WSK 175 nie pali

Odpowiedz
kowal242

WSK 175 nie pali

Post autor: kowal242 » 2008-03-17, 21:39

witam mam wsk 175 stala ona kilka lat w szopie wuja,chcialem nia troche pojezdzic ale do silnika nie dochodzi paliwo świeca sucha,mial gaźnik PEGAZA ale myslalem ze to od niego i plywaka ktory byl dziurawy ale jest to samo na nowym gaźniku co moze byc przyczyna tej usterki?jakies uszczelniacze na wale lub cos innego?po zatkaniu otworu od powietrza w gaźniku reka i kopnieciu na rece pojawia sie mnustwo paliwa a w druga strone nie chce zasysac z poczatku odpalala ale pozniej przestala PROSZE O POMOC!!!

Awatar użytkownika
severnaya
Posty: 14
Rejestracja: 2008-03-02, 02:00
GG: 0
Moje maszyny: 175M21w2b-1981
OGAR-200
Junak(w rozsypaniu)
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: severnaya » 2008-03-17, 22:33

pierwsze co to namawim do lektury Załęskiego o wsk
Piorun bije w sosny,bije w dęby niech p... szefa w zęby

Awatar użytkownika
konan
Posty: 260
Rejestracja: 2007-06-12, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: konan » 2008-03-17, 22:37

Rozebrać silnik i popatrzeć co do wymiany złożyć wszystko dokładnie i wyregulować.
miłośnik motocykli WSK-i zwłaszcza

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: Fenix » 2008-03-17, 22:59

po zatkaniu otworu od powietrza w gaźniku reka i kopnieciu na rece pojawia sie mnustwo paliwa a w druga strone nie chce zasysac
Już pomińmy twoją polszczyznę (chyba dostanę zeza wreszcie), a co do sprawy to ==> zawsze będziesz miał ślady paliwa na ręce!! Ale to jeszcze nie znaczy że nie ciągnie paliwa do środka, do cylindra.
Piszesz - na rece pojawia sie mnustwo paliwa (sprawdź sobie w jakimś słowniku jak się to słowo pisze!) no i od razu rodzi się pytanie: ile to jest to mnóstwo? Co? Powódź się zrobiła z tyłu gaźnika, czy tylko mgiełka na dłoni? No i skąd akurat wiesz, że w drugą stronę nie chce zasysać?
Wtedy będzie można coś "zaocznie" zweryfikować...

Nie pamiętam - sprawdzałeś czy jest jakaś iskra w ogóle? Jeśli jest to można spróbować podać troszkę paliwa przez otwór świecy. Do tego przydałaby się strzykaweczka lekarska (taka mała, 3-5 ccm kupiona za 2-3 zł w każdej aptece, i tak powinieneś mieć takie strzykawki ze 3 w garażu, bo często się przydają w innych jeszcze celach). Jak już wstrzykniesz to paliwo, to wkręć szybciutko świecę, załóż kabel WN i kopniakiem (energicznie) spróbuj zapalić. Jak już się zagrzeje silnik (chociaż troszkę) to będzie już łatwiej odpalał.

I jeszcze jedno, bo całkiem zapomniałem, że ty nic nie piszesz o akumulatorze! Jest w maszynie sprawny akumulator? Bo jak nie masz, to nawet nie próbuj odpalać. NIE odpalisz bez AQ.
e-kiosk FENIXa ==> http://fenix.nextpress.pl" target="_blank

Kermit

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: Kermit » 2008-03-18, 17:11

Fenix pisze:
I jeszcze jedno, bo całkiem zapomniałem, że ty nic nie piszesz o akumulatorze! Jest w maszynie sprawny akumulator? Bo jak nie masz, to nawet nie próbuj odpalać. NIE odpalisz bez AQ.
A Fenixie nie masz racji bo jeśli ta Wueska stała u wujka w szopie to może byc przerobiona na krótko i wtedy i bez AQ odpali ;)

Fenix
Posty: 494
Rejestracja: 2007-01-30, 20:17
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOBUZ
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: Fenix » 2008-03-19, 00:55

A skąd wiesz, że była przerabiana na krótko? W pierwszym poście nie ma o tym ani słowa, więc zakładam NORMALNOść w tym motorze...
e-kiosk FENIXa ==> http://fenix.nextpress.pl" target="_blank

Kermit

Re: WSK 175 nie pali

Post autor: Kermit » 2008-03-19, 14:27

Napisałem że może byc przerobiona na krótko

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości