Instalacja elektryczna i opis cewki

Odpowiedz
ALEX7301
Posty: 7
Rejestracja: 2014-11-27, 20:49
GG: 0
Moje maszyny: Silniki wsk 125 i 175
Lokalizacja: Pyrzowice woj.Śląskie
Kontaktowanie:

Instalacja elektryczna i opis cewki

Post autor: ALEX7301 » 2016-02-24, 22:31

Witam użytkowników .Ponieważ jestem laikiem w sprawach elektryki nawet bardzo,postanowiłem napisać do was i od razu poprosić o pomoc.Posiadam silni z wsk 175.Z i iskrownik z czterema wyjściami 2 żółte ,czerwony i czarny.Czyli instalacja 12v.Pytanie mam takie-dołączam schemat na którym zaznaczyłem gdzie mam podłączyć ten czerwony kabel,gdyż nie zamontuję oryginalnej stacyjki lecz wyłącznik -załącz&wyłącz.Stacyjka z motocykla z innego motocykla.Nie mam świateł -przód-tył ani kierunkowskazów ani sygnału stop.Nic.Tylko ta stacyjka załącz&wyłącz.NIC INNEGO NIE BĘDZIE MONTOWANE.Jeżeli zamiast oryginalnej stacyjki dam właśnie tą stacyjkę załącz&wyłącz to mam poprowadzić dalej kabel(czerwony) do cewki?Bo nie wiem?Dołączam schemat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaRko
Posty: 24
Rejestracja: 2015-02-09, 20:06
GG: 0
Moje maszyny: wsk125 wsk175
inne
Lokalizacja: Jastrowie
Kontaktowanie:

Re: Instalacja elektryczna i opis cewki

Post autor: MaRko » 2016-02-24, 23:03

Jeżeli dobrze zrozumiałem to instalacji nie wykorzystujesz a stacyjkę załącz&wyłącz chcesz używać do wygaszania silnika.
Czerwony do cewki zapłonowej 15 jako zasilanie jej a czarny najlepiej przedłużyć i połączyć z tą stacyjką jak nazywasz załącz&wyłącz a drugi styk z tej stacyjki załącz&wyłącz do masy motocykla i w ten sposób będzie wygaszanie.
Nie rozumiem dlaczego wkleiłeś schemat jeżeli nie będzie instalacji rozbudowanej .
Pozostałe przewody czyli 2 żółte najprościej zaizolować .

ALEX7301
Posty: 7
Rejestracja: 2014-11-27, 20:49
GG: 0
Moje maszyny: Silniki wsk 125 i 175
Lokalizacja: Pyrzowice woj.Śląskie
Kontaktowanie:

Re: Instalacja elektryczna i opis cewki

Post autor: ALEX7301 » 2016-02-25, 13:40

Dzięki Marko za odpowiedz.Zle trochę to opisałem i nie zrozumiale bo jak wspomniałem nie znam się.Mam akumulator i prostownik seledynowy.Tylko te dwie rzeczy wykorzystać chce.Może zaistnieć taka sytuacja że daj kiedyś chciałbym podpiąć przedni reflektor lub jakąś lampę .Czyli tak jak na schemacie chcę mieć ładowanie poprzez te dwa żółte kable i do prostownika .Z prostownika mam już stały prąd i do akumulatora.Opisałeś to w ten sposób bym od razu podłączył czerwony do cewki.Ale co z akumulatorem?Teraz może jeszcze bardziej przedstawiłem mój problem.jeśli mogę proszę o rysunek.Przepraszam za kłopot.

ALEX7301
Posty: 7
Rejestracja: 2014-11-27, 20:49
GG: 0
Moje maszyny: Silniki wsk 125 i 175
Lokalizacja: Pyrzowice woj.Śląskie
Kontaktowanie:

Re: Instalacja elektryczna i opis cewki

Post autor: ALEX7301 » 2016-02-25, 19:23

ALEX7301 pisze:Dzięki Marko za odpowiedz.Źle trochę to opisałem i nie zrozumiale bo jak wspomniałem nie znam się.Mam akumulator i prostownik seledynowy.Tylko te dwie rzeczy wykorzystać chce.Może zaistnieć taka sytuacja że daj kiedyś chciałbym podpiąć przedni reflektor lub jakąś lampę .Czyli tak jak na schemacie chcę mieć ładowanie poprzez te dwa żółte kable i do prostownika .Z prostownika mam już stały prąd i do akumulatora.Opisałeś to w ten sposób bym od razu podłączył czerwony do cewki.Ale co z akumulatorem?Teraz może jeszcze bardziej przedstawiłem mój problem.jeśli mogę proszę o rysunek.Przepraszam za kłopot.

ALEX7301
Posty: 7
Rejestracja: 2014-11-27, 20:49
GG: 0
Moje maszyny: Silniki wsk 125 i 175
Lokalizacja: Pyrzowice woj.Śląskie
Kontaktowanie:

Re: Instalacja elektryczna i opis cewki

Post autor: ALEX7301 » 2016-03-01, 18:08

Dziękuję za pomoc.Zrobiłem tak jak mi kazałeś

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości