Rejestracja WSK KOS 125

Odpowiedz
Awatar użytkownika
DonMateo
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-21, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS
Komar 2351
Lokalizacja: Przeworsk
Kontaktowanie:

Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: DonMateo » 2011-09-15, 16:40

Witam. Muszę się wam czymś pochwalić. Byłem dzisiaj w wydziale komunikacji, chciałem dowiedzieć się czy można zarejestrować mój motorek. Nie mam żadnych papierów, jedynie starą tablice, umowę kupna i instrukcję. Mój ojciec wyrejestrował motor w 85 roku, gdy poszedł do wojska, okazało się że urzędnicy go nie wyrejestrowali ( nie wiem jak to możliwe :), widocznie musieli gdzieś to pominąć, na moje szczęście ), bowiem motor widnieje w WK jako zarejestrowany. Ojciec musi teraz napisać oświadczenie o zgubieniu dowodu rejestracyjnego. Mógłby mi ktoś pomóc, jak takie oświadczenie ma wyglądać co tam napisać????? Chcę by motor był zarejestrowany na mnie i wybrałem umowę darowizny pojazdu, mam ją dzisiaj wypełnić, tylko nie wiem czy za darowiznę się płaci?????
Doradźcie mi co mam zrobić. A i mam jeszcze jedno pytanie, co teraz mam zrobić? czy zanieść tą umowę i zarejestrować motor, czy pierwsze zrobić przegląd i ubezpieczyć go, podajcie mi kolejność co mam zrobić pierwsze. Z góry dziękuję.

Johnny
Posty: 634
Rejestracja: 2011-05-26, 17:46
GG: 0
Moje maszyny: WSK 125 B1
WSK 125 B3
WSK 125 B3 Bąk
JAWA TS 350
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: Johnny » 2011-09-15, 17:15

Darowizna w najbliższej rodzinie nie podlega opodatkowaniu, z tego co wiem trzeba ją jednak zgłosić w Skarbówce. A nawet jak nie trzeba nie zaszkodzi zapytać. WK nie zarejestruje pojazdu bez ważnego przeglądu. Z kolei przeglądu nie zrobisz bez dowodu. Wydaje mi się, że bez próbnych blach i próbnego dowodu się nie obędzie ale to WK powinni Ci podpowiedzieć jak podejść do problemu. Większy problem to OC. Jeżeli pojazd formalnie był zarejestrowany to należało płacić OC. Jeżeli pojazd jest sprzedany to nowy właściciel zaczyna z czystą kartą i nikt się go nie doczepi o nadpłatę. W Twoim przypadku jest inaczej. Ojciec nie płacił a teraz będzie musiał wznowić ubezpieczenie - ubezpieczyciel może nakazać nadpłatę .... generalnie trudny temat.

Awatar użytkownika
DonMateo
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-21, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS
Komar 2351
Lokalizacja: Przeworsk
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: DonMateo » 2011-09-15, 18:22

A jak ją zarejestruje na siebie??? też będę musiał płacić tą nadpłatę??? czy będę zaczynał z czystą kartą??

Awatar użytkownika
jakemdural
Posty: 413
Rejestracja: 2011-02-01, 13:23
GG: 0
Moje maszyny: wski wfmki
cezeta komarki
i inne
Lokalizacja: Skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: jakemdural » 2011-09-15, 18:42

Nic nie bedziesz płacił !!!
Dopiero jak ktoś nie opłacił OC po 2002 r
to go scigają , wcześniej schemat był prosty : nie zapłaciłeś ? NIE MASZ OC i tyle ,także spoko wodza. Rejestrowałem z 13 motorów i kilka aut i tylko 3 miały oc a reszta nie i to w kit czasu.

hartman

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: hartman » 2011-09-15, 19:30

Darowizna też podlega opodatkowaniu z moich źródeł.Jakby dom czy auto np. chciał to kwoty są wielkie i fiskus tego nie podaruje ,żeby sobie pare złotych nie ukraść.Do 500zl chyba czy coś w tym stylu nie trzeba nic płacić ,ale ręki nie dam sobie uciąć.

Awatar użytkownika
jarek
Posty: 305
Rejestracja: 2007-01-07, 20:05
GG: 7482920
Moje maszyny: WSK M06-64
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: jarek » 2011-09-15, 19:53

To i ja powiem swoje, Twój ojciec musi napisać podanie o wydruk zaświadczenia o zarejestrowaniu, umieszczasz wszystkie dane motoru rok, model, pojemność, numer ramy, numer rejestracyjny z uzasadnieniem że dowód został zagubiony i z tym do diagnosty. Co do przeglądu stacja diagnostyczna i tak nie wbiła by ci do dowodu przeglądu bo i tak muszą napisać rozszerzenie, po prostu gościu ci wydrukuje takie zaświadczenie, że motocykl jest sprawny technicznie i napisze wszystkie dane które potrzebują w WK do dowodu (masa moc i inne pierdoły). Co do OC to nie wiem dokładnie powinieneś pójść do PZU i się zapytać czy ubezpieczą ci na podstawie umowy k-s, ja dziś wymieniałem dowód rejestracyjny z powodu braku miejsc na wbicie przeglądu i się nikt mnie nie pytał o OC choć było napisane że jest potrzebne do wglądu. Co do darowizny to nie jest opodatkowana jeśli jesteś w pierwszej grupie spokrewnienia a majątek nie przekracza 9000 zł, natomiast ja bym radził zwykłą umowę K-S za 500 zł bo do 1000zł nie trzeba zgłaszać do skarbówki

Awatar użytkownika
DonMateo
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-21, 13:37
GG: 0
Moje maszyny: WSK KOS
Komar 2351
Lokalizacja: Przeworsk
Kontaktowanie:

Re: Rejestracja WSK KOS 125

Post autor: DonMateo » 2011-09-15, 20:34

Dzięki jarek.
A nie mogą mi najpierw wydać dowodu tymczasowego i z nim do stacji diagnostycznej????

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości