Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Odpowiedz
pele

Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: pele » 2008-05-07, 14:51

Witam, mam problem z wsk-ą 175 otóż nie wiem czego może być przyczyną ta dolegliwość : motor na 1 i 2 biegu zbiera sie elegancko lecz po wrzuceniu 3 biegu przy około 60-70 km/h zaczyna sie dławic i nie pojedzie szybciej nawet jeśli będę dodawał powoli gazu i tak w pewnym momencie będzie ta sama reakcja :!: ... wczesniej posiadalem wsk-e 125 i co do mocy to jest podobna do wski 175 nie wiem dlaczego moja 4 jest taka słaba... :?: :/

pele

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: pele » 2008-05-14, 21:49

kur** co za fora nawet nikt nie raczy odp nic zal........................

Awatar użytkownika
Wężu
Posty: 1149
Rejestracja: 2007-06-26, 12:36
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06 B1, WSK M06 B3 3x, Iż 49
Lokalizacja: Rdziostów
Kontaktowanie:

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: Wężu » 2008-05-14, 22:00

Jakbyś był na tyle inteligenty i poczytał forum to byś wiedział jest o tym temat na kilka stron ale no cóż lepiej walnąć nowy po co masz się przemęczać...
Jeżdżę motocyklem WSK ;)

Ekipa Południe®

Awatar użytkownika
macin2
Posty: 41
Rejestracja: 2007-11-25, 11:42
GG: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: macin2 » 2008-05-14, 22:31

pele pisze:kur** co za fora nawet nikt nie raczy odp nic zal........................

Co ty myślisz że na forum jest dyżurny który odpisuje na posty w dzień i nocy,piszesz posta z pytaniem i w jeszcze w tej samej minucie piszesz następnego z pretensją że nikt ci jeszcze nie odpisał,dziwny jesteś :faint:
Wsk M21W2 Kobuz,Shl M11W,Mz Trophy es250/2,Romet Kadet

ŻyLuŚ_WSK
Posty: 115
Rejestracja: 2008-04-03, 21:01
GG: 0
Lokalizacja: Suwałki

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: ŻyLuŚ_WSK » 2008-05-15, 07:50

macin2 pisze:
pele pisze:kur** co za fora nawet nikt nie raczy odp nic zal........................

Co ty myślisz że na forum jest dyżurny który odpisuje na posty w dzień i nocy,piszesz posta z pytaniem i w jeszcze w tej samej minucie piszesz następnego z pretensją że nikt ci jeszcze nie odpisał,dziwny jesteś :faint:
Bo jest nowy !! Trzeba wytłumaczyć przecież na początku każdy ma problemy po to są bardziej doświatczeni forumowicze aby pomagać . I nie napisał w tej samej minucie tylko tydzien później
Wsk 125 M06 B3 81 roku

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: Wojtek » 2008-05-15, 10:13

Jeśli silnik pracuje nieprawidłowo to podstawowymi czynnościami są:
-sprawdzenie szczelności układu dolotowego i komory korbowej a ponadto wykluczenie przedmuchów pod cylindrem i pod głowicą
-regulacja przerwy na przerywaczu do wartości 0,3mm oraz wstępne ustawienie wyprzedzenia zapłonu na około 3mm
-demontaż gaźnika, dokładne czyszczenie z przedmuchaniem sprężonym powietrzem oraz wstępna regulacja poziomu paliwa i ustawienia śruby regulacji składu mieszanki

Jeśli po tych czynnościach silnik nadal nie pracuje to znaczy że niektóre elementy nadają się do wymiany.

Spróbuj przejechać się bez filtra powietrza. To też może pomóc. Tylko wybierz miejsce gdzie nie ma dużego zapylenia :)
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

pele

Re: Moj silnik dziwnie pracuje HELP !

Post autor: pele » 2008-05-16, 09:07

tak sie składa ze czytałem wszystkie posty nawet ten o tym 4 biegu który został napisany przez użytkownika o nicku : Żbiku :) a ze mój problem inaczej wyglądał to nie moja wina :-/ , i kto tu jest leniwy skoro nikt nie raczył odpisać , w momecie gdy napisałem ten 2 post nagle zaczeliście wyrażać swoje oburzenie..... za pomoc chciałem podziękować użytkownikowi : Wojtek :]

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości