Strona 1 z 1

Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-07, 19:30
autor: ronal
Siema wszytkim! :)
To moja pierwsza wiadomość na tym forum, zalogowałem się kilka dni temu i od tamtego czasu często was czytam. Nazywam się Paweł i nie mam jeszcze WSKi, ale chciałbym coś kupić przed latem. Mój kolega ma WSK 175, robi jej teraz remont silnika i czasem mu pomagam. Ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać, co by dało, gdyby zmienić zębatkę na wale - tą, po której chodzi łańcuszek sprzęgłowy. Gdyby dać większą lub mniejszą - jak wpłynęło by to na osiągi silnika? Kolegi tata pracuje w firmie, gdzie można by takie zębatki dorobić, ale nie wiemy, czy jest sens. Co o tym sądzicie?

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-08, 19:18
autor: kacpersm
nie. Łancuszek sprzęgła wtedy będzie za luźny.

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-08, 19:29
autor: Adrian.
Skracasz łańcuszek sprzęgłowy i nie bedzie luźny... Tylko ciężko dorobić zębatkę pod taki wymiar żeby łańcuch idealnie pasował , bo po skróceniu 2 ogniwa trzeba odjąć.

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-08, 22:19
autor: ronal
Hej,
Oczywiście ze zmianą zębatki trzeba skrócić/wydłużyć lańcuszek. Ale czy taka zmiana w jakiś sposób wpłynie na osiągi silnika?
Dzisiaj rozmawialiśmy z kolegą, że w sumie to moglibysmy dorobić rownież koło pod koszem. Koła można by dorobić pod jakiś typowy łańcuch. tylko czy to w ogóle ma sens? coś się zmieni w osiągach?

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-08, 22:47
autor: kacpersm
Zmieni to przeniesienie mocy i momentu obrotowego...Szkoda zachodu, już lepiej założyć mniejszą zębatkę zdawczą.

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-08, 22:51
autor: Alien
Przełożeń bym nie zmieniał, ale jak najbardziej fajnie było by mieć zestaw zębatek pod markowy łańcuch rolkowy.

Re: Zmiana zębatki na wale 175

: 2013-04-09, 15:29
autor: ronal
OK, dziękuję za informacje. Widzę, że nie przyniesie to żadnych korzyści, więc dajemy sobie z tym spokój.