Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

czyli rozmowy o wszystkim
Odpowiedz
franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: franq87 » 2015-02-04, 20:07

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć olej do mieszanki Mixol S z lat '80 zamieszczam kilka zdjęć. Można sobie porównać z dzisiejszym.
Kilka ciekawych rzeczy, które można zauważyć:
-jest nieco gęstszy od dzisiejszego
-posiada specyficzny ,przyjemny zapach(jak dla mnie)
-barwa bardzo ciemna, jednak inne oleje z tamtego okresu mają podobną( co świadczy o znacznym postępie w branży olejowej)
-miesza się z paliwem, jednak gorzej od współczesnego, w odstępie czasu nie odwarstwia się od paliwa
-spaliny nie są bardzo zadymione, wbrew pozorom mają przyjemny zapach (znam o wiele bardziej smrodzące i kopcące oleje np SIL-OIL )
Jak widać kiedyś motocykle łatwo nie miały.
Gdyby ktoś posiadał taki olej lub w starszej butelce, a miał go spożytkować do smarowania łańcucha ,chętnie odkupię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
guziec583
Posty: 243
Rejestracja: 2013-02-25, 18:29
GG: 0
Moje maszyny: Shl M11W
Wsk M06B3
M06B3
Romet Pony
ogar 200
Honda Dominator
Lokalizacja: Olecko
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: guziec583 » 2015-02-05, 02:47

czyli ten współczesny mixol to dla starych motocykli w sam raz :)
[*]Kupię stare motocykle i części[/color] [/b] ( MZ , WSK , WFM , ROMET ) okolice Olecka , Suwałk, Ełku

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: daroohd » 2015-02-05, 09:02

na oko różnica bardzo duża. Kolor jak ciemne piwko ;)

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: jannex » 2015-02-05, 12:27

Porównanie oleju współcześnie produkowanego z produkowanym 30 lat temu nie ma sensu. Choćby dlatego, że ten drugi ma 30 lat i nie masz gwarancji czy nie zaszły w nim jakieś reakcje erozyjne. Trzeba by go zabrać do analizy, sprawdzić poziom Ph, stężenie siarki, węgla itd...

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: Mateusz WSK » 2015-02-05, 15:42

jannex pisze:Porównanie oleju współcześnie produkowanego z produkowanym 30 lat temu nie ma sensu. Choćby dlatego, że ten drugi ma 30 lat i nie masz gwarancji czy nie zaszły w nim jakieś reakcje erozyjne. Trzeba by go zabrać do analizy, sprawdzić poziom Ph, stężenie siarki, węgla itd...
Franq87 porównał olej organoleptyczne w domowych warunkach, dla własnego widzi mi się ale oczywiście hejt musi się posypać. Przecież on nie ma zamiaru go używać. Proponuję wszystkie części sprawdzać rentgenami czy mają odpowiednią strukturę itp skoro wszystko ma być tak pięknie :)

bartosz1907
Posty: 167
Rejestracja: 2011-10-18, 20:46
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06-150
Lokalizacja: Swoszowice
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: bartosz1907 » 2015-02-05, 16:11

Mateusz WSK pisze:Franq87 porównał olej organoleptyczne w domowych warunkach
"Organoleptyka - metoda badawcza polegająca na sprawdzeniu właściwości badanego obiektu za pomocą zmysłów.

Metoda organoleptyczna jest metodą bazująca na zmysłach:

wzrokowym;
węchowym;
smakowym;
słuchowym;
dotykowym."

Przciez pisałem wyraźnie że badanie które zrobił Franq87 nie jest kompletne a ty piszesz że to jakiś hejt :lol:

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: Mateusz WSK » 2015-02-05, 16:21

bartosz1907 pisze:
Mateusz WSK pisze:Franq87 porównał olej organoleptyczne w domowych warunkach
"Organoleptyka - metoda badawcza polegająca na sprawdzeniu właściwości badanego obiektu za pomocą zmysłów.

Metoda organoleptyczna jest metodą bazująca na zmysłach:

wzrokowym;
węchowym;
smakowym;
słuchowym;
dotykowym."

Przciez pisałem wyraźnie że badanie które zrobił Franq87 nie jest kompletne a ty piszesz że to jakiś hejt :lol:
Może przeczytaj jeszcze raz do czyjej wypowiedzi się odniosłem.

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: franq87 » 2015-02-05, 20:59

bartosz1907 pisze:skoro już wąchałeś spaliny to napisz jeszcze który olej lepiej smakuje :razz: ( wtedy porównanie będzie jeszcze bardziej miarodajne :lol: )
Pomimo, że już drugi raz sprawiasz na mnie wrażenie kretyna odniosę się do Twojej wypowiedzi. Zamieściłem to porównanie dla osób, które ciekawi jaki kiedyś był np. olej. Zapewnie nie umiesz tego pojąć jednak niektórych takie rzeczy interesują. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania, ba wręcz jeżeli masz pisać tak kretyńskie wypowiedzi doprawdy zdrowiej będzie dla Twojego wizerunku, jeżeli zachowasz je między uszami.
Mateusz WSK użytkownik bartosz1907 chciał po prostu zaistnieć w środowisku tą wypowiedzią, dlatego myslał, że z tym hejtem do niego się odnosisz. Widać ,że taki mądry jak i spostrzegawczy.
jannex zapewne masz sporo racji, jednak jest to porównanie a nie doświadczenie i to głównie wizualne. Mixol 30 lat temu miał taki sam kolor jak ten na zdjęciu, nie dodawał bym zdjęcia tego oleju, gdybym zauważył, że coś się z nim stało.

bartosz1907
Posty: 167
Rejestracja: 2011-10-18, 20:46
GG: 0
Moje maszyny: wsk m06-150
Lokalizacja: Swoszowice
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: bartosz1907 » 2015-02-05, 22:14

Franq87 - mogą ci się nie podobać moje wpisy ale nie masz ani powodu ani prawa mnie publicznie obrażać.

masz 24 godziny na przeprosiny tutaj w tej samej formie.

Jeżeli tego nie zrobisz przekonasz się że nick internetowy nie chroni przed odpowiedzialnością prawną za naruszenie dóbr osobistych

Do administratorów forum, w związku z jaskrawym naruszeniem regulaminu tego forum mam prośbę o zarchiwizowanie tego wątku i podjęcie stosownych kroków aby nie dochodziło do tego typu wybryków w przyszłości

franq87
Posty: 1096
Rejestracja: 2012-11-05, 20:52
GG: 0
Moje maszyny: KILKA ŚWIDNIKÓW, RESZTA NIEWAŻNA
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: franq87 » 2015-02-05, 22:33

Ależ dlaczego mam Cię przepraszać? Wyśmiewasz moje posty(nie pierwszy raz), więc miej pretensje do siebie że sprawiłeś na mnie takie wrażenie. Nie nazwałem Cię kretynem napisałem jedynie ,że takie na mnie sprawiłeś wrażenie. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
BikerDS
Sponsor
Posty: 743
Rejestracja: 2013-07-17, 07:44
GG: 4533379
Moje maszyny: WSK M06B3 1977
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: BikerDS » 2015-02-05, 23:01

Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz WSK
Posty: 1730
Rejestracja: 2008-02-11, 21:47
GG: 514342
Moje maszyny: 175 Kobuz 82r, B3 78r, Pannonia TLF 250 61r.
Lokalizacja: Wiązownica (Podkarpackie) RJA
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: Mateusz WSK » 2015-02-06, 00:25

bartosz1907 pisze:Franq87 - mogą ci się nie podobać moje wpisy ale nie masz ani powodu ani prawa mnie publicznie obrażać.

masz 24 godziny na przeprosiny tutaj w tej samej formie.

Jeżeli tego nie zrobisz przekonasz się że nick internetowy nie chroni przed odpowiedzialnością prawną za naruszenie dóbr osobistych

Do administratorów forum, w związku z jaskrawym naruszeniem regulaminu tego forum mam prośbę o zarchiwizowanie tego wątku i podjęcie stosownych kroków aby nie dochodziło do tego typu wybryków w przyszłości
Weź się człowieku nie błaźnij. Tak się składa, że rozmawiałem kilka razy na żywo z kolegą Franq87 i nie znam nikogo, kto ma taką wiedzę na temat silników montowanych w wueskach i innych polskich motocyklach. Podejrzewam, że 98% forumowiczów nie ma takiej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Jak chcesz kapować to cofnij się przynajmniej o te 20 lat wstecz, wtedy ponoć było to modne i nawet niestety znam takich kapusiów...
Szukasz poklasku ? Co tym swoim wpisem chcesz pokazać ? Franq87 nawet nic nie odniós się w swoich postach do Twojej osoby, to Ty się czepiasz i szukasz nie wiadomo czego.

Awatar użytkownika
Sebastian440
Administrator
Posty: 1960
Rejestracja: 2007-01-02, 00:48
Moje maszyny: .
www.mr16bp.blogspot.com
Lokalizacja: Thorn Kupie polskie motocykle sportowe seba440t2@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: Sebastian440 » 2015-02-06, 01:23

bartosz1907 pisze:Do administratorów forum, w związku z jaskrawym naruszeniem regulaminu tego forum mam prośbę o zarchiwizowanie tego wątku i podjęcie stosownych kroków aby nie dochodziło do tego typu wybryków w przyszłości
Witam.
A co ja mam archiwizować. Potrzebujesz to sobie to zarchiwizuj i wykorzystaj, mi nic do tego. NIewidze nigdzie by cie obrażono. Widzę, że wyśmiewasz chłopaka za to, że chce mu się coś konstruktywnego napisać i pokazać osobą mniej doświadczonym lub nie znającym mixolu (nie każdy ma 40 lat). Czekam na twoje podjęte kroki. Ba. Takich miliśmy już mieś założonych kilka, bo nie kasuje co niektórych postów w których jeden zwyzywał drugiego. Powiem wprost. Ma być porządek, a zaczyna się robić syf. Wytłumaczcie to sobie na pw. Tu zaraz bardzo szybko to się skończy.

ps. Jak to jest, że jak napisze się coś innego niż reszta i wykaże jakąkolwiek wiedzą to zaraz trzeba mu wytknąć każdy szczegół lub mały błąd ?
Kupię polskie motocykle sportowe, kontakt: seba440t2@wp.pl
http://www.mr16bp.blogspot.com ®

Awatar użytkownika
daroohd
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-06-03, 18:58
GG: 0
Moje maszyny: Wsk Lelek.
Lokalizacja: Skała

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: daroohd » 2015-02-06, 10:06

Panowie zanim zaczniecie jechać po koledze " franq87 "
musicie zacząć uważnie czytać.

post ma tytuł "Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)"
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć olej do mieszanki Mixol S z lat '80 zamieszczam kilka zdjęć. Można sobie porównać z dzisiejszym.
"barwa bardzo ciemna, jednak inne oleje z tamtego okresu mają podobną( co świadczy o znacznym postępie w branży olejowej)"

Kolega " franq87 " chciał pokazać na forum jak kiedyś miały ciężko motorki i co się lało do benzynki , jak co po niektórych w tym poście jeszcze na świecie nie było.

Nie wiem za co ma przepraszać użytkownika " bartosz1907 " sam powinieneś go przeprosić za idiotyczne proponowanie smakowania mieszanki, jak chcesz poznać smak poproś kolegę aby ci wysłał troszkę to sprawdzisz i dopiszesz w poście swoje spostrzeżenia. Kolega chciał pokazać na forum coś ciekawego a wyszło jak wyszło. Zawsze sie znajdzie taki co swojego nic nie wymyśli a jedyne co umie to krytykować innych.

fenq
Posty: 139
Rejestracja: 2014-07-15, 07:17
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125 82r
Lokalizacja: POLSKA, PODKARPACIE
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: fenq » 2015-02-06, 10:42

daroohd pisze:(...)Kolega chciał pokazać na forum coś ciekawego a wyszło jak wyszło. Zawsze sie znajdzie taki co swojego nic nie wymyśli a jedyne co umie to krytykować innych.
Chciał pokazać i pokazał. Jak dla mnie udało mu się to. Mi się to spodobało przynajmniej osoba dodaje posta z czymś ciekawym a to się ceni. ;-)

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: zmyngut » 2015-02-06, 12:24

Można coś na temat? ;D
Mixol "z epoki" mimo, że ciemny i tak wygląda bardzo porządnie jeśli porówna się go z tym czymś nalewanym z dozownika na stacjach CPN- nalewał pan do miarki i lał do bańki, potem trzeba było sobie samemu wymieszać. Szkoda, że człowiek nie pomyślał żeby próbkę tego czegoś nazywanego olejem nie zachować "ku przestrodze". Podobno był to lux 10- nijak mający się do dzisiejszego oleju o tej nazwie. To prawda, że wszystkie ówczesne oleje były ciemne- hipol był jeszcze ciemniejszy. Zresztą każdy z nas mając stary cylinder w rękach widział efekty lania tych olejów- w ilościach dowolnych i wg "widzimisię" panów pracujących na stacjach benzynowych- nagaru tam jest sporo- niebiesko za dwusuwem było oj było. Jedno trzeba przyznać- nie zacierało się czyli smarował.
Jeżeli chodzi o zapach- ja bym go określił na "specyficzny"- nie wiem jak go inaczej określić- to trzeba po prostu powąchać. Jedno co mogę powiedzieć- spaliny pachniały o wiele przyjemniej niż te z niektórych dzisiejszych olejów ale jest to tylko moja subiektywna ocena (nazywam to zapach dzieciństwa ;-) ). Ja używam dzisiejszego mixolu i bardzo go sobie chwalę- dla mnie zostawia on mniej nagaru niż to różowe nazywane półsyntetykiem.

jannex
Posty: 665
Rejestracja: 2008-09-28, 10:33
GG: 0
Kontaktowanie:

Re: Mixol S z epoki -porównanie z obecnym( zdjęcia)

Post autor: jannex » 2015-02-06, 17:13

Są ciemne ponieważ zawierają grafit, który dobrze smaruje, jednak równie dobrze się pali i osadza wszędzie gdzie nie trzeba. ;-)
Próbowałem załatwić możliwość analizy i byłoby wiadomo czarno na białym czym się różnią jednak nie da rasy :-/

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości