Kask do 400zł

czyli rozmowy o wszystkim
noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 12:01

Agv k3
To co napisałeś mają wszystkie.
Noszę okulary także wątpię żebym blendę zmieścił.Poza tym czytałem że osłabia strasznie kask.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: czankete » 2014-01-25, 12:49

noname pisze:Noszę okulary także wątpię żebym blendę zmieścił.
Nie rozumiem? To przymierzałeś jakiś konkretny kask z blendą mając okulary na nosie i miałeś z tym problem czy wątpisz bo tak Ci się wydaje? :P Jeżeli musisz mieć okulary do jazdy to jak dla mnie ważnym kryterium wyboru kasku jest wygoda przy jego użytkowaniu - zatem w tym momencie zrezygnowałbym z integrala na rzecz szczęki. Ja też latam w okularach wożąc na głowie szczękowca n103 z blendą i nie mam problemu z miejscem na okulary. :lol:
noname pisze:Poza tym czytałem że osłabia strasznie kask.
Hmmm, ale tylko gdzieś czytałeś, czy po prostu miałeś w rękach i oglądałeś jak wygląda kask z dodatkową ruchomą blendą? ;-)

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 13:11

Musi być integral ;-)
Przymierzałem jakiegoś Box'a kolegi z blendą i wtedy mi przeszkadzała.
Miałem w rękach kilka kasków z blendą,nie każdy zakładałem,ale na logikę pusta przestrzeń w której chowa się blenda osłabia skorupę.

Awatar użytkownika
MajkelCIN
Posty: 455
Rejestracja: 2013-06-27, 10:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 59' XJr 1300 01'
Gnom 5.?
Lokalizacja: Cinowo
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: MajkelCIN » 2014-01-25, 13:22

Jak nosisz paczałki to integral odpada, prędzej połamiesz sobie oprawki, jak stwierdzisz na sobie osłabiające działanie blendy. Tylko szczęka. A dobra szczęka już nie kosztuje 400zł.

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 13:29

Znam kilka osób które jeżdżą z okularami w integralach i mówią że nie przeszkadza,jedyne co jest uciążliwe to to że do każdego założenia,zdjęcia kasku trzeba ściągać okulary.

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: czankete » 2014-01-25, 13:59

Integral + okulary + wożenie drugiej szybki? Hmmm, niepraktyczne ale... Twój wybór .
Zanim się przyzwyczaisz to z paręnaście razy ściągniesz okulary z kaskiem. Jeżeli nie będą to parokilometrowe niedzielne przejażdżki tylko zamierzasz aktywnie korzystać z motocykla a warunkiem tego jest, że przez cały czas musisz nosić okulary to prędzej czy później przesiądziesz się na "szczękę". :lol:

Hmmm, nie wiem jaki kask z blendą , który przymierzałeś ma Twój kolega ale producenci przyzwoitych kasków nie dyskryminują okularników. Pomijając ten fakt wierz mi też, że żaden z nich nie pozwoliłby sobie na to by kosztem blendy przeciwsłonecznej osłabić konstrukcję kasku. Przyjrzyj się dokładnie wykonaniu mechanizmu blendy w markowych kaskach a przekonasz się, że "pusta przestrzeń" jak to nazwałeś to jedynie szczelina. Na logikę jak napisałeś w tej kwestii niestety nie przekonałeś mnie. ;-)

Jak zwracasz uwagę na bezpieczeństwo to weż też pod uwagę, że dobra blenda z filtrem a nie kawałek przyciemnionego plastiku jaki jest w tanich kaskach to także ważny element poprawiający bezpieczeństwo. W dzień o zmiennej pogodzie - przy różnym natężeniu nasłoneczniena lub zmianie kierunku jazdy, gdy nagle zaczyna dokuczać Ci słońce wystarczy jeden ruch by opuścić blendę i dalej cieszyć się jazdą... w integralu zaczynasz opuszczać głowę, mróżyć oczy i zastanawiać się czy gdzie zjechać i zmienić szybkę.

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 14:16

Wszystkiego mieć nie można ;-)
Temat okularów zostawmy w spokoju,może pomyślę nad soczewkami w przyszłości.
Co do blendy to może to i dobra sprawa,ale za tą cenę wolę mieć prosty kask który będzie chronił głowę przy wypadku niż kask z blendą który bd ciężki,ciepły,głośny i który pęknie przy uderzeniu.Według mnie blendy,szczęki itp to od wyższej kwoty.Nie wiem czy w miarę jasno napisałem to o co mi chodzi :-)

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: czankete » 2014-01-25, 14:23

noname pisze: Temat okularów zostawmy w spokoju,może pomyślę nad soczewkami w przyszłości.
....yyyy - dobrze zrozumiałem - soczewki na motocykl??? :lol:

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 14:30

Tak,w czym przeszkadzają ?

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: czankete » 2014-01-25, 14:32

....w jeździe motocyklem ;-)

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 14:33

Dokładniej ?

Awatar użytkownika
MajkelCIN
Posty: 455
Rejestracja: 2013-06-27, 10:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 59' XJr 1300 01'
Gnom 5.?
Lokalizacja: Cinowo
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: MajkelCIN » 2014-01-25, 14:39

Nie ma kasków za ciepłych i za głośnych, są po prostu kaski ze złą wentylacją.
Każdy kask powyżej powiedzmy 120km/h staje się głośny.
Ciepły kask- metoda na głoda to dobry pinlock i kominiara. Zalety "ciepłego" hałera docenisz w zimniejsze dni, lecz może przeszkadzać parująca szybka ale na to jest właśnie pinlock. Za to w lato otwierasz otworki wentylowe i zapierdzielasz :) .
Co do okularów mam również wbite w prawko ale na szczęście nie muszę w nich jeździć :) . Moja wada nie ogranicza mi widzenia bliższego czy dalszego :). Chociaż kiedyś próbowałem jeździć w paczałach w kasku Tornado, było to z 15 lat temu i połamałem jedne....

Awatar użytkownika
czankete
Posty: 1301
Rejestracja: 2013-09-26, 10:08
GG: 0
Moje maszyny: WSK, WFM, SHL i inne
Lokalizacja: Köpingebro - Sweden
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: czankete » 2014-01-25, 14:45

noname pisze:Dokładniej ?
....bo podczas jazdy motocyklem choćbym nie wiem jaki dobry był kask to oczy "wysychają" w ekspresowym tempie, co za tym idzie szczególnie w cieplejsze dni masz co kilkadziesiąt kilometrów wracający problem i przymusowy postój. Pomijam już z oczywistych względów związaną z tym kwestię higieny przy aplikacji soczewek, gdzieś po trasie na przydrożnym parkingu, czy w kurzu na poboczu. Zatem osobiście odradzam ;-) .

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 14:48

Nie zrozumieliśmy się.
Chodzi o to że kask który ma mniej bajerów jest na pewno tańszy i prostszy w wykonaniu,reasumując kask bez blendy za 400zł będzie lepszy,solidniejszy niż kask z blendą za tą samą kwotę.
czankete
Trochę racji masz,ale patrzyłem na różnych forach nawet off-roadowych i ludzie latają w soczewkach i są bardziej polecane od okularów do jazdy na moto :-)

Awatar użytkownika
AndrzejJ
Posty: 389
Rejestracja: 2013-05-19, 13:14
GG: 0
Moje maszyny: VF750 '83
ZX6R '97
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: AndrzejJ » 2014-01-25, 20:14

http://allegro.pl/kaski-caberg-v2r-2-sz ... 20062.html
5 gwiazdek w sharpie+blenda, w miarę wygodny i lekki, okulary mieszczą się pod blendą, odchodzi problem z wymianą szybki na przyciemnianą, pewnie dało by się dogadać z gościem żeby sprzedał jeden.
http://allegro.pl/kask-caberg-v2r-i3910225742.html
Praktycznie nie używany.
Z tą ceną to różnie jest, pewnie sam koszt wyprodukowania to 20% ceny jak nie mniej.

auriol77
Posty: 640
Rejestracja: 2012-04-17, 19:45
GG: 0
Moje maszyny: swidnik
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: auriol77 » 2014-01-25, 21:36

Każdy chciałby ubiór z najwyższej póki ,ale jeździ w tym na co go stać i stara się wybrać towar najwyższej jakości w możliwie niskiej cenie. Nie oszukujmy się ale nawet najwyższej klasy ubiór chroni motocyklistę tylko w specyficznych sytuacjach i przy niskich prędkościach. Uderzenie ciałem w barierę, samochód powyżej 50km/h i tak zwykle kończy się śmiercią albo trwałym kalcetwem i nawet airoh i dainese nic nie pomoże. Jak czytam wpisy o tym, że ciężko głową ruszyć powyżej 160km/h czy szumi przy 180 to się zastanawiam gdzie tu logika.

noname
Posty: 23
Rejestracja: 2013-03-31, 22:23
GG: 0
Moje maszyny: Wsk 125 b3
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: noname » 2014-01-25, 21:37

Miało być 350 jest 400 a tu 500 ;-) nie przesadzajmy.

Awatar użytkownika
MajkelCIN
Posty: 455
Rejestracja: 2013-06-27, 10:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 59' XJr 1300 01'
Gnom 5.?
Lokalizacja: Cinowo
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: MajkelCIN » 2014-01-25, 23:05

auriol77 kto mówi, że te prędkości były osiągane w Polsce :-D , po za tym był to przykład porównujący aerodynamikę LS2 i Shoeia, no ale jak ktoś widzi w tym jakieś niestworzone rzeczy to już jego sprawa. Fakt faktem jest, że AndrzejJ wcześniej przytoczył testy Sharpa, które mają się tak do bezpieczeństwa, które opisujesz, jak medale konkursowe piwopodobnego trunku o nazwie Tyskie :] .

Każdy kupuje to, na co go stać tego nie zmienimy, lecz również każdy w końcu dojdzie do tego, że kupi towar z najwyższej półki typu Bell, Shoei, Airoh, Dainese.... więc pisałem o polowaniu na wyprzedaże, gdyż czasami idzie wyrwać coś naprawdę fajnego w dobrych $$.

Widziałem, jak kumpel wyrżnął się w Bieszczadach, w okolicach Soliny, pojechał winklować. Był tak twardy, że żal mu było motocykla(R6) pokiereszować, wiesz co zrobił? Szorował po asfalcie z motocyklem na sobie, myślisz, że w zwykłych dżinsach i "Adidasach" dałby radę? Wątpię. Zrobił to w kombiku przytoczonego przez Ciebie Dainese, który kosztował faktyczne ponad 3 wypłaty w Polsce, nie te statystyczne. Na szczęście nie powtórzył tego ekscesu już więcej razy, gdyż było to niemądre, zaś pomyślał, że coś mogło nadjechać z przeciwka.... motocykl ze strat zaliczył złamaną klamkę oraz oberwany migacz, On strat zero. Kupił sobie cały ubiór, gdy z 2 lata wcześniej na którymś ze zlotów w PL wyrżnął się, podczas konkursowego latania na kole, miał ubrane dżinsy, kask za 300zł i buty "Adasie". Zabija nie prędkość a nagłe jej wyhamowanie.

Edit, żeby nie było, że bronię wyższej półki. Przypomniałem sobie jak lata świetlne temu, gdy jeździło się na simsonkach, ogarach i innych PRLach. Kaski wtedy były Tornado, Dragony i inne wynalazki. Funfel jechał przed nami simkiem i na zakręcie się wywalił, droga asfaltowa, kasku nie miął nawet zapiętego, a miał jakiś wynalazek i też głowę miał całą, lecz hałer nadawał się do śmieci, prędkość 20-30km/h..... dżinsy, trampki.... kiedyś wszystko było lepsze :) .

Ja lubię dalsze wypady i przerabiałem nie tylko kaski w trudnych, dziwnych warunkach jak na daną porę roku, ale i buty, spodnie, tutaj można by było podyskutować :-D :zdrowko: .

Awatar użytkownika
AndrzejJ
Posty: 389
Rejestracja: 2013-05-19, 13:14
GG: 0
Moje maszyny: VF750 '83
ZX6R '97
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontaktowanie:

Re: Kask do 400zł

Post autor: AndrzejJ » 2014-01-26, 01:24

500zł to cena za dwa używane kaski(trzeba by było zagadać ze sprzedającym, a nuż sprzeda jeden), za 600 można kupić nowy.

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Kask do 400zł

Post autor: daroohd » 2014-01-26, 11:47

Panowie
Blenda w moim Lazerku na pewno nie przeszkadza w jeździe w okularach jak ja spuszczam nie dotyka mi nosa jest blisko szynki i na pewno skorupa w kasku z blenda jak i bez jest taka sama dochodzą jedynie mocowania tej blendy.
Jeśli kask kupimy na miarę swojej głowy dolega równo i pasuje na nasza głowę bo nie każdy spasi ma być jak garnitur nie mieć luzów ze cały nam chodzi na głowie i kupuje sie taki ze lekko ciśnie nie jest z luzem bo sie dopasuje(dogniecie środek) do naszej głowy i robi sie w sam raz, ja bym nie kupił używanego kasku wypoconego nie wiem po kim itd kto ma uszy większe niż nasze wyciśnięte w wyściółce kasku w innym miejscu i potem mamy głośny kask.
Co do opini o k3 masz tu linka

http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... oduktu=129

jak chcesz dobry kask i nie chcesz wydać masę kasy zobacz ten
test 5 gwiazdek
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/lazer-lz6
ja kupiłem ten model lazer lz6 w 2000r przejechałem na nim jak pisałem z 50 000 tys km i szybkę mam jeszcze oryginalna
w 2000 r kosztował parę stówek teraz to już grosze na allegro po 199 jest pełno nówek.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości