wsk zabytek

Tematy nie pasujące do pozostalych dzialów
kecaj73
Posty: 72
Rejestracja: 2014-10-15, 15:29
GG: 0
Moje maszyny: wsk'i, komarki, motorynki, bmw r2, czteroślady v8'ki
Lokalizacja: Wolbórz
Kontaktowanie:

Re: wsk zabytek

Post autor: kecaj73 » 2014-12-30, 13:34

nic nie zależy, taki wpis po prostu jest nanoszony
W § 11 ust. 2 pkt. 14 Instrukcji w sprawie rejestracji pojazdów stanowiącej załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. jest mowa o rubryce w dowodzie rejestracyjnym „adnotacje urzędowe” i jakie zapisy powinny być tam dokonywane:
a./ „Współwłaściciel " - podając dane współwłaściciela zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów stanowiących współwłasność dwóch osób,
b./ „Współwłasność" - jeżeli pojazd stanowi współwłasność większej niż określona w lit. a liczby osób,
c./ „Pierwsza rejestracja za granicą " - podając datę pierwszej rejestracji za granicą - dotyczy pojazdów sprowadzonych z zagranicy i tam zarejestrowanych,
d./ „TAXI" - dotyczy pojazdów przystosowanych jako taksówka,
e./ „GAZ-LPG" lub "GAZ-CNG" - podając datę montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem - dotyczy pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG lub CNG,
f./ „L"- dotyczy pojazdów przystosowanych do nauki jazdy lub egzaminu państwowego,
g./ „MAX km/h" - podając wartość ograniczenia prędkości - dotyczy pojazdów objętych indywidualnym ograniczeniem prędkości,
h./ „BUS 100 km/h" - dotyczy autobusów, o których mowa w art. 20 ust. 4 ustawy,
i./ „HAK" - dotyczy pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy,
j./ „UŻYTKOWNIK " - podając dane użytkownika zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów powierzonych zgodnie z art. 73 ust. 5 ustawy lub na wniosek użytkownika pojazdu użytkowanego w drodze umowy leasingu,
k./ „MASA WŁASNA kg" - podając wartość masy własnej pojazdu - dotyczy ciągników siodłowych,
l./ „ZESPÓŁ kg" - podając wartość dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu członowego - dotyczy ciągników siodłowych,
m./ „SKŁADAK" - dotyczy pojazdów złożonych poza wytwórnią, jeżeli na podstawie obowiązujących przepisów zostały dopuszczone do ruchu,
n./ „ZABYTKOWY" - dotyczy pojazdów zabytkowych,
o./ „ODSTĘPSTWO" - podając skrótowo, który z warunków technicznych został objęty odstępstwem i w jakim zakresie, z wyłączeniem numeru silnika - dotyczy pojazdów dopuszczonych do ruchu w drodze indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy,
p./ „OGRANICZENIA" - podając treść ograniczenia w użytkowaniu pojazdu zgodnie z odrębnymi przepisami - dotyczy pojazdów zabytkowych,
q./ „CŁO" - podając treść zastrzeżeń wynikających z prawa celnego - dotyczy pojazdów z zastrzeżeniami wynikającymi z przepisów prawa celnego,
r./ „WTÓRNIK" - dotyczy pojazdów, dla których wydano wtórnik dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego,

kons
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-03, 16:51
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 50
WSK m06 z2
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: wsk zabytek

Post autor: kons » 2014-12-30, 17:27

adnotacja zabytkowy jest wpisane w pierwszej rubryce w adnotacje urzędowe ( w środku dowodu rejestracyjnego). Nie wiem jak to jest z zależnością od urzędu, ponieważ gość w wydziale komunikacji w Krakowie powiedział, że dowody są drukowane w Warszawie i to przez tamtejszy urząd idzie.

kons
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-03, 16:51
GG: 0
Moje maszyny: Jawa 50
WSK m06 z2
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: wsk zabytek

Post autor: kons » 2014-12-30, 17:34

dokładnie tak to wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kecaj73
Posty: 72
Rejestracja: 2014-10-15, 15:29
GG: 0
Moje maszyny: wsk'i, komarki, motorynki, bmw r2, czteroślady v8'ki
Lokalizacja: Wolbórz
Kontaktowanie:

Re: wsk zabytek

Post autor: kecaj73 » 2014-12-30, 18:09

kons pisze:adnotacja zabytkowy jest wpisane w pierwszej rubryce w adnotacje urzędowe ( w środku dowodu rejestracyjnego). Nie wiem jak to jest z zależnością od urzędu, ponieważ gość w wydziale komunikacji w Krakowie powiedział, że dowody są drukowane w Warszawie i to przez tamtejszy urząd idzie.
Tak, stałe dowody rej są drukowane w PWPW w W-ie
nazwijmy ją ,,okładka zewnętrzna jest laminowana i tam są wpisy właśnie tam nanoszone
wewnętrzna część, za tym idzie tez adnotacje urzędowe nie jest laminowana
tam wpisy dokonuje miejscowy WK, czy to zabytek, czy taxi, czy lpg, hak i takie tam
sprawa tu dotyczy wpisu -zabytkowy-, i jeśli jest tak zarejestrowany to wpis wg ustawy musi być naniesiony

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości