Strona 1 z 1

Śrutowanie

: 2012-11-08, 18:38
autor: kammillcio
Witam mam takie pytanie . Czy ktoś orientuje się czy po śrutowaniu(ponieważ nie mam na razie dostępu do piaskowania) ramy błotników i baku nadadzą się one do malowania proszkowego. (Podkład proszkowy na to lakier ) czy po tym zabiegu będą widoczne jakieś nierówności czy lakier + podkład pokryją wszystko ??

Zdania zaczynaj dużą literą, na razie poprawiłem !
admin

Re: śrutowanie

: 2012-11-08, 21:03
autor: bartek582
Śrutowanie jest bardziej inwazyjne od piaskowania i raczej nie uda się uzyskać idealnie równej powłoki lakierniczej.

Re: śrutowanie

: 2013-01-09, 18:46
autor: Pazur
Powłokę lakierniczą po śrutowaniu da się zrobić idealną jeżeli elementy nie maja wżer. Błotniki wyjdą jak żyletki, zastanów się bo Ci je powgniatają i zrobią się cienkie.
Jeżeli już się zdecydujesz na śrutowanie to jest proszkowa farba gruntująca, na to proszkowa farba zwykła i po problemie. Koszt pewnie duży, już nie pamiętam cen, zresztą i tak ustalam je indywidualnie. Ja robię w colorexie w Krakowie, bogata paleta kolorów - ceny do negocjacji.

Re: śrutowanie

: 2013-01-09, 18:55
autor: Jakub
Na twoim miejscu jednak poczekał / poszukał możliwości piaskowania. Mimo wszystko to ma być solidne :-)

Re: Śrutowanie

: 2013-01-09, 20:02
autor: mistrzunioss
Po śrutowaniu nie będzie nic z wsk wszystko powyginane... to jest do grubych elementów czyszczenia typu konstrukcje stalowe itp... Tylko piaskowanie wchodzi w grę :-)

Re: Śrutowanie

: 2013-01-09, 20:39
autor: Wężu
Śrutować to można pług a nie WSK. Niektórych elementów nie powinno się nawet piaskować. Znajomy ma błotnik od M04 po piaskowaniu, wygląda jakby ktoś strzelił do niego ze śrutówki, ja dałem kiedyś dość pordzewiałą, ale o dziwo prostą obręcz koła, zostało z niej sitko.

Re: Śrutowanie

: 2013-01-12, 01:33
autor: Jawer
a nie możesz założyć szczotki zamiast lamelki? :lol:

Re: Śrutowanie

: 2013-01-14, 14:43
autor: kammillcio
spoko piaskowanie już załatwione, z tym śrutowaniem to tak z ciekawości bardziej zapytałem :)

Re: Śrutowanie

: 2013-11-18, 00:50
autor: deca
Ja natomiast mam wszystko śrutowane. Rama wahacz i duperele są od razu zrobione proszkiem zaś zbiornik boczki lampę i błotniki tylko mi oczyścili i pierdoły piszecie że śrutowanie takie rzeczy robi. Oto przykład śrutowanego auta które mamy w trakcie renowacji. i nie piszcie o sicie itp. bo jak masz coś wygnite to i tak będzie dziura czy wypiaskujesz czy zagładzisz jakimiś szczotkami.
śrutowanie jest bardziej agresywne i zostawia lekko porowatą powierzchnię ale mniej rozgrzewa metal , nie faluje i kolejna rzecz to kto to wykonuje. Ja zawsze mówię delikatnie i z dalszej odległości i jakoś nigdy nic mi nie zniszczyli.
Na dodatek powiem, że posiadam warsztat lakierniczy i posiadamy piaskarkę więc czy nie dziwi was czemu śrutuję i zlecam to innym przy większych robotach ? bo jest lepiej. Nie chciałbym sobie zycia utrudniać.
Pozdrawiam a oto zdjęcia
ps. zaznaczam, że kadet d nie ma grubych blach.
http://www.kadett.d.pl/forum/viewtopic. ... &start=300

Re: Śrutowanie

: 2013-12-29, 12:23
autor: HunT
Moja wiesława jest po śrutowaniu całości i pomalowana akrylowo przez fachowego lakiernika :}
Zdjęcia po śrutowaniu i po malowaniu w moim temacie o WSCe.

Re: Śrutowanie

: 2015-11-17, 11:22
autor: cynkol
Proponuję wpisać np w youtube śrutowanie i zobaczyć na byle jakim filmie jak to wygląda. Na mój gust to śrutowanie się nadaje do solidnych elementów, nie delikatnych blach które najzwyczajniej w świecie się pogną. Dla delikatnych elementów zalecaną metodą usuwania rdzy, powłok malarskich oraz innych zanieczyszczeń jest piaskowanie - choć technika ta sama a jedynie ścierniwo jest inne. Polakierować proszkowo oczywiście można elementy zarówno po śrutowaniu bądź piaskowaniu.