Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Awatar użytkownika
biker777
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-21, 16:50
GG: 7054069
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: biker777 » 2010-01-17, 11:22

Jak tam idą prace :?: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Gomi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 20:13
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: Gomi » 2010-01-17, 16:00

Wczoraj wykręciłem silnik, obmyłem go i wyczyściłem. Co teraz? Jak zabrać się do rozłożenia?
"Harley mój, to jest to kocham go!"

Awatar użytkownika
KoSzU
Posty: 666
Rejestracja: 2008-03-22, 20:24
GG: 8813802
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: KoSzU » 2010-01-17, 16:20

Więc tak:
- Spuść olej jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.
- Zdejmij dekiel sprzęgła
- Będziesz musiał zdjąć pierścień sprzęgłowy (będzie potrzebna Ci pomoc drugiej osoby), wyjmujesz tarcze.
- Odkręcasz zębatkę na wale i kosz sprzęgłowy
- Zdejmij Głowicę i cylinder
- Do zdjęcia magneta będzie potrzebny Ci ściągacz
- Wykręcasz cewki
- odkręcasz wszystkie śruby trzymające polówki i można rozbijać silnik na wpół ;)

Poradzę Ci byś sprawdził czy niema gdzieś na forum skanów książki "Naprawa motocykli WSK" bądź coś w tym stylu tam będziesz miał wszystko ładnie po kolei opisane jak rozbierać i składać :)
Co Boskie Bogu, resztę temu co Kocham! Wueska! :D
http://imageshack.us/g/11/dsc04225hc.jpg/

czaja555
Posty: 75
Rejestracja: 2009-07-12, 21:18
GG: 0
Lokalizacja: Poniatowa k.Lublina
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: czaja555 » 2010-01-17, 16:22

Odkręć głowice(4 śruby od góry) i wyjmij cylinder,potem odkrec magneto i zapłon ,zębatkę zdawcza(pokrywę zimmeringa 3 sruby i tulejke uszczelniającą) ,następnie spuść olej, odkręć pokrywę sprzęgła ,tam jest taki pierscień(trzeba nacisnąć docisk koszyka i wyjać go) ,wyjmij tarcze i odkręć zabierak 17 klucz(lewy gwint),odkręć zebatke i wyciagnij koszyk z łańcuszkiem,poodkręcaj śruby trzymające kartery ze sobą ,dokładnie patrz gdzie są jakie długosci i nie przeocz żadnej,gdy juz nic nie będzie trzymało karterów ze sobą wes(są różne metody rozpaławiania karterów ja robie tak we wszystkich swoich silnikach i nic nie uszkodziłem i wszystko jest szczelne) gumowy młotek bądz zwykły ale przez drewienko i delikatnie pobijaj w czopy wału silnik powinien się rozejsć .

EDIT jak pisałem swojego posta tego wyzej nie było.pozdrawiam :)

Kermit

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: Kermit » 2010-01-18, 13:04

Jeśli chodzi o rozpoławianie karterów to najlepiej rozgrzać je do ok 100*C wtedy raczje nie bedziesz potrzebował żadnych młotków kartery same ci sie rozejdą.

Awatar użytkownika
Gomi
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 20:13
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: Gomi » 2010-01-18, 15:53

KoSzU pisze:Więc tak:
- Spuść olej jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.
- Zdejmij dekiel sprzęgła
- Będziesz musiał zdjąć pierścień sprzęgłowy (będzie potrzebna Ci pomoc drugiej osoby), wyjmujesz tarcze.
- Odkręcasz zębatkę na wale i kosz sprzęgłowy
- Zdejmij Głowicę i cylinder
- Do zdjęcia magneta będzie potrzebny Ci ściągacz
- Wykręcasz cewki
- odkręcasz wszystkie śruby trzymające polówki i można rozbijać silnik na wpół ;)

Poradzę Ci byś sprawdził czy niema gdzieś na forum skanów książki "Naprawa motocykli WSK" bądź coś w tym stylu tam będziesz miał wszystko ładnie po kolei opisane jak rozbierać i składać :)
Co jeśli nie mam ściągacza? Można ściągnąć jakimś innym sposobem?
"Harley mój, to jest to kocham go!"

Awatar użytkownika
1angel
Posty: 1113
Rejestracja: 2007-01-19, 18:14
GG: 10200026
Moje maszyny: Kilka legend PRLu
Lokalizacja: WGR
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: 1angel » 2010-01-18, 15:57

Temat jest do oceniania motocykla , a nie powtarzania tego co się już na forum znajduje , proponuję przejrzeć dział "Warsztat" i "S01 125ccm"
no stop signs, speed limit, nobody’s gonna slow me down

czaja555
Posty: 75
Rejestracja: 2009-07-12, 21:18
GG: 0
Lokalizacja: Poniatowa k.Lublina
Kontaktowanie:

Re: Ja i moja Wsk-Wasze porady.

Post autor: czaja555 » 2010-01-18, 16:02

Z tym grzaniem karterow to pierdoły i przesada(mogą sie zmienić właściwości ) a poza tym to podczas podgrzewania materiał puchnie i napewno nie rozejdą się same ,tylko materiał będzie plastyczny co zapobiegnie pęknięciom gniazd łożysk itp..Ściągacz mozesz zrobić sam popatrz jak to jest zrobione na zdjęciu http://moto.allegro.pl/item882914650_ws ... gneta.html wystarczy parę nakrętek i śrub i kawałek płaskownika

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości