Ustawienie wyzerowanego bębenka.

Odpowiedz
Awatar użytkownika
Szklanka
Posty: 215
Rejestracja: 2012-11-25, 14:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 1980r.
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Ustawienie wyzerowanego bębenka.

Post autor: Szklanka » 2013-04-13, 19:16

Witam. Mam mały problem mianowicie z wyzerowaniem oraz naprawą bębenka licznika.
Otóż rozebrałem cały licznik, doszedłem w końcu jak wyzerować bębenek, lecz teraz gdy chcę go sprawdzić i przesunę czerwoną podziałkę na nr. 9 nie przeskoczy mi licznik na 1' wszy kilometr - blokuje się.

W jego środku mamy 4 ramieniową "zębatkę" która przesuwa podziałkę.
bez tytułu.JPG
Myślę że to ona blokuje mi bębenek, czy ktoś z was spotkał się z tym i wie jak usunąć owy błąd. Być może że trzeba to przesmarować, jeszcze tego nie zrobiłem. Proszę o udzielenie mi porad jak to ustawić oraz jak mocno zacisnąć podziałki tą podkładką długość wystającego wałka od strony lewej.
P130413_19.14.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
AudioBas
Administrator
Posty: 4117
Rejestracja: 2011-03-15, 19:07
GG: 3615115
Moje maszyny: www.WSK.AudioBas.pl
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ustawienie wyzerowanego bębenka.

Post autor: AudioBas » 2013-04-13, 21:51

Kurde, kiedyś to też rozebrałem, i nie mogłem złożyć.
Ale metodą prób i błędów wyszło dobrze :)

Spróbuj złożyć całość, tak jak masz razem z mechanizmem, wkręć linkę i zobacz czy jest OK.
Profesjonalne zapłony CDI WSK i nie tylko... KLIKNIJ :super:
Uważaj na podróby! ---> ZOBACZ

Awatar użytkownika
Szklanka
Posty: 215
Rejestracja: 2012-11-25, 14:55
GG: 0
Moje maszyny: WSK M06B3 1980r.
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Ustawienie wyzerowanego bębenka.

Post autor: Szklanka » 2013-04-14, 14:50

AudioBas pisze:Spróbuj złożyć całość, tak jak masz razem z mechanizmem, wkręć linkę i zobacz czy jest OK.
Okej, ale Kamil.. nawet gdy trzymam w ręku i wszystko ustawione jest tak jak niby być powinno blokuje się cyferka i nie przeskakuje na następny. Dziś już rozebrałem drugi silnik i wał wyjąłem więc byłem trochę zajęty. Muszę wziąć deko oleju i przesmarować, zobaczymy co będzie. :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości