Kabel "kopie" a nie ma iskry

Odpowiedz
Awatar użytkownika
mate289
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-04, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Kontaktowanie:

Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: mate289 » 2008-04-09, 18:42

jechałem az nagle wsk zgasła.Miałem ten problem juz kilkakrotnie- gdy dotykalem palcem kabla od wysokiego napiecia czułem prąd lecz jeśli podpinałem świece iskry nie było. Za każdym razem wymieniałem cewke zapłonową (miałem ich kilka ze strych iskrowników) i problem znikał. Ale teraz nie chce wydawac 30 zł na nowa cewke.Da sie to jakoś naprawić? albo chociaz przerobic na cewkw butelkowa ale zeby bylo bez aq?

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: Wojtek » 2008-04-09, 19:04

Jaki to motocykl? Masz te stare cewki które już się popsuły? Spróbuj na nich bo coś mi mówi że one są sprawne. No i wymień kondensator i przewód wysokiego napięcia. Coś mi się wierzyć nie chce że tak masowo padają te cewki.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: Fenix » 2008-04-09, 20:14

(miałem ich kilka ze strych iskrowników) i problem znikał.
Domyślam się więc, że za każdym razem używasz cewki dogorywającej, niestety. Stąd powracający problem. Objawy masz takie właśnie jakie daje niepełnowartoścowa cewka: po zagrzaniu przestaje działać. Ja bym radził jednak wydać te 30 zł i kupić nową cewkę... Albo przynajmniej pożyczyć do prób (jeśli masz gdzie pożyczyć).
A co do cewki butelkowej: jeśli wahasz się, czy kupić nówkę, to raczej szkoda rozmawiać nad przebudową zapłonu, bo też dość kosztowna sprawa będzie.
e-kiosk FENIXa ==> http://fenix.nextpress.pl" target="_blank

Awatar użytkownika
mate289
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-04, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: mate289 » 2008-04-10, 15:05

ta moja wsk to 125. mam pytanie czy mozna zrobic tak ? ze na ten rdzen po starej cewce zaplonowej nawinac nowe uzwojenie zeby bylo okolo 6v i wziasc cewke butelkowa z innego motoru tez na 6v i popodlaczac i czy bedzie tak dzialac czy musi byc staly prad ?

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: Fenix » 2008-04-10, 17:51

To nie musi być prąd stały (przecież cewka zapłonowa jest transformatorem, "lubiącym" tylko prąd zmienny). Przewinięcie cewki? Pewnie że można: jak masz taki przewód miedziany, masz cierpliwość i czas to można pobawić się w nawijanie nawet ręczne, bez specjalnych przewijarek. Tylko jakoś trzeba ustalić liczbę zwojów. Prąd z tej cewki będzie wówczas zasilał cewką zapłonową, umieszczoną poza wnęką z kołem magnesowym.
Idea i pomysł jest słuszny... Ale pracochłonny i raczej trudny do zrealizowania w tych twoich "zaporowych" 30 zł.
e-kiosk FENIXa ==> http://fenix.nextpress.pl" target="_blank

Awatar użytkownika
mate289
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-04, 14:23
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: mate289 » 2008-04-12, 10:18

czyli moge zrobic tak ze cewki swietlne podpinam pod cewke wlasciwą ,a kabel od mloteczka podpinam tez do cewki?a i jeszcze czy potrzebny bedzie kondensator i podpiac go gdzie indziej czy tak jak jest do mloteczka ?

rutkowski
Posty: 220
Rejestracja: 2008-03-25, 11:25
GG: 9296900
Moje maszyny: FSM 126 BIS '89
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kabel "kopie" a nie ma iskry

Post autor: rutkowski » 2008-04-17, 17:04

zrób tak jak jest w jawce
pod platynki podłącz cewke świetlną i kondensator i wyprowadx kabel do cewki zapłonowe
[ najlepiej umieśc ja pod bakiem]ten kabel co idzie od platynek do cewki podpinasz pod jeden styk a pod drugi masę
wszystko powinno działać zrobiłem tak w piździorynce

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości