Jawa 20 73'

hartman

Re: Jawa 20 73'

Post autor: hartman » 2011-06-27, 18:38

Niedaleko mnie typ ujeżdża ten motór już z 8 lat co sam pamiętam ,a pewnie ma ją dłużej.Zwykle jeszcze gania z podpiętym wuzykiem więc takie złe te sprzęty chyba nie są.

Awatar użytkownika
Grzesiek_Bieszczady
Posty: 122
Rejestracja: 2011-02-20, 19:05
GG: 0
Moje maszyny: Kobuz
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Jawa 20 73'

Post autor: Grzesiek_Bieszczady » 2011-06-27, 18:46

Złe nie są tylko trzeba bardzo dokładnie ustawić zapłon (mi pali na raz zimna czy ciepła) i gaźnik (co czasem jest niemożliwe bo Jikovy w jawach 50 mają to do siebie że szybko się wyrabiają) a, później jawa tnie jak głupia. Nie wiem bo nie mam licznika ale na 11z zębatce zdawczej z 50-55 km/h miała na pewno. Ogólnie dobry sprzęt, mechanizmy grube i wytrzymałe największy problem stanowi chłodzenie. Z przodu ten wielki, głęboki błotnik a, dookoła przeróżne osłony powodują że leżący cylinder szybko łapie temperaturę ale daje rade. Zauważyłem jedną rzecz że najlepiej jechać szybko - najlepiej się chłodzi. Niema co ciągnąć na trójce i 1/4 przepustnicy. Temu silnikowi nawet to szkodzi bo moc uzyskuje przy 6500 obr/min. Mimo docierania III bieg, powyżej połowy przepustnicy i jedzie się elegancko. Oczywiście co 100-150 metrów manetkę zakręcam i odkręcam znowu i jadę :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sbanys i 11 gości