnikiem, żeby się szprychy nakierowały i było można swobodnie nyple nakręcić.
...no tak... tak w ogóle to "się da" ale to jak dla mnie co najmniej średnio to później wygląda, nie wspominając już o zniszczonych otworach w nowej obręczy, które nie dość, że widać jak zostały rozkalibrowane poprzez "potraktowanie pilnikiem" to jeszcze po niedługim czasie rdzewieją, ponieważ chcąc nie chcąc zdarłeś przy okazji warstwę chromu :-( .
Nie gniewaj się ale powiem wprost - jak dla mnie zaplatanie w ten sposób kół to popelina :-? .

Bartimk
Posty: 7
Rejestracja: 2015-02-08, 14:21
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125
Lokalizacja: Malbork
Kontaktowanie:

Re: Zaplot nowych obręczy

Post autor: Bartimk » 2015-02-24, 23:59

Zgadzam się dlatego ja przemyślałem daje oryginalne obręcze do malowania proszkowego tak jak i piasty nowe szprychy zamówione u ,Bartnika' zaplatam centruje i z głowy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości