WSK ORLIK

Tylko przedmioty wyjątkowe, modele unikatowe, małoseryjne. Obowiązkowo dodawanie zdjęcia przedmiotu i szerszego opisu.
Regulamin forum
Obowiązkowo w przypadku nowego wątku należy dodać do postu załącznik w postaci zdjęcia przedmiotu bądź też zrzutu strony oraz opisać przedmiot.
Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: czankete » 2013-11-06, 08:38

Koledzy tak z ciekawości ma ktoś wiedzę co i jak faktycznie jest w końcu z tym orlikiem? Bo wychodzi powoli kolejna historia owiana tajemnicą i niedomówieniami.

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: 1angel » 2013-11-06, 10:43

czankete pisze:Koledzy tak z ciekawości ma ktoś wiedzę co i jak faktycznie jest w końcu z tym orlikiem?
Trochę nie zdrowo jest się tak tym interesować moim zdaniem , nie popadajmy w paranoje . Masz zamiar jeździć do właściciela i kontrolować czy nic złego mu nie robi czy co ?
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: czankete » 2013-11-06, 12:09

1angel pisze:Trochę nie zdrowo jest się tak tym interesować moim zdaniem , nie popadajmy w paranoje . Masz zamiar jeździć do właściciela i kontrolować czy nic złego mu nie robi czy co ?
Yyy, niezdrowo?? Masz zamiar dać mi w pysk czy o coś innego Ci chodzi? :lol: :lol: Po prostu grzecznie zapytałem w temacie orlika, ponieważ widzę go kolejny raz wystawionego w ogłoszeniu i zainteresowało mnie czy aktualnie należy lub będzie należeć do kogoś z forum. Później przeczytałem kilka ostatnich odpowiedzi, z których sam przyznasz treść odnosi się nie do orlika a do jego właściciela (nie wiem tylko czy obecnego czy byłego) więc w ostatnim poście jeszcze raz zapytałem o jego losy - ot i wszystko. :P
I to było niezdrowe Twoim zdaniem ? Paranoja? Od razu u każdego dopatrujesz się swoich dolegliwości? :lol:

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: JueS » 2013-11-06, 13:49

Już napisałem ale jeśli ktoś ma wątpliwości to proszę bardzo. W swoim czasie będzie więcej zdjęć ale jak jest duże zainteresowanie to zrobię oddzielny wątek. W każdym razie zachęcam do czytania wątku o Sokole, tam w miarę na bieżąco pisze co remontujemy:

viewtopic.php?f=120&p=557046#p557046
JueS WSK M30 Orlik.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: czankete » 2013-11-06, 14:31

JueS pisze:Już napisałem ale jeśli ktoś ma wątpliwości to proszę bardzo. W swoim czasie będzie więcej zdjęć ale jak jest duże zainteresowanie to zrobię oddzielny wątek.
JueS będzie robiony na tip top kompleksowo od podstaw czy też zostaje coś w ori? W sumie wygląda na bardzo ładnie zachowanego, aż było by mi szkoda ruszać. :-|
Lewa pokrywa silnika jest już jednolicie czarna, wcześniej na fotach były widoczne odbarwienia - to było czymś tylko zachlapane czy była podrapana?

Awatar użytkownika
JueS
Posty: 266
Rejestracja: 2009-07-14, 13:44
GG: 0
Moje maszyny: kolekcja 100+ motocykli =)
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: JueS » 2013-11-06, 16:21

WSK M30... bo właściwie nie wiem czy poprawnie powinno nazywać się ją Orlikiem -nigdzie nie znalazłem informacji czy model, który wszedł do produkcji (w sumie bardzo krótkiej serii) był gdzieś nazwany oficjalnie Orlikiem. Motocykl posiada dowód rejestracyjny i tutaj można zadać kilka ciekawych pytań odnośnie wprowadzenia tego modelu na rynek.
W każdym razie ten egzemplarz jest szykowany pod sesję zdjęciową i w takim układzie poprawiliśmy przednie zawieszenie, duża część chromów została odnowiona. Jak na razie pomalowane zostały kapy i półki przedniego zawieszenia. Mam nadzieję odebrać w ciągu tygodnia blachy (błotniki, bak) z nowym lakierem.
Co do reszty: z silnikiem był duży problem aby go odpalić ale w końcu się udało i ładnie chodzi, jedynie co pozostaje do poprawienia to mechanizm startera. Czego na pewno nie będę ruszał to rama ze względu na ładnie zachowaną w oryginale instalacje.
Kupię do kolekcji: polskie motocykle sportowe, motocykle sprzed 1945 slaaneshad@o2.pl

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: czankete » 2013-11-06, 16:51

No to po złożeniu będzie ładna sztuka ;-) Podoba mi się silnik, fajna zwarta konstrukcja.
JueS pisze:z silnikiem był duży problem aby go odpalić ale w końcu się udało i ładnie chodzi, jedynie co pozostaje do poprawienia to mechanizm startera.
Będę czekał aż założysz osobny temat do tego egzemplarza ale powiedz mi jeszcze jaki ma przebieg - silnik będzie wymagał jakiejś ingerencji (oprócz startera), coś kwalifikuje się do wymiany? Rozumiem, że silnika nie rozpoławiałeś ale miałeś okazję zajrzeć pod pokrywy silnika - wykorzystane są podzespoły z wcześniejszych modeli czy jest to zupełnie inna konstrukcja? ;-)

Awatar użytkownika
Garry1
Posty: 395
Rejestracja: 2011-12-27, 15:54
GG: 7047182
Moje maszyny: Wsk 125
Ogar 200
Komar mr230
Honda mb8
dt 80 mx
sr2
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: Garry1 » 2013-11-06, 21:13

Wał, zapłon, cylinder i reszta z "góry" silnika jest identyczna co w 059/060.
Sprzęgło, zupelnie inna konstrukcja, przniesienie pierwotne na przekładni zębatej o zębach śrubowych(zdecydowanie wyciszyło ten silnik). Co głębiej, jeszcze nie wiemy.
-spawaki
-króćce/membrany
-toczenie, spawanie ALUMINIUM
http://www.bikepics.com/members/garry1/

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: 1angel » 2013-11-06, 21:32

czankete pisze:Później przeczytałem kilka ostatnich odpowiedzi, z których sam przyznasz treść odnosi się nie do orlika a do jego właściciela (nie wiem tylko czy obecnego czy byłego) więc w ostatnim poście jeszcze raz zapytałem o jego losy - ot i wszystko.
Na przyszłość , najpierw czytaj poprzednie posty ze zrozumieniem a później pisz , zamiast się podniecać .
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: czankete » 2013-11-06, 22:33

Garry1 pisze:Sprzęgło, zupelnie inna konstrukcja, przniesienie pierwotne na przekładni zębatej o zębach śrubowych(zdecydowanie wyciszyło ten silnik).
Garry1 a dysponujesz może jakimiś fotkami przekładni i sprzęgła z bliska - byłbym wdzięczny za podesłanie, potrzebuję je jedynie dla siebie do celów porównawczych ;-)
1angel pisze:
czankete pisze:Na przyszłość , najpierw czytaj poprzednie posty ze zrozumieniem a później pisz , zamiast się podniecać .
Bez urazy ale to raczej Ty nie przeczytałeś wcześniejszych wypowiedzi ze zrozumieniem i wtrąciłeś się wypisując nic nie wnoszące do tematu orlika bzdury. Teraz zamiast paranoi zarzucasz mi, że się podniecam?? :lol: :lol: Ochłoń i wyluzuj.... ;-)

Awatar użytkownika
Garry1
Posty: 395
Rejestracja: 2011-12-27, 15:54
GG: 7047182
Moje maszyny: Wsk 125
Ogar 200
Komar mr230
Honda mb8
dt 80 mx
sr2
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontaktowanie:

Re: WSK ORLIK

Post autor: Garry1 » 2013-11-06, 22:53

Nie mam zdjęć.
-spawaki
-króćce/membrany
-toczenie, spawanie ALUMINIUM
http://www.bikepics.com/members/garry1/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości