Problem ze światłami z aku

Odpowiedz
SuLeK

Problem ze światłami z aku

Post autor: SuLeK » 2009-10-06, 22:12

Witam mam taki problem ze gdy podłączałem klakson on mocno iskrzył. Odłączyłem wtedy szybko aku. Później jak podłączałem znowu aku to tez iskrzyło, ale przy aku tym razem. Tak więc odłączyłem klakson i teraz nie ma ani stopu, ani postojówki z tyłu i klakson nie działa. Działa tylko postojówka z przodu. Proszę o pomoc bo już nie wiem co moze byc :/

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Problem ze światłami z aku

Post autor: Wojtek » 2009-10-06, 22:33

Jeśli podczas podłączania przewodu pojawiają się iskry to znaczy że występuje różnica potencjałów pomiędzy przewodem a elementem, do którego go podłączasz. Prąd stara się popłynąć, a że jest tam szczelina powietrzna to wyzwalają się iskry.
Masz jakiś bezpiecznik w motocyklu? Podłączony w prawidłowym miejscu? Może sygnał ma jakieś zwarcie. A stopu i pozycyjnego dlaczego nie ma? W tym motocyklu masz 3 kable na krzyż. Zobacz czy nie ma nigdzie uszkodzonej izolacji. Czy żaden konektor nie wypadł.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

SuLeK

Re: Problem ze światłami z aku

Post autor: SuLeK » 2009-10-09, 22:07

ale to po tm iskrzeniu właśnie nie ma świateł z tyłu. dzisiaj próbowałem coś zdzialać, ale nie widać efektu kilka kabli przetartych, po zaizolowaniu nic nie dało. Czy może to być wina stacyjki?Mogła się uszkodzić? pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 954
Rejestracja: 2007-01-12, 18:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Problem ze światłami z aku

Post autor: Wojtek » 2009-10-10, 01:50

Co tu dużo mówić. Motocykl wymaga albo wymiany całej instalacji albo interwencji kogoś obeznanego. Uważam że szukanie usterki centymetr po centymetrze przez internet to trud daremny.
Bynajmniej i przynajmniej to dwa słowa o kompletnie różnym znaczeniu. Nie używa się ich zamiennie!!!!!!!!!

SuLeK

Re: Problem ze światłami z aku

Post autor: SuLeK » 2009-10-10, 14:38

dzisiaj odkryłem usterkę ;) przepalona ścieżka w stacyjce ;/ zlutowałem i jest ok ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości