KOS odkręcenie goleni problem

Odpowiedz
misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

KOS odkręcenie goleni problem

Post autor: misiolek » 2012-01-03, 23:00

Witam serdecznie
Mam mały problem z rozebraniem zawieszenia przedniego w kosie.
Od razu mówię, że na forum nie znalazłem żadnych konkretów.
Chodzi o to, że odkręciłem dolną śrubę tzw. lagi ruchomej czyli golenia, ale śruba ciągle się obraca. Nie ma możliwości wyciągnięcia lagi.
Podejrzewam, że potrzebny będzie do odkręcenia specjalny przyrząd wkładany w lage, ale czy mógłby ktoś konkretnie powiedzieć o co w tym chodzi?
Pozdrawiam
"o święty benzyniarzu ... "

Czar-Kos
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-27, 11:27
GG: 0
Moje maszyny: WSK - "KOS" '82
Kontaktowanie:

Re: KOS odkręcenie goleni problem

Post autor: Czar-Kos » 2012-01-04, 14:46

viewtopic.php?f=66&t=105&hilit=kos+perkoz+zawieszenie

zdjęcia z fotosika: http://wojtekww.fotosik.pl/albumy/421980.html
WojtekW pisze:Na nodze nieruchomej nie ma żadnej tulejki opiera się ona całym obwodem na zimeringu i pierścieniu z filcu ( ja te pierścienie powywalałem i dałem dwa zimeringi bo filc z kurzem to papier ścierny i niszczy gładź nogi nieruchomej . Nie zmieściłem zdjęć pierwszych czyli jak odkęcić dużą śrubę ( najlepiej jak laga jest wkręcona w półki np.dolna bo robi się dźwignia i nie niszczysz niczego ) W imadło to też wkrecasz tylko nogę dolną ( nieruchomą ) i to w tym miejscu gdzie jest dziura na ośkę kola jest to z fazowane na płasko więc dogodne miejsce. Problem z rozkręceniem zawieszenia jest wtedy gdy zamiast oleju w środku jest syf i gnój lub całość jest sucha i wysypujesz ze środka taki "rdzawy piasek" wtedy niestety najpierw trzeba to wszystko dokładnie umyć i rozruszać ,co może być trudne ,miałem już takie cuda w środku zawieszenia które kupowałem od syfiarzy. Generalnie musisz się liczyć niestety z tym że będziesz miał w środku straszny syf i jeśli nie rozkręcisz śruby tej dolnej to zapomnij o otwarciu wszystkiego .Polecam preparaty RIVOLTA (na zdjęciach trzy różne preparaty w spray'u ciemno różowy to A.C.S 3 Rapid evaporating cleaner spray służy do mycia zabrudzonych powierzchni ( średnio) I hicior który bardzo polecam SPECJAL MOUD-CLANER S.F.R. ( zielony) to mistrz świata w myciu i super nadaje się do wszelkiego totalnego syfu tyle że jest silnie trujący i agresywny, to trzeba uważać.

[ Dodano: 2007-01-10, 11:34 ]
Ważne gdybyś miał kłopot z odkręceniem śruby na dole bo się wszystko kręci w kolo i nic nie możesz z tym zrobić to musisz dokladnie w środku wymyć wszystko ,wyjąć sprężyny i przekładkę ( jak moneta) z pomiędzy sprężyn i trzeba zrobić sobie przyrząd do blokowania tłoczyska ( bardzo proste i przydatne narzędzie )

[ Dodano: 2007-01-10, 11:51 ]
Mam też zdjęcia jak rozebrać dół lagi nieruchomej ( blokada tłoczycka ) napiszcie post to podam :-?
Ja osobiście użyłem do tego płaskownika o szerokości około 3 cm, z drugiej strony zakończoną a'la rączką. najlepiej robić to w dwóch. jeden odkręca śrubę a drugi blokuje płaskownikiem.

Awatar użytkownika
glutek21
Posty: 257
Rejestracja: 2010-12-13, 16:04
GG: 266895
Moje maszyny: WSK M21W2S Dudek
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontaktowanie:

Re: KOS odkręcenie goleni problem

Post autor: glutek21 » 2012-01-04, 18:59

Miałem podobny problem, lecz poradziłem sobie z nim dosyć szybko wciskając do oporu obruconą o 180 stopni lage ze wszystkimi bebechami w środku, wtedy nic się nie kręciło i poszło bez problemu. :)

misiolek
Posty: 287
Rejestracja: 2007-04-01, 16:14
GG: 1970710
Moje maszyny: WSK KOS '82
K750
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontaktowanie:

Re: KOS odkręcenie goleni problem

Post autor: misiolek » 2012-01-05, 17:57

Dziękuje za odpowiedzi.
Pospawałem sobie taki przyrząd z kawałków prętów i płaskownika 3mm.
Prosta sprawa - wkładam narzędzie w lage i śruba już bezproblemowo daje się odkręcić. ;)
Może komuś się przyda, dodatkowo mogę je zwymiarować.
Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"o święty benzyniarzu ... "

z-tomek
Posty: 695
Rejestracja: 2008-07-29, 19:16
Moje maszyny: WSK M06 64
WSK M21W2
Lokalizacja: Sieradz
Kontaktowanie:

Re: KOS odkręcenie goleni problem

Post autor: z-tomek » 2012-01-07, 11:56

Będę wdzięczny jeśli byś to z wymiarował i dał jakieś dokładniejsze zdjęcie

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości