WSK 125 M06B3 by Ursusek

Odpowiedz
Ursusek
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 83'
Lokalizacja: (kuj-pom)
Kontaktowanie:

WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Ursusek » 2011-07-31, 21:33

Jako iż jestem na końcowych etapach prac przy mojej Wiesi chciałem się podzielić na razie dwoma zdjęciami (jutro powrzucam więcej bo muszę je zmniejszyć), muszę jeszcze typowo kosmetykę zrobić poczyścić silnik pomalować ramę, osłonę łańcucha i porobić zaprawki, podłączyć inaczej światła założyć nowy klakson, wymienić felgę tylną no i może do kompletu przednią oraz zmienić jedna lagę nieruchomą w przodzie bo jest jednak trochę krzywa... hmmm swoją drogą ktoś wie jak ją może wyprostować dużo nie ma może ze 2 mm w ostateczności albo i mniej nie mam żadnych cudów techniki w sprzęcie w garażu, ale może są jakieś proste i skuteczne sposoby...

Czekam na jakieś sugestie, oceny itd.
Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=1ESe40ZNh7I tutaj filmik wstępny do reklamy bez podkładu dźwiękowego

Wypadałoby opisać dane motocykla chociaż tak w skrócie:
Rok: 1983
Model: WSK M06B3
Motocykl posiada dokumenty, ale jeszcze nie jest zarejestrowany
Kolor: czarny pół połysk
Przebieg: 13317 km, ale będzie miał ok. 15000 bo poprzedni właściciel jeździł trochę bez linki...
Ogólnie silniczek prawie cały nowy: wał, tłok, pierścienie, cylinder, całe sprzęgło, skrzynia biegów (częściowo), łożyska FAG, simmeringi itd.
Motocykl ma nową instalacje elektryczną, akumulator, żarówki, linki itd. w sumie to co trzeba było wymienić i to tak na tyle... Jeśli jakieś pytania są do moto to proszę zdawać w temacie...
Frędzelki na kierownicy są i mi się podobają, więc zostaną w planach jest zrobić frędzle na siedzeniu coś jak w filmie "Motór"...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2011-08-01, 10:57 przez Ursusek, łącznie zmieniany 1 raz.

hartman

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: hartman » 2011-07-31, 21:50

Frędzle są straszne i ten kawałek osłony łańcucha na czerwono maźnięty :) Chyba mam gdzieś też takie lustro kanciaste jak u ciebie

Ursusek
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 83'
Lokalizacja: (kuj-pom)
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Ursusek » 2011-08-01, 10:27

Dorzucam jeszcze fotki silnika i tylu oraz przodu...
Zostało tak niewiele do zrobienia - widzę światło, widzę światło w tunelu.
Już co raz lepiej widać koniec prac motorku, czyli początkowego praktycznie wraku :D no i widać też koniec wydatków przynajmniej na jakiś okres czasu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Irek.S.

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Irek.S. » 2011-08-02, 10:22

Wywal frędzle od razu inaczej będzie bo tak o WT zachacza.
A tak to fajna.

Awatar użytkownika
Adi_CK
Posty: 77
Rejestracja: 2009-06-15, 22:59
GG: 8179492
Moje maszyny: Wueska
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Adi_CK » 2011-08-02, 10:40

Masz niejednakowe emblematy na baku. :P
Tylny chlapacz zamocuj pod błotnikiem, żeby pokrywał się z jego kształtem, bo teraz odstaje niefajnie. :/ I jak masz z tyłu, to kup też na przód. Czemu kanapę masz obitą niejednakowymi nitami? Daj wszystkie takie same, bo tak wygląda kiczowato. I przydałoby się te bębny wypolerować, wyszkiełkować albo chociaż wyczyścić.

Te frędzle też bym wypindolił. I krótką osłonkę łańcucha koniecznie dać pod kolor.

Ale i tak mi się podoba. :) Widać czas, trud i zaangażowanie. Rejestruj i śmigaj, póki pogoda pozwala na jazdę - dopieszczał będziesz zimą.

Ursusek
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 83'
Lokalizacja: (kuj-pom)
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Ursusek » 2011-08-02, 13:14

No więc po pierwsze cieszę się, że jest jakiś odzew w temacie i się wypowiadacie...
Zimą jak będzie czas itd (studia) to będę dopieszczał itd.
Muszę faktycznie podmalować miejscami, szczególnie tę osłonkę, ale z racji że nie było wcale a tę dostałem za free to założyłem... Wypada też wyczyścić i tak zrobię bo hermetyk, smary, oleje itd. się wala po silniku i ramie...
Chlapacz jest coś niewymiarowy i muszę go rozpracować jak przykręcić jak na razie tak zostanie bo nie jeżdżę, a nie chcę żeby się zgubił gdzieś ;) ... No i wiadomo z przodu też będzie
Kanapa obijana była tym co było jako że w całym mieście nie mogłem dorwać nitów to co zrobić poradziłem sobie tak, uważam że albo całą nową dam kanapę z nitami albo jakąś listwę czy coś, aby to ładnie wykończyć.
Koła zostawiam, bo muszę dać wycentrować albo nowe, więc zrobię wszystko za jednym zamachem. Frędzle mi się podobają i na razie zostaną później może je zdejmę zobaczę jak to będzie się miało do całości na końcu ...
Dziś lecę załatwić znaczek PZL na bak, aby były równe przy okazji gumy na bak i takie pierdoły....
Systematycznie będę dodawał zdjęcia i opisy z postępu prac

Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady, oceny i krytykę, dzięki której mam nadzieję będzie WSK jak najlepsza i będzie cieszyć oko nie tylko moje, ale również innych
Pozdrawiam

Ursusek
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14, 18:18
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3 83'
Lokalizacja: (kuj-pom)
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Ursusek » 2011-08-30, 14:38

Po małych poprawkach lakierniczych i po kupnie gum i emblematu wygląda następująco jak na załączonych zdjęciach... Frędzle na razie zostają...
DSC_0206a.jpg
DSC_0218a.jpg
DSC_0221a.jpg
Zostało zrobić tylko koła, a mianowicie wymienić felgi na lepsze szczególnie tylną, która jest ósemką zardzewiałą bez 1 szprychy ... A no i jakoś te nity z siedzenia zamaskować jakąś ładną listwą czy czymś <brak pomysłu> oraz oczywiście chlapacze :)

Niedługo wybywam na studia i zastanawiam się czy jej nie sprzedać w jakieś dobre ręce, bo szkoda komuś na jakieś crossy sprzedać, a wiadomo kasa się zawsze przyda...

Jeśli jakieś jeszcze rzeczy zauważycie do poprawek to piszcie śmiało chętnie przeanalizuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Skinder
Posty: 2220
Rejestracja: 2007-03-22, 15:49
Moje maszyny: Perkoz 0001
Lokalizacja: Lubicz
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Skinder » 2011-08-30, 15:14

Ma swój styl, podoba mi się. Aby chlapacze jej załatw jakieś tradycyjne i będzie wszystko. Co do sprzedaży, to już napisałem Ci co o tym myślę ;)

Awatar użytkownika
Savier
Administrator
Posty: 6351
Rejestracja: 2010-05-20, 18:47
GG: 0
Moje maszyny: Lelek '76
M21W2 '76
Gil spec. '75
Lokalizacja: Działdowo/Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: WSK 125 M06B3 by Ursusek

Post autor: Savier » 2011-08-30, 15:19

Wygląda fajnie, ale PZL wolałbym bez gumowej obwódki. :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości