Strona 1 z 1
Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-16, 16:07
autor: konus0
Jak w temacie. Mam wgięty bak i chcę go wyprostować.
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-16, 16:40
autor: pawel15
Wyprostować się za bardzo nie da. Jak wgniecenie jest niewielkie to można nałożyć szpachlę ale minimalne ilości i tak aby za parę miesięcy nie odpadła.
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-16, 23:48
autor: fornal07
Też miłem jedną stronę poobijaną, wkładasz coś do środka i próbujesz wybić tyle ile się da, reszte kamuflujesz, jak kolega wspomniał szpachlą, innego sposobu chyba nie ma chociaż słyszałem o jakimś podgrzewaniu i niby samo się prostuje nie wiem dokładnie ale jakoś mi to sobie ciężko wyobrazić.
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-16, 23:54
autor: HP
To zalezy jakie jest to wgięcie.
Jesli male to prostowanie nic nie da. Zadne pompowanie i wygniatanie nie wchodzi w gre bo blacha jest za gruba. Nalezy przygotowac powierzchnie i wyszpachlowac wgniota. Nic wiecej. Dzisiejsze szpachle maja bardzo dobrą przeczepnosc i nie nalezy sie bac, ze popęka.
A jesli wgięcie faktycznie jest duze to nie pozostaje nic innego jak rozgrzac blache palnikiem do czerwonosci i wypchnąć wgniota. Nastepnie i tak trzeba wyszpachlowac pofałdowania.
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-17, 00:46
autor: WSKarz
Ja słyszałem także o nawiercaniu małej dziury, wkładaniu do środka czegoś podobnego do haczyka na ryby (tak aby miało oparcie o wewnętrzną stronę blachy) i ciągnąc "haczyk" wyciągamy po prostu wgniot, nawet dość skuteczne ale nie wiem czy nie pozostaną jakieś drobiazgi i czy ni potrzebna będzie odrobinka szpachli.
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-17, 08:26
autor: tymoteush00000
Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-17, 09:01
autor: gabste
Juz gdzieś był ten temat na tym forum ja przy baku mojej shelki miałem bardzo duży wgniot...... i znajomy powiedział żebym przynius mu ten bak to on zrobi. Przyłapał migomatem pręta z takim ciężarkiem (przyłapał nie przyspawał dokoła tylko punktowo

) i raz dwa wgniota juz praktycznie nie było no i później tylko zeszlifować resztki spawów ,szpachla i tyle

Re: Wgięty bak. Jak wyprostować??
: 2008-07-17, 12:28
autor: Mateusz WSK
ja tez coś słyszałem o jakiejś wciągarce ( przykłada sie przyrząd i wyciąga wgniecenie, tak mechanik jakiś robił u wujka w aucie po lekkiej stłuczce ) no i chyba dało by się tak zrobić ze zbiornikiem
