Ściąganie zębatki z czopa wału

Odpowiedz
tedemad
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-19, 00:09
GG: 0
Moje maszyny: Silnik WSK 125
Lokalizacja: Radzionków
Kontaktowanie:

Ściąganie zębatki z czopa wału

Post autor: tedemad » 2012-08-22, 17:06

Witam ! Mam problem ze ściągnięciem zębatki z lewego czopa wału, dodam że silnik jest w złym stanie ponieważ dostała się do niego wilgoć bo trochę leżał u kolesia od którego go kupiłem. Mam ściągacz trójramienny do łożysk, niestety jego stopki nie mieszczą się między zębatką a karterem, przestrzeń tam wynosi ok. 5mm. (nakrętka i zabezpieczenie zębatki oczywiście zdemontowane) Proszę o pomoc. Pozdrawiam Dominik


Oczywiście pytanie brzmi czy macie na to jakiś patent bezpieczny dla karteru, albo czy ma ktoś w okolicach bytomia pożyczyć odpowiedni ściągacz albo czy polecicie jakiś ściągacz w sklep internetowym bądź na allegro :)

Awatar użytkownika
zmyngut
Posty: 686
Rejestracja: 2011-07-01, 10:20
GG: 0
Moje maszyny: wsk 125
Lokalizacja: Poniatowa
Kontaktowanie:

Re: Ściąganie zębatki z czopa wału

Post autor: zmyngut » 2012-08-22, 22:32

Może coś takiego http://www.jonnesway.pl/index.php?item=612
tylko na cenę nie patrz- poszukaj czegoś podobnego

tedemad
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-19, 00:09
GG: 0
Moje maszyny: Silnik WSK 125
Lokalizacja: Radzionków
Kontaktowanie:

Re: Ściąganie zębatki z czopa wału

Post autor: tedemad » 2012-08-22, 23:34

Dzięki ale właśnie szukałem i znalazłem na allegro jedynie dwuramienne, koszt z przesyłką niecałe 40zł, ale nie umiem się do sprzedającego dodzwonić więc nie wiem czy ta stopka nie ma więcej niż 5mm, chociaż na zdjęciu wyglądają na bardziej płaskie niż te 3 ramienne które mam, ale może jutro będę miał taki którym ściągnę bo mi kolega poszuka... jestem dobrej myśli :P

Awatar użytkownika
chomik
Posty: 343
Rejestracja: 2011-12-13, 18:16
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 '82r.
Romet 750
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Kontaktowanie:

Re: Ściąganie zębatki z czopa wału

Post autor: chomik » 2012-08-23, 16:35

Ja dorobiłem ściągacz sobie.
Wystarczył kawałek płaskownika 25x5 i nakrętka M10 ze śrubą.
Z płaskownika wyginasz coś na kształt litery 'U' (bodajże szerokie na 45mm i długie na 40mm albo odwrotnie, zmierz sobie.) i do końców dospawujesz kawałki płaskownika o długości około 10-15mm. W dolnym boku naszego 'U' i przyłapujesz nakrętkę od środka.
Potem starczy założyć ściągacz na wał, wkręcić śrubę (dobrze jest zaostrzyć jej koniec.) i ewentualnie puknąć w nią młotkiem, chociaż to raczej nie będzie konieczne ;-)
Proste. Chyba coś ponad pół godziny go robiłem nie spiesząc się :D Wpadłem na taki pomysł, kiedy rozbierałem silnik swój :-D

tedemad
Posty: 4
Rejestracja: 2012-08-19, 00:09
GG: 0
Moje maszyny: Silnik WSK 125
Lokalizacja: Radzionków
Kontaktowanie:

Re: Ściąganie zębatki z czopa wału

Post autor: tedemad » 2012-08-23, 17:16

Jeszcze raz dziękuję za radę ale uporałem się już z tym :)

Proszę o zamknięcie tematu

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości