przerywa i ma problem z odpaleniem...

Odpowiedz
Jacek175
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-03, 21:35
GG: 0
Kontaktowanie:

przerywa i ma problem z odpaleniem...

Post autor: Jacek175 » 2008-07-10, 22:41

witam wszystkich, zwracam sie z wielką prośbą do Was, bo sam już nie wiem co robić, mianowicie niedawno kupiłem wsk 175 kobuz, jest to oryginał silnik jeszcze nie rozbierany, ma plomby itp. gdy go kupiłem wszystko było ok, palił, chodził po pewnym czasie gaznik sie zabrudził wiec go przeczyściłem poskładałem wszystko ok było, na drugi dzień zaczął przerywać tak jakby iskry nie było lub paliwo nie dochodziło świeca była trochę zakopcona i zalana, w tedy wsk jeszcze paliła bez problemu i w miare jechała, ale z czasem było coraz gorzej, zmieniałem jej położenie iglicy lecz świeca była albo zalana albo sucha, dziś juz ma ciężko zapalić i gdy sprawdzam iskrę to czasami jest a czasami nie, jutro kupię nowy aku bo stary jest juz do niczego i nawet ładowanie nie pomaga, poradźcie coś bo juz nie wiem co robić. z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Gracjan
Posty: 102
Rejestracja: 2008-04-28, 14:39
GG: 621142
Lokalizacja: Młodoszowice woj. opolskie
Kontaktowanie:

Re: przerywa i ma problem z odpaleniem...

Post autor: Gracjan » 2008-07-11, 15:56

Być może jest to problem z zapłonem. Możliwości jest kilka:
-może być zanieczyszczony, bądź przepalony przerywacz lub zła przerwa między jego stykami (powinna być 0,2-0,3 mm)
-przebicie z przewodu wysokiego napięcia, lub chwilowa przerwa w obwodzie (chwilowa przerwa w stacyjce)
-uszkodzony kondensator lub poluzowany
-przebicie na świecy albo zła przerwa na świecy
Ja osobiście najpierw bym sprawdził przerywacz. Jeśli jest przypalony przeczyść go drobnym pilniczkiem lub drobnoziarnistym papierem ściernym. Należy przy tym zwrócić uwagę żeby styki po przeczyszczeniu były ułożone równolegle względem siebie.

Jacek175
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-03, 21:35
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: przerywa i ma problem z odpaleniem...

Post autor: Jacek175 » 2008-07-11, 21:47

dziś nic nie robiłem bo nie miałem czasu ale kupiłem nowy aku i kondensator i bedę próbował jutro, dzięki za odp. proszę aby sie ktoś jeszcze wypowiedział, to jest moja pierwsza wsk i proszę o wyrozumiałość, wcześniej miałem kilka rometów komarków i simsona a w kobuzie jest całkiem co innego...

superjarko
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-14, 00:35
Kontaktowanie:

Re: przerywa i ma problem z odpaleniem...

Post autor: superjarko » 2008-08-27, 12:51

miałam podobny problem, kombinowałem, a raczej pchałem jak koń pod górkę - ustawiałem zapłon, kupiłem cewkę, przewód wysokiego napięcia, a nawet fajkę. W końcu dałem do wiejskiego mechaniura, okazało się, że to ten magnes w prądnicy był zwalony.

Awatar użytkownika
qwert45
Posty: 234
Rejestracja: 2007-02-22, 17:34
GG: 0
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Re: przerywa i ma problem z odpaleniem...

Post autor: qwert45 » 2008-08-28, 11:16

Ja też kupiłem kobuza z nierospolawianym silnikiem, miałem podobny przoblem. U mnie to byłe simmeringi. Na początku ok, potem coraz gorzej.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości