Chyba rozsypane tryby w skrzyni biegów

Odpowiedz
dandi13
Posty: 8
Rejestracja: 2011-04-24, 19:40
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 M06B3
Lokalizacja: Włodawa (lubelskie)
Kontaktowanie:

Chyba rozsypane tryby w skrzyni biegów

Post autor: dandi13 » 2012-04-10, 19:40

Witam!
Dzisiaj jadąc moją wsk 125 chciałem ruszyć z miejsca toszkę gwałtowniej i gdy puściłem sprzęgło usłyszałem jakieś zgrzyty i metaliczne uderzenie i silnik zgasł. Coś się zblokowało bo nawet nie mogłem pchać bo tylne koło było zablokowane. dopiero po rozpięciu łańcucha mogłem maszynę dopchać do domu. Podejrzewam że wysypał sie jakiś tryb i kawałek wszedł gdzieś i zablokował wszystko. Wyjąłem silnik z ramy ale nie wiem jak się zabrać za rozpołowienie. Którą stronę silnika rozebrać(od strony zapłonu, czy od strony sprzegła, a może obie?). Chcąc rozpołowić silnik jak narazie zdjąłem pokrywe sprzęgła i wyjąłem tarczki z kosza ale nie wiem jak odkręcić nakrętkę trzymającą kosz, ponieważ obraca się zabierak razem z nakrętką i nie mam pomysłu jak to zablokować i odkręcić tą nakrętkę. Nawet nie wiem czy ma jakiś cel rozbieranie sprzegła może nie potrzebnie to rozebrałem.
THX za wszelką pomoc

huligans12
Posty: 20
Rejestracja: 2011-01-28, 00:56
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125,
Komar
Lokalizacja: Krosno
Kontaktowanie:

Re: Chyba rozsypane tryby w skrzyni biegów

Post autor: huligans12 » 2012-04-10, 19:52

Na koszu sprzęgła masz lewy gwint. Jak masz starą tarczę to możesz sobie zrobić urządzenie do blokowania zabieraka. Możesz rozpołowić z drugiej strony.

Awatar użytkownika
Kamil.Z
Posty: 141
Rejestracja: 2012-03-02, 17:20
GG: 1953902
Moje maszyny: WSK M06B3 74'
Lokalizacja: Gościęcino [GLE]
Kontaktowanie:

Re: Chyba rozsypane tryby w skrzyni biegów

Post autor: Kamil.Z » 2012-04-17, 15:29

Skrzynia biegów, więc również wszystkie tryby znajdują się po drugiej stronie. Więc musisz rozkręcić od strony zapłonu. Gdy ja robiłem skrzynię, nawet nie ruszałem strony sprzęgła :-)

zarzyk
Posty: 26
Rejestracja: 2010-06-30, 20:19
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125, YAMAHA FZ6-S
Lokalizacja: Tarnawa / Zielona Góra
Kontaktowanie:

Re: Chyba rozsypane tryby w skrzyni biegów

Post autor: zarzyk » 2012-07-19, 11:45

rozbieraj część od strony zapłonu nie ruszaj narazie kosza sprzęgłowego. Jak rozbierzesz od zapłonu dostaniesz się do całej skrzyni biegów. Jeżeli uszkodzone są tylko tryby to spokojnie wymienisz, a jeżeli poszedł któryś w wałków no to niestety bedziesz musiał rozebrać drugą cześć silnika.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości