Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Odpowiedz
dabrowskim
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-28, 01:04
Lokalizacja: HAJNÓWKA(podlaskie)
Kontaktowanie:

Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: dabrowskim » 2008-06-29, 00:48

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że nie ostatni :) Mam na imię Mateusz i mam 18 lat interesuję się fotografią .......... dobra dość o mnie bo sie rozgadałem :P a teraz przejdźmy do sedna. Mając 4,5,6 lat bawiąc się u dziadka w garażu zawsze intrygował mnie motor stojący za masą gratów, zakurzony, i niemalże niewidoczny. Widziałem tylko że jest to WSK i ma 175ccm. Minęło kilka latek ja trochę podrosłem, głównym postanowieniem wakacyjnym stało się ruszenie WSKi z miejsca, odpalenie i próba odrestaurowania. Od rozpoczęcia odkopywania motocykla z pod gratów minęło dzisiaj 6 dni :) dziś również (28 czerwca) odbyła się pierwsza jazda ponieważ udało się go odpalić :D z czego byłem bardzo zadowolony. Z obliczeń moich dziadków wynika że motocykl stał przeszło 20 lat bez używania. Ostatni raz jeździł nim mój ojciec jeszcze w technikum. Ten kawał czasu nie miał jednak większego wpływu na motocykl :) po naładowaniu nowego akumulatora, zmianie całego kranika i świecy na NGK 75 (troszkę chyba za mała) po kilku kopniakach Wiesia obudziła się zza grobu. Początkowo jej praca była niezbyt równa i strasznie dymiła ze względu na to że w gaźniku było jeszcze paliwo z przed 20 latek. Wyprowadziliśmy motocykl na leśną dróżkę i następnie mój dziadek wsiadł i odjechał :D po kilku chwilach wrócił niesamowicie ucieszony. Potem odbyła się moja jazda próbna. Motocykl nieco szarpał i ciężko było znaleźć bieg ale po chwili było super. Przyspiesza naprawdę wspaniale i ładnie sie zbiera. Wszystko byłoby cudownie gdyby nie to że Wiesia lubi sobie sie boczyć, zaraz po zgaszeniu silnika i próbie ponownego uruchomienia pokazała rogi i się nie odpaliła już do końca dnia ;/. Według mnie jest to wina zapchanego gaźnika starym paliwem i nagarem jak również problemami z instalacją elektryczną(dziadek zawsze wspomina że ten motor lubił robić różne dziwne suprajsy podczas odpalania odpalaniem a właściwie prób). Może wy mi coś doradzicie drodzy forumowicze. Interesuje mnie odrestaurowanie go a nie przeróbka na jakiegoś crosa, chopera itd. Pozdrawiam serdecznie i prezentuje motocykl:

1.Wiesia tuż przed myciem :) Jeszcze z owiewkami własnej roboty.
Obrazek
2.Wiesia na myjni
Obrazek
3.Wisława podczas wymiany kranika i czyszczeniu zbiornika (zrymowało się :) )
Obrazek
4.I jeszcze raz
Obrazek
5.Serce
Obrazek
6.Z nowym kurkiem
Obrazek
7.Już po próbnym przejeździe
Obrazek
8....
Obrazek
9.Wiesia po przejeździe, dumnie przed garażem :D
Obrazek

P.s zapomniałem dodać że Wska ma 14tysiecy przebiegu a to co widać na zdjęciach to 5 dni pracy w trakcie przerw w remoncie u dziadków ;)
Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

Awatar użytkownika
wueskajarka
Posty: 314
Rejestracja: 2007-08-01, 22:37
GG: 5298596
Lokalizacja: G O R Z Ó W
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: wueskajarka » 2008-06-29, 10:54

Pomijając to, że to nasza ulubiona marka moto na tym forum, niezła przygoda Ci się trafiła :-D
Znależć, uruchomić, jeździć i dbać ...

PS. "dabrowskim" może dopiszesz skąd jesteś, ostatnio obserwujemy masowe nieprzyznawania się forumowiczów do swojego miejsca zamieszkania. Zachęcam do uzupełniania profili, nie trzeba się tego wstydzić.
Ideą forum jest wymiana myśli oraz nierzadko spotkania "face2face" więc piszmy skąd jesteśmy, żeby rozmówcy mogli nas poznać.
Nie chcę kotka, nie chcę pieska - radość sprawi mi ... WUESKA !!

Awatar użytkownika
gabste
Posty: 709
Rejestracja: 2007-11-19, 17:43
GG: 0
Moje maszyny: wsk 175
636B 04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: gabste » 2008-06-29, 11:06

Super garbuska :] w nie najgorszym stanie a masz na nia jakies papiery???

dabrowskim
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-28, 01:04
Lokalizacja: HAJNÓWKA(podlaskie)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: dabrowskim » 2008-06-29, 12:49

Ok profil uzupełniony jestem z Hajnówki woj. Podlaskie. Co do papierów mam wszystko począwszy od wszystkich przeglądów po przez dowód rejestracyjny, kartę gwarancyjną na instrukcji z wszelkimi schematami kończąc. Schematy są duże na rozkładanych planszach gdyby potrzebny był schemat w dużej rozdzielczości to proszę się zgłaszać :)

Pozdarwiam

Awatar użytkownika
Jezus
Posty: 129
Rejestracja: 2008-03-26, 15:53
GG: 5315407
Moje maszyny: M06B1 '70
Lokalizacja: Leszno/Wroclove
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: Jezus » 2008-06-29, 13:49

Ładnie kurde, ładnie. Pozazdrościć tylko.

A tak swoją drogą, widzę że masz łądny sprzęt fotograficzny :P masz może digarta albo deviantarta? Chętnie bym zobaczył resztę zdjęć i dodał do znajomych ;)
Amen.

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: Mateusz WSK » 2008-06-29, 14:23

mmm... ładnie się prezentuje po myciu.ładnie zachowana, szparunki bardzo mi się podobają :)
który rok ? kolega kupił podobną tylko w gorszym stanie, no i z 72r. z stacyjką jak w 125, licznikiem do 100km/h,silnik Wiatra,instalacją 12V itd.
dobrze że ściągnąłeś tą owiewke i te na nogi, bo ta owiewka bardzo brzydko wyglądała :)
miłej pracy nad motorkiem, na Twoim miejscu nie malował bym jej narazie bo naprawde ładnie wygląda :), można pozazdrościć ;)
aha, fajnie że ma papierki i że nie dążysz do WT tylko w oryginalne zostajesz :)

Awatar użytkownika
soltys_16
Posty: 252
Rejestracja: 2007-07-15, 13:21
GG: 1961551
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: soltys_16 » 2008-06-30, 10:26

Witam !
Rzeczywiście super sprzęt, a i wiem po sobie jak to jest wyciągnąć coś z szopy od dziadka a potem pojechać hehe. Pozdrawiam kolejnego forumowicza z podlasia :)

Awatar użytkownika
pawel15
Posty: 1247
Rejestracja: 2007-01-31, 19:41
GG: 2782862
Moje maszyny: WSK B3 i "Kos" 1980, WSK B3 1977, WSK B1 1969
Lokalizacja: Dąbie
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: pawel15 » 2008-06-30, 13:20

Fajna przygoda z motocyklem :). I bardzo mi sie podoba taka Wiesia garbata, 4-biegowa. Chyba będę musiał sobie kiedyś sprawić taką :P. A motocykl prezentowany na fotkach także bardzo mi się podoba, najważniejsze, że masz papiery a moto jest w naprawdę dobrym stanie wizualnym i pewnie technicznym.

Awatar użytkownika
Kos
Posty: 106
Rejestracja: 2008-01-02, 14:29
GG: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: Kos » 2008-07-01, 09:43

Gratuluję wspaniałego odkrycia i talentu do fotografii :) Widzę, że nasze forum wzbogaciło się o kolejnego człowieka z pasją :) Życzę wygranych bojów z instalacją i wiele radości z jazdy :)

Pozdrawiam serdecznie,

Kos
Kos

Awatar użytkownika
Stary
Posty: 1195
Rejestracja: 2007-01-04, 12:45
GG: 3029753
Moje maszyny: Wigry 3 + Gnom.
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: Stary » 2008-07-01, 18:07

Piękna M21W2... na mojej liście zostały tylko dwa motory. SHL M11W oraz właśnie M21W2.

Fajny stan, jednak chromy są do położenia od nowa i załatw sobie oryginalną niską kierownicę. Będzie wspaniały sprzęt!

Koniecznie uaktualniaj zdjęcia z remontu. Bardzo ciekawi mnie jak będą postępować prace. Lakier na błotnikach i baku polecam zostawić - są magicy którzy robią niemal niewidoczne zaprawki, a lakier oryginalny to klasa sama dla siebie.

dabrowskim
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-28, 01:04
Lokalizacja: HAJNÓWKA(podlaskie)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: dabrowskim » 2008-07-01, 21:00

Witam ponownie! Dzięki za wiele zainteresowania i miłych słów na temat mojej Wiesi :) Dzisiaj(01.07.2008) miałem okazję zrobić ciut więcej kilometrów, a dokładniej 15 (wiem wiem że to nie wiele :D) Poprzedniego natomiast dnia(30.06.2008) podczas ładowania akumulatora zająłem się elektryką. Przemyłem wszelkie styki począwszy od przerywacza poprzez wszystkie styki w kostce. Wymieniłem bezpiecznik. Zainstalowałem filtr paliwa pomiędzy gaźnikiem, a kranikiem. Mając odkręcony gaźnik zajrzałem przyświecająca halogenem do dolotu. Nierówności jakie tam zobaczyłem nieco mnie przeraziły. Po odkręceniu 'rurki' wziąłem się za jej polerowanie wewnątrz. Postęp zaprezentuje wam na zdjęciach poniżej. Co do efektu wydaje mi sie zadowalający w każdym bądź razie jest na pewno lepiej niż standardowo a i moja dusza się raduje :D

1.Mini szlifierka i założony na niej grubszy kamień w celu zerwania osadu i nierówności.
Obrazek
2.Strona od gaźnika to samo narzędzie.
Obrazek
3.I zabawa papierem ściernym w celu zmniejszenia zarysowań i przerobieniu ich na wzdłużne ponieważ były w poprzek do przepływu.
Obrazek
4.A to moja ręka po pracy papierem z wrednym pod tym względem aluminium.
Obrazek
5.Dolot od strony gaźnika po papierze ściernym o gradacji 500.
Obrazek
6.Szlifiereczka z założonym filcem i pasta polerska.
Obrazek
7.Gotowy dolot ;) po 2h
Obrazek
8.A to wcześniej opisywany filtr(rdzą na 2 planie zajmę się później :D)
Obrazek

P.S Jezus co do digarta to nie mam na nim zbyt wiele zdjęcia ale mój login jest taki sama jak na Tym forum czyli dabrowskim

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

dabrowskim
Posty: 11
Rejestracja: 2008-06-28, 01:04
Lokalizacja: HAJNÓWKA(podlaskie)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie! WSK 175 z przed "ptasiej" serii

Post autor: dabrowskim » 2008-07-10, 23:47

Witam!

Prace trwają z udogodnień Wiesia dorobiła się Elektronicznego modułu zapłonowego. Iskra jest niesamowita po odcięciu o 2mm blaszki w świecy, nadal przeskakuje ;). Został zakupiony nowy akumulator. Niestety tym razem nie będzie zdjęć ponieważ zepsuł mi się aparat ;/

Moduł kupiony na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=391890208" target="_blank sprawdzone działa iskra jest nie wiem jak sie sprawuje w jeździe ponieważ mam zdjęty zbiornik i błotniki więc nie próbowałem. Jedyna wada modułu to wymiary naprawdę trudno go gdziekolwiek umieścić. W moim przypadku zajmuje nieco miejsca w skrzynce na narzędzia. Dla zainteresowanych którzy chcą zobaczyć ilość wolnego miejsca spróbuję zrobić czymś zdjęcie i wrzucić.

Pozdrawiam
M.D.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości